REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Balandžio 13 d. 07:13

Keturių valstybių sporto ministrai aptars sankcijas šalių agresorių sportininkams

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


264198

Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ketvirtadienį dalyvaus nuotoliniame Baltijos valstybių ir Lenkijos už sporto politiką atsakingų ministrų susitikime.

Ministrai kalbės, kokių reikėtų imtis priemonių siekiant apriboti šalių agresorių sportininkų dalyvavimą tarptautinėse varžybose.

Pasak Lietuvos ministrės patarėjo Dainoro Luko, J. Šiugždinienė paragins kaimyninių valstybių sporto federacijas pasirašyti bendras deklaracijas ir išplatinti jas tiek Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK), tiek kitoms federacijoms, kad prieštaraujama Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimui tarptautinėse varžybose.

„Ministrė siūlys kreiptis į tarptautines verslo organizacijas, turinčias savo atstovybes šalyse, kad neremtų tarptautinių varžybų, kuriose dalyvauja agresorių atstovai“, – BNS sakė D. Lukas.

Kovo pabaigoje TOK prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) pranešė, kad komitetas rekomendavo tarptautinėms federacijoms ir tarptautinių sporto renginių organizatoriams leisti „sportininkams, turintiems Rusijos arba Baltarusijos pasą, varžytis tik kaip individualiems neutraliems atletams“.

TOK taip pat nurodė, kad sportininkų su Rusijos ar Baltarusijos pasais komandos nesvarstytinos ir kad varžybose neturėtų dalyvauti karą Ukrainoje aktyviai remiantys sportininkai. Be to, Rusija ir Baltarusija dėl sankcijų ir toliau negali organizuoti tarptautinių sporto renginių savo teritorijoje.

Prieš tai Lenkija, Ukraina ir Baltijos šalys ragino išlaikyti draudimą Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose.

Kovo 10 dieną Lietuvos Seimas vienbalsiai priėmė rezoliuciją, kad dėl karo Ukrainoje Rusijos ir Baltarusijos sportininkams neturėtų būti leidžiama dalyvauti Olimpinėse žaidynėse.REDAKCIJA REKOMENDUOJA