REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Birželio 14 d. 17:53

Kauno socialdemokratams iki rugsėjo pabaigos tebevadovaus laikinoji pirmininkė

Kaunas

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


6772

Nauja Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno skyriaus konferencija, kurioje iš naujo bus renkamas skyriaus pirmininkas, įvyks rugsėjo 30 dieną.

Būtent tokį sprendimą, kaip Eltai teigė Kauno socialdemokratų laikinoji vadovė Orinta Leiputė, priėmė skyriaus taryba. O sušaukti skyriaus konferenciją iš naujo kauniečius socialdemokratus įpareigojo LSDP taryba.

Kauno socialdemokratams šiemet labai sunku išsirinkti savo vedlį, primena ELTA. Pirmiausia tai mėginta padaryti kovo gale, bet po balsavimo paaiškėjo, jog vieninteliai du pretendentai vadovauti Kauno socialdemokratams surinko vienodą skaičių konferencijos delegatų balsų. Kauno skyriuje socialdemokratų iš viso yra apie 900. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 200 delegatų.

Gegužės 1-ąją balsuojant dar kartą, vos vieno balso persvara skyriaus pirmininko rinkimus laimėjo kaunietis verslininkas Židrūnas Garšva. Jis džiaugėsi įveikęs konkurentą - miesto savivaldybės įsteigto S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktorių Giedrių Bielskų. Tačiau tos menkutės persvaros Ž. Garšvai nepakako būti pripažintam Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno skyriaus naujuoju pirmininku. Mat pagal partijos statutą, laimėtoju tampa tas, kas per rinkimus surenka pusę ir plius vieną visų juose dalyvavusių socialdemokratų balsų. Gegužės 1-ąją Kaune vykusių rinkimų rezultatai buvo anuliuoti.

Iki šiol keletą kadencijų LSDP Kauno skyriui vadovavo O. Leiputė - buvusi Seimo narė. Jai patikėtos skyriaus laikinosios vadovės pareigos. Varžytis dėl naujos pirmininkavimo skyriui kadencijos ji nepanoro. Dabar Kauno mero patarėja dirbanti O. Leiputė gegužę per Lietuvos socialdemokratų partijos suvažiavimą tapo šios partijos pirmininko pavaduotoja bei Socialdemokračių sąjungos pirmininke.

„Planuojam tolesnius darbus bei dirbame, nes iš tiesų yra nemažai sričių, kur socialdemokratams yra ką intensyviai veikti. Pokyčių reikia ne tik partijos Kauno skyriuje. Jau dabar ruošiamės tinkamai atstovauti miestiečiams būsimuose savivaldos rinkimuose. O toliau bus kiti planai“, - sakė Eltai O. Leiputė.

Ji dar pridūrė, kad iki rugsėjo 30-osios, kai vyks partijos skyriaus konferencija, gali atsirasti ir daugiau kandidatų, ne tik tiedu partijos kolegos, kurie jau kovoja dėl Kauno socialdemokratų vedlio posto. Laikinoji skyriaus vadovė teigė šiuo metu negalinti atsakyti, ar tarp pretendentų gali atsirasti ir O. Leiputės pavardė, bet patvirtino bent kol kas neturinti planų iškelti savo kandidatūrą prieš skyriaus pirmininko naujus rinkimus.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA