REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 22 d. 08:01

Kauno taryba balsuos dėl korupcija įtariamo administracijos vadovo atleidimo

Kaunas

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


209881

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį balsuos dėl teisėsaugos įtarimų korupcija sulaukusio Viliaus Šiliausko atleidimo iš administracijos direktoriaus pareigų praradus pasitikėjimą.

Jei šį sprendimą palaikys dauguma tarybos narių, anot projekto, V. Šiliauskas pareigų neteks nuo antradienio.

Taip pat taryba planuoja laikinai Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pavesti eiti pavaduotojui Tadui Metelioniui. 

Jis vadovauti administracijai galės ne ilgiau kaip tris mėnesius, kol bus paskirtas naujas direktorius.

Teisėsauga įtaria, kad Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius V. Šiliauskas paėmė 140 tūkst. eurų kyšį iš bendrovės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno už palankius sprendimus sudarant ir vykdant statybų, rangos darbų sutartis.

Pasak teisėsaugos, tai didžiausias iki šiol rastas kyšis Lietuvoje.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) taip pat pranešė, kad areštuota apie 170 V. Šiliauskui priklausančių nekilnojamojo turto objektų, kurių rinkos vertė, pasak STT, yra „septynženklė“, taip pat areštuota 15 kitam įtariamajam, „Autokaustos“ vadovui J. Kriaučiūnui priklausančių nekilnojamojo turto objektų.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis anksčiau V. Šiliauską nušalino nuo pareigų. Jis teigė, kad teisėsaugos įtarimai administracijos direktoriui jam buvo kaip kruša iš giedro dangaus.

Opoziciniai konservatoriai antradienį sieks, kad būtų sudaryto tyrimo grupė aiškintis minėtą korupcijos skandalą.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Kauno taryboje seniūnas Paulius Lukševičius BNS sakė, kad merui Visvaldui Matijošaičiui ir abiem vicemerams bus primintas raginimas dėl kyšininkavimo prisiimti politinę atsakomybę ir atsistatydinti.

„Taip pat esame pateikę šešis klausimus miesto merui dėl jo verslo Rusijoje“, – sakė P. Lukševičius.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA