REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Spalio 6 d. 19:42

Kauno socialdemokratams renkant kandidatą į mero postą advokatas G. Černiauskas konkurencijos neturėjo

Kaunas

Alfa.lt nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


55396

Nebūta iš anksto prognozuotos intrigos šeštadienį vykusioje Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Kauno skyriaus konferencijoje, kurios delegatai aiškinosi, kas atstovaus partijai tiesioginiuose Kauno miesto savivaldybės mero rinkimuose, vyksiančiuose 2019-aisiais.

Rezultatas buvo aiškus, nes vienas po kito anksčiau vardinti pretendentais partijos nariai savo kandidatūras konferencijoje atsiėmė. Rinktis teliko vieną iš vieno, tad socialdemokratų siūlomas kandidatas į merus bus šiai partijai nepriklausantis advokatas Gintaras Černiauskas.

ELTA jau skelbė, kad partijos Kauno skyriaus teritorinės grupės kandidatais buvo iškėlusios buvusią Seimo narę, dabar - Kauno miesto mero patarėją Orintą Leiputę, buvusį Kauno merą, dabar - miesto tarybos narį Arvydą Garbaravičių, frakcijos savivaldybės taryboje seniūną Židrūną Garšvą bei Kauno socialdemokratų skyriaus pirmininką Giedrių Bielskų. Pastarasis ir pasiūlė mero kandidatūros rinkimams, kaip pats teigė, gerai pažįstamą nepartinį G. Černiauską bei paragino Kauno socialdemokratus už jį balsuoti.

„Atsiimdamas savo kandidatūrą paaiškinau, jog nenoriu partijoje jokių priešiškumų, kai jau dabar kažkam reikėtų rinktis, kodėl balsuoti už tą, bet ne kitą žmogų atstovauti socialdemokratams mero rinkimuose. Todėl nusprendėme nekonkuruoti tarpusavyje, taip sakant, visi trys užleidome vietą žmogui iš šalies“, - naujienų agentūrai ELTA sakė A. Garbaravičius.

Iš 212 partijos narių, turėjusių šeštadienį dalyvauti konferencijoje, dalyvavo beveik 200. Tad jų priimtas sprendimas abejonių nekelia - advokatas G. Černiauskas deleguojamas į Kauno miesto mero rinkimus kaip socialdemokratų kandidatas.

ELTA primena, jog visuomenėje G. Černiauskas išgarsėjo taip vadinamoje Garliavos byloje, kai atstovavo dėl dukrelės atsiėmimo kovojusiai kaunietei Laimutei Stankūnaitei.

„Tikiu, kad žmogaus darbo ir jo atstovaujamų bylų rinkėjai netapatins su pačiu asmeniu. Advokatas dirbo savo darbą ir tiek. O kodėl aš atsiėmiau savo kandidatūrą? Dėl visai paprastos priežasties - jau praeitoje kadencijoje kandidatavau ir dabar nusprendžiau nebebandyti laimės“, - sakė Eltai O. Leiputė.

Paprašytas trumpai apibūdinti savo pasitraukimo iš galimų pretendentų į merus priežastį, valdančiajai Kauno miesto tarybos koalicijai priklausančios Socialdemokratų frakcijos seniūnas Ž. Garšva suabejojo, ar tai įmanoma padaryti vienu sakiniu.

„Daug buvo pokalbių, daug diskusijų dėl to kandidatavimo, ir galop nuspręsta: lai į mero rinkimus eina nepartinis kandidatas. Taip bus geriau skyriui. Manau, viskas bus gerai ir ateityje, per rinkimus“, - sakė Ž. Garšva.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA