REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Gruodžio 1 d. 09:38

Kėdainietis šachmatininkas Gustas Morkūnas − jauniausias FM titulo laimėtojas Lietuvoje

Kėdainiai

Etaplius.LTŠaltinis: Kėdainių rajono savivaldybė


285129

Kėdainiečiui šachmatininkui FM Gustui Morkūnui (treneris FM Laimutis Šolys) šie metai buvo sėkmingi. Pirmą kartą pavyko tapti Lietuvos jaunių šachmatų čempionu visose trijose laiko kontrolėse (standartinių, greitųjų, žaibo šachmatų). Balandžio mėnesį dalyvavo Pasaulio mokyklų čempionate Graikijoje, jame iškovojo aukštą 7 vietą. Balandžio 29 dieną visi šachmatų žaidėjai buvo pakviesti į LR Seimą, kur vyko kasmetinis turnyras „Seimo taurė – 2023“. Dėl įsteigtų prizų varžėsi 99 dalyviai, Gustas aplenkdamas gausų būrį patyrusių žaidėjų bendroje įskaitoje užėmė antrą vietą ir buvo apdovanotas diplomu bei atminimo dovanėlėmis.

Vasaros atostogos buvo skirtos treniruotėms ir varžyboms. Birželio mėnesį Gustas dalyvavo prestižiniame tarptautiniame turnyre Latvijoje, kur įskaitoje iki 14 metų tapo nugalėtoju. Liepos mėnesio gale Gustas dalyvavo atvirame Latvijos greitųjų šachmatų čempionate, kur įskaitoje iki 18 metų taip pat užimta pirma vieta.

Vasarai besibaigiant kėdainietis buvo pakviestas į Lietuvos jaunimo rinktinę, ruošėsi dalyvauti Pasaulio jaunimo šachmatų olimpiadoje, kuri buvo surengta Nyderlanduose. Lietuvos komandai pavyko iškovoti aukštą 25 vietą pasaulyje, prie šio pasiekimo svariai prisidėjo Gustas, surinkęs 6 taškus iš 9 galimų.

Mokslo metų pradžia sutapo su Europos čempionatu Rumunijoje, kur savo amžiaus grupėje užimta 33 vieta. Spalio mėnesį Gustas pradėjo tradicinėmis kasmetinėmis varžybomis Siguldoje (Latvija), kur įskaitoje iki 14 metų tapo nugalėtoju.

Lapkričio 12−25 Gustas Morkūnas baigė šių metų varžybas užsienyje kovodamas Pasaulio jaunių šachmatų čempionate Italijoje. Šiais metais ši Europos šalis sutraukė didžiulį būrį jaunųjų šachmatininkų, Gusto amžiaus grupėje iš viso startavo 178 žaidėjai. Šis čempionatas susiklostė sėkmingai, Gusto tarptautinis standartinių šachmatų reitingas pakilo 32 taškais. Paskutiniame rate buvo šansas kovoti dėl vietos pirmajame dvidešimtuke, tačiau po penkių valandų kovos teko pripažinti varžovo iš Vietnamo pergalę ir tenkintis galutine 45 vieta.

Šiais metais varžybos užsienyje baigtos, bet dar laukia įvairūs turnyrai mūsų šalyje. Visa tai yra pasiruošimas ateinantiems metams, kurie, perėjus į vyresniųjų (U16) grupę, bus ne mažiau įtempti nei šie.

Neseniai gautas oficialus patvirtinimas iš FIDE (Tarptautinė šachmatų federacija), kad Gustui Morkūnui suteiktas FM titulas. Tai jauniausias FM Lietuvoje, o pasaulyje jis tik 13-as tarp bendraamžių.

Sportininko tėtis Linas dėkoja Kėdainių rajono savivaldybei už rėmimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA