REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Vasario 3 d. 12:27

Kauno vadovai su I. Šimonyte aptarė apleisto nekilnojamojo turto ir kitus klausimus

Kaunas

Sklypas Vydūno alėjoje. Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


163872

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis su savo komanda trečiadienį nuotoliniu būdu pristatė premjerei Ingridai Šimonytei miesto investicinius projektus, taip pat aptarė poreikį turėti daugiau priemonių prieš apleisto nekilnojamojo turto savininkus.

„Palietėme nekilnojamojo turto apmokestinimo bazės klausimą: pagal šiandien galiojančius teisės aktus, apleistiems, neprižiūrimiems pastatams savivaldybė gali taikyti tik nekilnojamojo turto mokestį“, – žurnalistams trečiadienį sakė Kauno vicemeras Andrius Palionis.

„Miestas neturi įrankių, kaip pastatų savininkus skatinti tvarkytis, kad miestas atrodytų gražiai“, – pridūrė jis.

Todėl pasiūlyta numatyti daugiau priemonių savivaldybėms, paremtų skatinimo ir nuobaudų principu, kurios išplėstų galimybes taikyti spaudimą savininkams spręsti apleistų ar nebaigtų statyti pastatų problemas.

Savivaldybės atstovai sako, kad šie klausimai sulaukė premjerės dėmesio, tačiau dėl konkrečių datų kalbama nebuvo.

Pasak Kauno mero V. Matijošaičio, susitikime miesto vadovai taip pat pristatė svarbiausius miesto projektus, tačiau apie Vyriausybės finansavimą nekalbėta.

„Premjerei pristatėme visus projektus, kurie šiuo metu pradėti, parodėme visų projektų finansavimo eigą, kur turime Europos Sąjungos pinigų, kiek valstybė prisideda, nors ji didesnę dalį žinojo. (...) Prašymų tikrai jokių nepateikinėjome, nes premjerė yra dar gana trumpas laikas, antras dalykas, ir Lietuva yra pandemijos situacijoje, tad ištiesę rankas nėjome prašyti ir apkrauti galvos Kauno rūpesčiais“, – sakė meras.

Savivaldybės atstovai taip pat pasiūlė premjerei svarstyti perduoti miestuose esančias miškų teritorijas valdyti savivaldybėms, kuri galėtų lengviau jas tvarkyti ir, laikantis aplinkosaugos reikalavimų, įrengti rekreacinę infrastruktūrą.

Tiek kalbant su premjere, tiek antradienį su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, pasak Kauno vadovų, prisiminta ir Karo ligoninės teritorija miesto centre. Savivaldybė jau ne vienerius metus siekia šią kariuomenei priklausančią teritoriją atverti miestui.

V. Matijošaičio teigimu, geriausia būtų šią teritoriją perduoti miestui, mainais pasiūlant kariuomenės poreikiams kitą objektą, tačiau miestas siektų bent jau sutvarkyti ir prieinamą visuomenei padaryti prie jos esantį parką.

Su premjere taip pat kalbėtasi apie pandemijos valdymą, Kaunas pristatė gerąją profilkatinio testavimo židiniuose praktiką, aptarti kiti techniniai klausimai.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA