REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 21 d. 11:39

Keisčiausi Seimo narių pirkiniai už kanceliarines lėšas: įvairios sveikatinimosi programos, žvakės už 7,9 tūkstančio eurų

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


295643

Visuomenininkui Andriui Tapinui tęsiant akciją „Skaidrinam“, paviešintas keisčiausių Seimo narių pirkinių sąrašas. Parlamentarai iš kanceliarinių lėšų apmokėjo ne tik įvairias sveikatinimosi programas, bet ir transliacijų paslaugas ir prenumeratas.

Už parlamentines lėšas Seimo „valstietis“ Dainius Kepenis įsigijo eilę įvairių sveikatinimosi programų: „Keto riebalų mažinimo greitintuvas“ premium paketą, holistinio sveikatinimosi, sveikatos, imuniteto stiprinimo, širdies ritmo stebėjimo programas ir pan. Visgi, „Skaidrinam“ pastebi, jog ne vieną programą ir kursus politikas įsigijo iš rusiškų interneto puslapių, apmokėdamas rubliais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas taip pat iš kanceliarinių lėšų apmokėjo ir „Netflix“, „Viaplay“ prenumeratas, Patreon platformoje rėmė „Laisvės TV“ ir „OpTV“ kanalus. Taip pat D. Kepenio pirkinių sąraše – prieštaringai vertinamo Algirdo Karaliaus video kursai, knygos apie koronaviruso pandemijos konspiracijas. Tarp pirktų leidinių – Vydūno knygos už 425 eurus, knygos „Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės pasaulyje“ už 369 eurus.

Tuo metu Seimo nario parlamentinei veiklai skirtas lėšas Darbo partijos frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas skyrė savo informacijos viešinimui YouTube kanale „Komentaras TV“ bei laikraštyje „Karštas komentaras“. Vienai šio kanalo autorių Giedrei Gorienei parlamentaras taip pat mokėjo už užsakomuosius straipsnius Biržų krašto laikraščiuose.

Seimo nario mandato netekęs Petras Gražulis darbo parlamente metu įsigijo žvakių už 7,9 tūkst. eurų. Politikas nemažą sumą parlamentinių lėšų mokėjo ir už dalyvavimą Kęstučio Pūko laidose – iš viso jam sumokėta 4,8 tūkst. eurų.

Savo ruožtu Mišrios Seimo narių grupės atstovas Mindaugas Puidokas viešinimo paslaugoms per trejus metus išleido daugiau kaip 16 tūkst. eurų. Daugiausiai jų skirta reklaminiams įrašams socialiniame tinkle „Facebook“.

Tuo metu „laisvietė“ Morgana Danielė 150 eurų iš parlamentinių lėšų dedikavo grimo paslaugoms, filmuojant savo kaip parlamentarės veiklos ataskaitą.

ELTA primena, kad iniciatyvai „Skaidrinam“ sukėlus rezonansą, Seime kilo iniciatyvų aiškiau reglamentuoti parlamentinių lėšų naudojimą. Nemaža dalis parlamentarų sutinka, kad šiuo metu galiojančią Seimo nario veiklai skirtų išlaidų tvarką būtina griežtinti.

Pati V. Čmilytė-Nielsen mano, kad sugriežtinti tvarką būtų galima nustatant išlaidų limitus bei dažniau rengiant finansines atskaitas.

„Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino informaciją apie dalies politikų pirkinius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Kai kurie Seimo nariai, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti kompiuterinės, telefoninės įrangos, garso aparatūros.

Iniciatyvos duomenimis, per trejus metus parlamentarai iš Seimo sandėlio pasiėmė suvenyrų ir reprezentacinių dovanų už daugiau kaip 483 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA