REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Iššūkis moterims2023 m. Rugsėjo 27 d. 10:38

Keliaukite patogiai: svarbūs patarimai įsimintinai kelionei kemperiu

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


279030

Kelionės kemperiu – tai įdomus ir nuotykių kupinas būdas tyrinėti naujas vietoves, mėgaujantis patogumu savo transporto priemonėje. Tačiau norint, kad kelionė būtų sklandi ir maloni, jai būtina tinkamai pasiruošti. Šiame straipsnyje pateikiami kemperius nuomojančios ir parduodančios įmonės „Kertušas“ eksperto patarimai ir vertingos įžvalgos, padėsiančios mėgautis saugia ir patogia kelione.

Išsirinkite kelionės kryptį ir suplanuokite maršrutą

Kelionėms kemperiu galite rinktis visą pasaulį. Svarbu ne tik pasirinkti kryptį, bet ir suplanuoti maršrutą. Išsirinkite vietas, kurias norite aplankyti, atsižvelgdami į vaizdingus maršrutus, stovyklavietes ir lankytinas vietas pakeliui. Naudokitės internetiniais šaltiniais, kelionių vadovais ir kitų keliautojų rekomendacijomis, kad sudarytumėte maršrutą, atitinkantį jūsų norus ir kelionės trukmę. Būkite lankstūs ir palikite vietos netikėtiems sustojimams bei papildomam laikui mėgstamose vietose. Atminkite, kad kelionė yra tokia pat svarbi kaip ir kelionės tikslas.

Pasirinkite tinkamą kemperį

Norint keliauti patogiai ir komfortiškai, svarbu pasirinkti tinkamą kemperį. „Kertušas“ atstovas Marius Balandis pabrėžia, kad kemperio dydį lemia keliaujančių žmonių skaičius ir kelionės trukmė. Norintiems išsirinkti kemperį, ekspertas pataria pasižvalgyti Puikuskemperiai.lt internetinėje svetainėje.

Pasidomėkite patogumais – miegamąja vieta, virtuvės įranga ir vonios kambariu. Nesvarbu, ar kemperis nuomojamas, ar perkamas, įsitikinkite, kad jis gerai prižiūrėtas, aprūpintas būtiniausia įranga ir tinkamas toms vietovėms, į kurias planuojate vykti.


Foto galerija:


Susiraskite vietą sustojimui ir stovyklavimui

Ieškokite jūsų poreikius atitinkančių stovyklaviečių, pavyzdžiui, šalia gamtos, patogumų (elektros ir vandens stotelių, tualetų) ir populiarių lankytinų vietų. Perskaitykite atsiliepimus ir peržiūrėkite nuotraukas, kad pamatytumėte, ką kiekviena stovyklavietė gali pasiūlyti. Radę idealią stovyklavietę, užsisakykite ją iš anksto. Populiarios vietos greitai užsipildo, ypač sezono metu.

Susipakuokite svarbiausius daiktus

Kelionės kemperiu reikalauja kruopštaus daiktų atrinkimo. Nepasiimkite per daug ir pirmenybę teikite būtiniausiems. Pavyzdžiui, drabužius rinkitės priklausomai nuo oro sąlygų, bet nepamirškite šiltesnio megztinio ar striukės ir papildomos poros kojinių. Pasirūpinkite paklodėmis, antklodėmis ir pagalvėmis, kad galėtumėte gerai išsimiegoti. Pirmosios pagalbos vaistinėlė pravers nedideliems sužalojimams sutvarkyti. Be to, į būtiniausių reikmenų sąrašą M. Balandis rekomenduoja įtraukti žemėlapius ir GPS prietaisus.

Erdvė kemperiuose yra ribota, todėl labai svarbu ją maksimaliai išnaudoti. Raskite efektyvių būdų, kaip laikyti daiktus neužgriozdinant gyvenamojo ploto. Norėdami sutaupyti vietos, naudokite pakavimo kubelius, sulankstomas dėžes ir vakuumines pakuotes.

Apsirūpinkite maisto produktų atsargomis

Kemperiai turi virtuvės erdvę su virykle (dujine arba elektrine), todėl, jums nereikės kasdien valgyti lauke. Ieškokite kemperio su virykle, šaldytuvu ir pagrindine maisto gaminimo įranga. Į kelionę pasiimkite būtiniausius virtuvės reikmenis (puodus, keptuves, lėkštes, stalo įrankius). Apsirūpinkite greitai negendančių maisto produktų atsargomis ir turėkite pakankamai vandens maistui gaminti ir gerti.

Nepamirškite higienos reikmenų

Visuose kemperiuose įrengtos kriauklės ir vonios kambariai, todėl nepamirškite higienos reikmenų ir rankšluosčių bei tualetinio popieriaus. Nešiojamas turistinis dušas gali praversti ne tik išsirinkus kemperį be vonios patalpos, bet ir tuomet, kai maudytis vienu metu nori keli keliautojai. Pasidomėkite stovyklaviečių viešaisiais patogumais, o jei reikia, investuokite į nešiojamąjį kempingo tualetą.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA