Laisvalaikis | 4 MIN.

Keleivių terminalo plėtrai einant į pabaigą, „airBaltic“ kitąmet atnaujins maršrutą Kaunas–Ryga

Vygantas Tuzas
2025 m. rugpjūčio 27 d. 12:45
„airBaltic“ / Alfa.lt

Nuo kitų metų kovo 29 d. Kauno oro uosto reguliarių skrydžių tvarkaraštis pasipildys nauju maršrutu – oro bendrovė „airBaltic“ vykdys tiesioginius skrydžius į Rygą, skelbia Lietuvos oro uostai (LTOU).

Atstovai pabrėžia, kad šios krypties būsimas startas – svarbus žingsnis toliau keliant oro susisiekimo kokybės kartelę iš Kauno oro uosto bei dar kartą įrodantis ilgalaikės partnerystės su „airBaltic“ rezultatyvumą. Minėti „airBaltic“ skrydžiai bus vykdomi penkias dienas per savaitę.

„Šis naujas maršrutas atvers daugiau galimybių tiek verslo, tiek laisvalaikio keliautojams Kauno regione. Per Rygą keleiviai turės patogų vieno sustojimo susisiekimą su labiausiai paklausiomis Europos kryptimis, įskaitant Berlyną, Helsinkį, Stokholmą, Oslą, Kopenhagą, Amsterdamą, Paryžių, Briuselį, Londoną, ir daugelį kitų“, – trečiadienį žurnalistams sakė „airBaltic“ tinklo plėtros viceprezidentas Mantas Vrubliauskas.

Pasak jo, tikimasi, kad per metus iš Kauno į Rygą skris apie 20-30 tūkst. keleivių, o poreikis šiai krypčiai buvo aiškus.

LTOU vadovas Simonas Bartkus tuo metu akcentavo, kad maršruto atsiradimas bus itin reikšmingas Kauno regionui ir jo ekonominei plėtrai.

„Prie esamų 28 tiesioginių krypčių iš Kauno prisidedantys jungiamieji skrydžiai per Rygą iš esmės leidžia Kauną pasiekti iš visos Europos per trumpą laiką. Tai vienareikšmiškai prisidės prie Kauno regiono ekonominės plėtros bei turizmo potencialo augimo“, – teigė S. Bartkus.

„Skrydžių pasiūla Lietuvos oro uostuose plečiasi, tad keliauti tampa vis paprasčiau. Kauno oro uostas tampa vis svarbesne visos šalies oro susisiekimo sistemos dalimi – tai reiškia, kad keliautojai turi daugiau pasirinkimų ir patogesnių jungčių. Džiaugiuosi, kad tiek Vilniaus, tiek Kauno, tiek Palangos oro uostai kartu kuria vis stipresnį Lietuvos oro tinklą,“ – pridūrė susisiekimo viceministras Juras Taminskas.

Tiesa, „airBaltic“ reguliarius skrydžius tarp Kauno oro uosto ir Rygos yra vykdžiusi ir anksčiau – Latvijos oro linijos šią paslaugą teikė iki 2014 m.

Išplėstą keleivių terminalą Kauno oro uostas ketina pilnai atverti spalį

LTOU taip pat pristatė jau atliktus Kauno oro uosto keleivių terminalo plėtros darbus. Keleivių terminalas plečiamas etapais – palaipsniui keleiviams atveriamos vis naujos erdvės, o visas jas planuojama keleiviams atverti jau šį spalio mėnesį.

Išplėtus terminalą, antrasis pagal dydį Lietuvos oro uostas turėtų būti pajėgus patogiai aptarnauti daugiau nei 2 mln. keleivių per metus.

Plėtra buvo daroma dėl per paskutinius kelerius metus šoktelėjusio aptarnaujamų keleivių skaičiaus. 2024 m. Kauno oro uoste aptarnauta viso 1,4 mln. keleivių (10 proc. daugiau nei 2023 m.). Toks keleivių srautas jau gerokai viršijo projektinius Kauno terminalo esamus pastato pajėgumus, kurie per metus turėjo aptarnauti apie 1 mln. klientų.

„Atlikus visus plėtros darbus – gerokai padidės tiek atvykimo, tiek išvykimo erdvės – bendras terminalo plotas turėtų išaugti daugiau nei pusantro karto – apie 4,4 tūkst. kv. metrų, o atnaujintos infrastruktūros pajėgumai leis aptarnauti iki šešių keleivinių skrydžių per valandą“, – sakė LTOU infrastruktūros plėtros vadovas A. Dūmanas.

Keleivių terminalą už 17,7 mln. eurų (neįskaitant mokesčių) stato statybų bendrovė „Infes“.

Plėtros projekto metu keleivių terminalas išplėstas į dvi kryptis – pastatant rytinę ir vakarinę dalį. Baigus visus darbus, pokyčiai apims visus tris terminalo aukštus: bus išplėstos bagažo atsiėmimo zonos, didės Šengeno ir ne Šengeno zonos, sukurtos papildomos erdvės keleiviams laukti skrydžių, pavalgyti ar apsipirkti. 

Taip pat šią vasarą baigti modernizacijos darbai Kauno oro uosto automobilių aikštelėje. Atnaujintos aikštelės plotas padidėjo iki beveik 10 tūkst. kv. metrų. Atnaujintoje aikštelėje – daugiau nei 370 automobilių stovėjimo vietų, gali būti įkraunama 14 elektromobilių, 14 vietų skirta asmenų su negalia transportui.

LTOU vadovas S. Bartkus tikisi, kad Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai kitąmet bendrai aptarnautų keleivių skaičius išaugs iki 7 mln.


Kelmė
Ką veikti Kelmėje ir Tytuvėnuose: 6 lankytinos vietos ramiam savaitgaliui gamtoje
Jei ieškote, ką veikti Šiaulių apskrityje toliau nuo miesto šurmulio, Kelmė ir Tytuvėnai – puikus pasirinkimas. Šis kraštas garsėja ne tik gražia gamta, bet ir istoriniu paveldu, vienuolynais bei ežerais. Tai ideali kryptis savaitgalio išvykai ar trumpam poilsiui.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Kaklaraištis gali išduoti žmogaus charakterio savybes, pomėgius ar net gyvenimo būdą. Vieniems kaklaraištis tėra stiliaus detalė, o Elenai Liutkienei tai – gyvenimo aistra: jau daugiau nei 32 metus ji kolekcionuoja įvairiausius kaklaraiščius. Artėjančių Velykų proga Elena kaklaraiščiais papuošė Kompleksinių paslaugų namų „Alka“ kiemo medžius.
Laisvalaikis | 2 MIN.
0
Treti metai Šiauliuose veikiančios organizacijos „Ukrainiečių namai“ steigėja ir vadovė Regyna Stulginskienė pakvietė Nevyriausybinių organizacijų atstovus į susitikimą su čia atvykusiais ukrainiečiais. Susitikime aptarti ukrainiečiams rūpimi klausimai, išgirstos ukrainiečių istorijos, išgirsta su kokiais iššūkiais teko susidurti bei pasvarstyta, kaip būtų galima pagerinti ukrainiečių integraciją.
Aktualijos | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Balandis atneša ne tik pavasario nuotaiką, bet ir naujas galimybes. Astrologai pastebi, kad šį mėnesį kai kuriems Zodiako ženklams ypač seksis – tiek darbuose, tiek asmeniniame gyvenime. Kas tie laimingieji, kuriems balandis gali tapti tikru proveržio mėnesiu?
Lietuva | 2 MIN.
0
Didįjį penktadienį LNK laidoje „KK2 penktadienis“ – ypatingai jauki, šventiška ir šeimyniška nuotaika. Artėjant Šventoms Velykoms, žinomi žmonės pasakos apie savo šeimos tradicijas, pasiruošimą svarbiausiai pavasario šventei, šventinį stalą ir gyvenimo pokyčius, kurie šiuos metus jiems pavertė dar ypatingesniais.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0



Lietuva
Lietuva
Balandis atneša ne tik pavasario nuotaiką, bet ir naujas galimybes. Astrologai pastebi, kad šį mėnesį kai kuriems Zodiako ženklams ypač seksis – tiek darbuose, tiek asmeniniame gyvenime. Kas tie laimingieji, kuriems balandis gali tapti tikru proveržio mėnesiu?
Lietuva | 2 MIN.
0
Savaitgalis – metas, kai vieni skaičiuoja kiekvieną eurą, o kiti… tiesiog leidžia sau gyventi. Nauji drabužiai, vakarienės mieste, spontaniškos išvykos – kai kuriems Zodiako ženklams pinigai savaitgalį tirpsta greičiau nei sniegas pavasarį. Kas tie, kurie pirmadienį tik gūžteli pečiais ir sako: „ai, buvo verta“?
Lietuva | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Šiaulių miesto savivaldybės taryba šiandien, balandžio 2 d., vykusiame posėdyje priėmė sprendimą didinti vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Pokyčiai palies tiek individualių namų, tiek daugiabučių gyventojus. Daliai jų metinės išlaidos už atliekų tvarkymą didės dešimtimis eurų.
Politika | 4 MIN.
0
Kovo 26 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas, kuriuo siekiama užtikrinti saugesnę aplinką vaikams. Tarybos nariai pritarė tam, kad ankstyvo ryto valandomis šalia Radviliškio Vaižganto progimnazijos nebūtų prekiaujama alkoholiniais gėrimais baruose ir kitose viešojo maitinimo įstaigose.
Politika | 4 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Reaguojant į dar vieną Rusijos oro smūgių bangą Ukrainoje, penktadienį ryte į dangų buvo pakelti Lenkijos naikintuvai, pranešė Ginkluotųjų pajėgų operatyvinė vadavietė (DORSZ).
Pasaulis | 2 MIN.
0
Buvęs NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas 2021 m. buvo pasirengęs su Rusija aptarti Aljanso pajėgų išvedimą iš Rytų Europos ir „buferinės zonos“, apimančios Baltijos valstybes, sukūrimą, rašo Latvijos leidinys „Baltic Sentinel“.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Kelmė
Šiauliai šiandien vis dažniau minimi kaip miestas, kuriame gimsta naujos idėjos ir drąsiai auga jaunas verslas. Čia savo vietą atranda kūrybiški, iniciatyvūs žmonės, o pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje žengiantys verslininkai sulaukia kryptingo palaikymo ir praktinės pagalbos.
Verslas | 6 MIN.
0
Pirmoji elektros energijos kaupiklių sistemos (EEKS) komponentų siunta pasiekė „Ignitis renewables“ Kelmės kaupiklių parko statybų aikštelę. Tai svarbus žingsnis įgyvendinant vieną didžiausių ir moderniausių energijos kaupimo projektų Lietuvoje, kurio galia sieks 147 megavatus (MW), o talpa – 295 megavatvalandes (MWh).
Verslas | 3 MIN.
0

Kelmė
Akmenė
Prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Kelmės rajono gyventojas S. G, kaltinamas apgaule įgijęs didelės vertės svetimą turtą – daugiau kaip 27 tūkst. eurų.
Kriminalai | 3 MIN.
0
Vakar Naujojoje Akmenėje nuostolių pridarė mikroautobuse kilęs gaisras.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Pakruojis
Šiauliai
„Via Lietuva“, įvertinusi kelio dangos kokybę, informuoja, kad planuoja įgyvendinti valstybinės reikšmės kelio Nr. 2903 Rimšoniai–Klovainiai–Rozalimas paprastojo remonto darbus.
Gatvė | 2 MIN.
0
Šiauliuose įrengtus dviračių takus įvertino Susisiekimo ministerijos dviračių skatinimo darbo komisija. Dvi dešimtys žmonių dviračiais pravažiavo Šiaulių dviračių takais 19 kilometrų ir Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje aptarė kelionės metu užfiksuotus pastebėjimus. 2026 – 2028 metais Šiauliuose bus ypač intensyviai tęsiami dviračių infrastruktūros plėtros darbai. Šiuo metu mieste yra apie 70 kilometrų geros būklės takų. Planuojama, kad per keletą metų šis skaičius beveik padvigubės.
Gatvė | 4 MIN.
0
Klaipėda
Lietuva
Danės skvero fontaną netrukus planuojama pradėti remontuoti. Grojantis ir šviečiantis fontanas nuolat traukė praeivius, o ypač jaunų šeimų dėmesį – tai buvo viena labiausiai vaikų pamėgtų vietų mieste. Po ilgesnio derybų laikotarpio pagaliau pasiektas susitarimas su rangovais dėl būtinų darbų, kurie leis šią erdvę atgaivinti.
Gatvė | 3 MIN.
0
Pavasarį Lietuvoje prasideda aktyvus kelių infrastruktūros darbų sezonas, kuris šiemet startuoja po permainingos ir vietomis šaltesnės nei įprasta žiemos – dėl to daugelyje ruožų išryškėjo išdaužos, dangos pažeidimai ir deformacijos. Tvarių miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ atstovo teigimu, jau nuo kovo vidurio įsibėgėja paruošiamieji darbai, o visas sezonas, priklausomai nuo oro sąlygų, gali tęstis iki gruodžio.
Gatvė | 4 MIN.
0

Šiauliai
Kelmė
Šiaulių savivaldybėje meras Artūras Visockas priėmė Lietuvos čempione tapusios miesto vyrų tinklinio komandos „Elga-Grafaitė-S-Sportas“ atstovus – trenerius, vadovus, žaidėjus bei rėmėjus.
Sportas | 2 MIN.
0
Lietuvos paralimpinis komitetas kartu su Kelmės švietimo pagalbos tarnyba surengė seminarą „Vaikų su negalia įtrauktis į fizinio lavinimo pamokas“. Seminaras, kuris buvo skirtas fizinio ugdymo mokytojams, vyko Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Trylikametė iš nedidelio Gruzdžių miestelio savo piešiniais jau šiandien stebina ne tik artimuosius, bet ir visą bendruomenę. Militos Ruškutės kūrybos kelias – tai ne tik spalvos ir linijos, bet ir stiprybės, atkaklumo bei šeimos tikėjimo istorija. Nuo pirmųjų piešinių iki parodos „Spalvų nuotykiai“ – mergaitės talentas skleidžiasi nepaisant iššūkių, kuriuos teko patirti dar visai mažai.
Veidai | 4 MIN.
0
Penkiasdešimt metų vienoje darbovietėje šiandien skamba beveik neįtikėtinai, todėl Šiaulių „Aušros“ muziejus gali didžiuotis tokiais lojaliais darbuotojais. Viktorija Lozaitienė į muziejaus bendruomenę įsiliejo 1975 metais ir nuo to laiko nepertraukiamai dirbo muziejuje, rūpindamasi rinkinių saugojimu, kaupimu ir puoselėjimu – darbu, kuris ilgainiui tapo ne tik profesija, bet ir gyvenimo dalimi. Kalbamės su V. Lozaitiene, kaip per 50-metį pasikeitė muziejus, šiandien skaičiuojantis 103-iuosius gyvavimo metus, ir ką jai reiškia šis darbas.
Veidai | 8 MIN.
0
Šiauliai
Kelmė
Šiauliai ruošiasi vienam ryškiausių pavasario kultūros įvykių – tarptautiniam muzikos festivaliui „Resurrexit“. Koncertinės įstaigos „Polifonija“ organizuojama šventė kasmet tampa ne tik muzikos, bet ir dvasinio atgimimo simboliu, sujungiančiu gilias tradicijas su drąsiais šiuolaikiniais ieškojimais. Šių metų programa stebina žanrų įvairove: nuo kamerinių vargonų rečitalių iki monumentalių oratorijų ir unikalių tarptautinių programų.
Kultūra | 4 MIN.
0
Kovo 31 dieną Kelmėje įvyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų metodinė-praktinė konferencija „Šiuolaikinio ugdymo kontekste: ar reikia didelio plano ir daug metodų?“. Renginys subūrė pedagogus iš įvairių Lietuvos miestų dalintis patirtimi, diskutuoti apie ugdymo aktualijas ir praktiškai išbandyti inovatyvius darbo metodus.
Mokslas | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvos klimato kaita pastarąjį dešimtmetį pateikia vis daugiau staigmenų, priversdama gyventojus iš esmės peržiūrėti nusistovėjusius būsto šildymo įpročius. Nors tradiciniai šilumos šaltiniai, tokie kaip kietojo kuro katilai ar centrinis šildymas, išlieka dominuojantys, vis dažniau individualių namų ir butų savininkai atsigręžia į technologinius sprendimus, kurie dar prieš dešimtmetį buvo laikomi tik pagalbiniais. Oro kondicionieriai, kurių pirminė paskirtis daugeliui asocijuojasi su gaiva karštomis liepos popietėmis, šiandien tampa rimta alternatyva šilumos gamybai net ir spaudžiant lietuviškam speigui.
Namai | 6 MIN.
0
Artėjant ilgajam Velykų savaitgaliui ir prasidėjus moksleivių atostogoms, nemažai šalies gyventojų planuoja išvykti – lankyti šeimos narius ir artimuosius, keliauti po Lietuvą ar vykti į užsienio šalis. Ilgametė draudikų praktika rodo, kad kelioms dienoms ar ilgesniam laikotarpiui tuščius namus paliekantys gyventojai rizikuoja namų turto saugumu. Be to, naujausias gyventojų tyrimas atskleidė, kad nemaža dalis išvykstančiųjų nesiima jokių papildomų namų apsaugos priemonių.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Trylikametė iš nedidelio Gruzdžių miestelio savo piešiniais jau šiandien stebina ne tik artimuosius, bet ir visą bendruomenę. Militos Ruškutės kūrybos kelias – tai ne tik spalvos ir linijos, bet ir stiprybės, atkaklumo bei šeimos tikėjimo istorija. Nuo pirmųjų piešinių iki parodos „Spalvų nuotykiai“ – mergaitės talentas skleidžiasi nepaisant iššūkių, kuriuos teko patirti dar visai mažai.
Veidai | 4 MIN.
0
Penkiasdešimt metų vienoje darbovietėje šiandien skamba beveik neįtikėtinai, todėl Šiaulių „Aušros“ muziejus gali didžiuotis tokiais lojaliais darbuotojais. Viktorija Lozaitienė į muziejaus bendruomenę įsiliejo 1975 metais ir nuo to laiko nepertraukiamai dirbo muziejuje, rūpindamasi rinkinių saugojimu, kaupimu ir puoselėjimu – darbu, kuris ilgainiui tapo ne tik profesija, bet ir gyvenimo dalimi. Kalbamės su V. Lozaitiene, kaip per 50-metį pasikeitė muziejus, šiandien skaičiuojantis 103-iuosius gyvavimo metus, ir ką jai reiškia šis darbas.
Veidai | 8 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Balandis atneša ne tik pavasario nuotaiką, bet ir naujas galimybes. Astrologai pastebi, kad šį mėnesį kai kuriems Zodiako ženklams ypač seksis – tiek darbuose, tiek asmeniniame gyvenime. Kas tie laimingieji, kuriems balandis gali tapti tikru proveržio mėnesiu?
Horoskopai | 2 MIN.
0
Savaitgalis – metas, kai vieni skaičiuoja kiekvieną eurą, o kiti… tiesiog leidžia sau gyventi. Nauji drabužiai, vakarienės mieste, spontaniškos išvykos – kai kuriems Zodiako ženklams pinigai savaitgalį tirpsta greičiau nei sniegas pavasarį. Kas tie, kurie pirmadienį tik gūžteli pečiais ir sako: „ai, buvo verta“?
Horoskopai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Balandis atneša ne tik pavasario nuotaiką, bet ir naujas galimybes. Astrologai pastebi, kad šį mėnesį kai kuriems Zodiako ženklams ypač seksis – tiek darbuose, tiek asmeniniame gyvenime. Kas tie laimingieji, kuriems balandis gali tapti tikru proveržio mėnesiu?
Horoskopai | 2 MIN.
0
Savaitgalis – metas, kai vieni skaičiuoja kiekvieną eurą, o kiti… tiesiog leidžia sau gyventi. Nauji drabužiai, vakarienės mieste, spontaniškos išvykos – kai kuriems Zodiako ženklams pinigai savaitgalį tirpsta greičiau nei sniegas pavasarį. Kas tie, kurie pirmadienį tik gūžteli pečiais ir sako: „ai, buvo verta“?
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Krevetės – vienas paprasčiausių būdų palepinti artimuosius. Jos nebrangios, paruošiamos vos per kelias minutes, o rezultatas – restorano lygio patiekalas su minimaliomis pastangomis. Prie prekybos tinklo „Iki“ komandos prisijungęs šefas Dainius Špakauskas kviečia tuo įsitikinti su paprastu receptu – jis dalijasi savo krevečių grietinėlės ir parmezano padaže idėja, kuri tiks ir šventiniam Velykų stalui, ir tiesiog vakarienei po ilgos dienos.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Artėjant Velykoms daugelis jau ima rūpintis šventinių pusryčių idėjomis, stalo dekoru ir, žinoma, margučiais. Nors parduotuvėse esantys kiaušinių dažai gali kainuoti ir kelis eurus, šiais metais prekybos tinklo „Iki“ atlikta lojalių pirkėjų apklausa atskleidė, kad net 63 proc. pirkėjų kiaušinius renkasi marginti natūraliais dažais, panaudojant, pavyzdžiui, svogūnų lukštus, burokėlius, arbatas ar net prieskonius. Tokie metodai margintojams leidžia sutaupyti. Tarp populiariausių pasirinkimų taip pat minima marginimas naudojant vašką, šilką, vyną. Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė atskleidžia, kad pigesni dažymo ingredientai prieš Velykas greitai dingsta iš lentynų, tad norintiems margučius spalvinti natūraliai, verta apsipirkti iš anksto.
Virtuvė | 6 MIN.
0