REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 18 d. 12:53

Kaziuko mugėje gėles dovanojęs I. Vėgėlė pažeidė Rinkimų kodeksą: VRK pavadino tai papirkinėjimu

Lietuva

ELTA nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


298510

Kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė pažeidė Rinkimų kodeksą, kovo 8-osios proga dovanojęs gėles potencialioms rinkėjoms, pripažino Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Komisija nustatė, jog šalies vadovo posto siekiantis I. Vėgėlė sostinėje vykusios Kaziuko mugės metu dovanodamas gėlių sutiktoms moterims pažeidė numatytą draudimą papirkinėti rinkėjus.

Dėl I. Vėgėlės dovanojamų gėlių VRK gavo 4 pranešimus, prašant įvertinti, ar toks elgesys nėra traktuojamas kaip rinkėjų papirkinėjimas. Komisija kovo 28 d. nusprendė pradėti tyrimą situacijai išsiaiškinti.

Visgi, ketvirtadienį vykusiame posėdyje svarstant šį klausimą nei pats kandidatas, nei jo atstovai nedalyvavo.

Anksčiau komisijai pateiktuose paaiškinimuose I. Vėgėlė teigė, jog Kaziuko mugėje gėles dovanojo pažįstamoms moterims bei perdavė puokštę premjerei Ingridai Šimonytei. Advokatas tvirtino Tarptautinės moterų solidarumo dienos proga ne kartą viešai dovanojęs gėlių sutiktoms moterims, pažįstamoms ar kolegėms. Todėl, aiškino teisininkas, ir šis atvejis nėra sietinas su artėjančiais prezidento rinkimais. I. Vėgėlė taip pat nurodė neprisimenantis, kiek gėlių padovanojo, kiek už jas sumokėjo. Anot kandidato, tai buvo spontaniškas sprendimas – gėles pirko iš asmeninių pinigų.

Tačiau remiantis Rinkimų kodeksu, VRK tokias dovanas vertina kaip galimą rinkėjų papirkimą – gėlės moterims įteiktos su tikslu skatinti jas dalyvauti rinkimuose, atiduoti balsą už I. Vėgėlę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA