REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Iššūkis moterims2023 m. Spalio 9 d. 11:20

Kelionės kemperiu su vaikais: kaip pasiruošti ir ką svarbu žinoti?

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


280106

Rinkdamiesi keliones su vaikais, tėvai dažnai nuogąstauja, kaip mažieji ištvers ilgesnius maršrutus, ar pavyks suderinti miego ir aktyvaus laisvalaikio režimą. Kelionė kemperiu gali būti puiki išeitis norintiems su visa šeima leistis į nuotykius ir aplankyti dar neregėtas vietas, skirti laiko pabuvimui gamtoje, stovyklavimui. Kemperius nuomojančios ir parduodančios įmonės „Kertušas“ atstovas Marius Balandis dalijasi patarimais, kaip suplanuoti kelionę kemperiu, kad vaikams laikas neprailgtų, o tėvai galėtų atsipalaiduoti ir pasimėgauti atostogomis?

Suplanuokite vaikams įdomų maršrutą

Svarbu suplanuoti bet kokią kelionę kemperiu, bet kai keliaujama su vaikais, tai tampa dar aktualiau. Planavimas padės keliauti ramiai, nepatiriant streso. Galėsite mėgautis maloniomis akimirkomis su šeima.

Vienas iš pagrindinių kelionės kemperiu privalumų – galite sustoti bet kur ir bet kada. Pasirinkę kelionės tikslą, apžvelkite vietas, kurias norėtumėte pamatyti pakeliui. Kiekvienas sustojimas gali padovanoti įspūdžių, supažindinti su dar neatrastomis vietomis.

Nusprendus kemperiu keliauti su vaikais, kelionės maršrutą dėliokite taip, kad būtų įdomu ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Pasikalbėkite su vaikais, derinkite tai, ką norite pamatyti jūs ir mažieji. Sustokite prie šeimoms tinkamų lankytinų vietų – zoologijos sodų, interaktyvių muziejų, vandens ar nuotykių parkų.

Planuodami maršrutą, atkreipkite dėmesį į tai, kad keliaujant su vaikais, stoti teks dažniau. Pirmenybę teikite tokioms visai šeimai tinkamoms stovyklavietėms, kur vaikai galėtų išsikrauti, padūkti. Tam tinka stovyklavietės, kuriose yra žaidimų aikštelių, parkų, aktyvių pramogų vaikams.Patogiai įsikurkite

Kemperis yra tarsi maži namai ant ratų. Gerai apmąstykite ir kelionei įsikurkite taip, kad viską, ko prireiks, turėtumėte po ranka. Supakuokite įvairius drabužius, įskaitant lengvus, striukes nuo lietaus ir maudymosi kostiumėlius, taip pat įprastus higienos reikmenis, kuriuos kasdien naudojate. Kelionės su vaikais bus ramesnės, jeigu iš anksto pasirūpinsite vaistais, kurių gali prireikti.

Jeigu norite, kad vaikai kemperyje jaustųsi jaukiai, pasirūpinkite jų mėgstamais daiktais – žaislais, knygomis, patalyne, pledais. Šios detalės sukurs jaukumo jausmą, padės vaikams priprasti ir jaustis lyg savo namuose.

Pasiruoškite maisto atsargų

Keliauti kemperiu praktiška, nes maistą galima pasigaminti vietoje. Tai aktualu tiems, kurie nori sutaupyti, arba mėgsta valgyti tik naminį maistą.

Ruošdamiesi kelionei, pasirūpinkite maisto atsargomis. Įsigykite užkandžiams ir pagrindinių patiekalų gamybai tinkamų maisto produktų, pagalvokite apie gėrimus. Kemperyje yra šaldytuvas, tad nebijokite ir greičiau gendančių produktų. Apsvarstykite, ką greito galėsite vaikams pagaminti pietums ar vakarienei. Tam puikiui tiks įvairių kruopų košės, makaronai.

Pasirūpinkite vaikų užimtumu

Kad kelionė kemperiu su vaikais neprailgtų, svarbu apgalvoti veiklas, kuriomis užimsite vaikus, kol važiuosite. Jeigu vaikai didesni, tam puikiai tinka įvairūs stalo žaidimai, knygos, dėlionės. Mažesniesiems nepamirškite žaislų, spalvinimo knygelių, pieštukų.

Pasvarstykite, ką veiksite sustoję. Natūralu, kad vaikai norės aktyviau leisti laiką, tad pasirūpinkite kamuoliu, raketėmis, šokdyne, paspirtuku ar riedlente.

Patogu laikytis miego režimo

Keliaujant kemperiu su vaikais lengva laikytis vaikams įprasto miego grafiko – juk lovos visada šalia.

Stenkitės vaikus guldyti panašiu metu, skirkite laiko pietų miegui. Atminkite, kad pailsėjusių ir žvalių vaikų kelionė bus produktyvesnė. Suirzęs ir pavargęs mažylis kelionę tik apsunkins. Nepamirškite daiktų, kurie svarbūs vaikų miegui: patalynė, miego žaisliukas, pižama.

Leiskite vaikams pabėgioti, padūkti lauke. Derinkite važiavimo laiką ir aktyvią veiklą, stenkitės neviršyti penkių valandų važiavimo, kad vaikų kelionė nevargintų. Jeigu keliaujate su kūdikiu, pabandykite planuoti sustojimus maždaug maitinimo metu. Pavalgę jie vėl įsitaisys kemperyje miegoti, o jūs galėsite ramiai keliauti toliau.


Foto galerija:


ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA