REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2021 m. Liepos 11 d. 09:10

Kauno savivaldybės administracijos direktorius: verslui tikrai prireiks kantrybės, kol bus remontuojama Vilniaus gatvė

Kaunas

Darbų pradžią pasitinkanti Vilniaus gatvė Kaune ruošiasi laikinai užsiverti. Kauno m. sav. nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


181244

Pirmadienį Kauno senamiestyje pradedamas Vilniaus gatvės kapitalinis remontas. Darbai vienoje lankomiausių miesto erdvių pareikalaus maksimalios čia dirbančių verslininkų ir kitų kauniečių kantrybės.

Kaip teigiama Kauno miesto savivaldybės pranešime, sutelktos gausios rangovų pajėgos ir kasamos gilios tranšėjos privertė miesto tvarkdarius priimti nepopuliarius, bet būtinus sprendimus: remonto metu praėjimas šia susisiekimo arterija bus visiškai uždarytas bent iki Kalėdų. Tačiau paskui atnaujinta viena seniausių mieste pėsčiųjų gatvė taps lygesnė ir patogesnė tėveliams su vežimėliais bei judėjimo negalios paliestiems žmonėms bei visiems kitiems kauniečiams ir jų svečiams.

Požeminių komunikacijų darbus planuojama baigti iki Kalėdų, o visą projektą įgyvendinti – mažiau nei per metus. Kol statybvietėje nebus galimybių užtikrinti saugius pėsčiųjų praėjimus, miestiečiai raginami rinktis alternatyvius maršrutus. Tarp Rotušės aikštės ir Birštono gatvės siūloma keliauti Muitinės ir Kurpių gatvėmis.

„Vilniaus gatvės kapitalinis remontas buvo planuotas seniai, tačiau gerus norus atidėjo kelerius metus užtrukusi rangovo paieška. Su Senamiesčio bendruomene nuolatos palaikome ryšį ir informuojame apie artėjančius šios svarbios miesto arterijos darbus. Kantrybės tikrai prireiks, tačiau be jos neįmanomi jokie pokyčiai. Kaunas išgyvena spartų augimą ir ne kartą įrodė, kad pakentėti verta dėl patogumo, jaukumo, prieinamumo. Tikime, kad atnaujinta Vilniaus gatvė taps dar patrauklesne vieta, ir tai bus pagrindas greitam verslo atsigavimui“, – kalbėjo Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Drauge su Vilniaus gatvės dangų ir mažosios architektūros atnaujinimu bus įgyvendintas atskiras „Kauno vandenų“ požeminių komunikacijų rekonstravimo ir statybos projektas: perklojami vandentiekio, statomi nauji buitinių nuotekų ir rekonstruojami lietaus nuotekų tinklai. Lygiagrečiai komunikacijas tvarkys ir statybvietėje darbuosis bendrovės „Kauno energija“, ESO bei „Kauno gatvių apšvietimas“.

Liepos 12 dieną pradedama tvarkyti Vilniaus gatvės atkarpa nuo Kauno rotušės iki pat požeminės perėjos. Rugpjūčio 2 d. darbai prasidės ir likusioje jos dalyje anapus Birštono gatvės – nuo požeminės perėjos iki Laisvės alėjos. Žemės judinimo ir komunikacijų darbus stebės archeologai. Kol jungtinės rangovų pajėgos dirbs Vilniaus gatvėje, pėstiesiems siūloma rinktis alternatyvų maršrutą. Vos tik atsiradus galimybei, tam tikrose vietose išimtinai vietos gyventojai galės kirsti ir Vilniaus gatvę. Apie tai kauniečiai bus reguliariai informuojami.

„Naujus kelionių maršrutus turės planuotis ir automobilių vairuotojai. Važiuoti dviračiais ar elektriniais paspirtukais bus patogiausia Karaliaus Mindaugo prospektu. Atnaujinti tranzitinį pėsčiųjų eismą Vilniaus gatve planuojama iki Kalėdų, vos tik bus baigti požeminių komunikacijų tvarkymo darbai. Suprantame vietos verslininkus ir jų norą turėti praėjimą, tačiau gatvė nėra tokia plati kaip Laisvės alėja, o per požeminius darbus tranšėjų gylis čia sieks iki 4 metrų gylio“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Pasak jo, siekiama, kad Vilniaus gatvės uždarymas truktų kuo trumpiau. Laikantis numatyto plano, kapitalinį remontą numatyta užbaigti iki kitų metų vasaros. Jei būtų paliktas bent minimalus pėsčiųjų praėjimas, darbai užsitęstų mažiausiai dukart ilgiau, o tai reikštų papildomai paaukotą ir kitų metų vasaros sezoną, todėl tokio varianto iškart atsisakyta.

Remontininkai garantuoja: 830 metrų ilgio Vilniaus gatvė bus sutvarkyta iš pagrindų, kad ateityje ilgus dešimtmečius čia nebereikėtų atlikti jokių kasinėjimo darbų. Įrengus bei atnaujinus visas reikiamas komunikacijas po žeme, į savo vietas bus grąžinti nulyginti esami grindinio akmenys. Šalia kelio pakloti tamsaus akmens šaligatviai praeivių patogumui pakils vos per keletą centimetrų. Pokyčių sulaukusią Vilniaus gatvę papuoš atnaujinti šviestuvai, suoliukai ir kiti mažosios architektūros elementai.

„Miesto garbės reikalas – turėti tvarkingą ir jaukią pagrindinę Senamiesčio erdvę. Žinau, kiek darbų šiuo metu vyksta Kaune, ir kaip erzina vis nesibaigiančios statybos. Tokia yra keletą dešimtmečių netvarkyto miesto kaina. Turime padaryti tai čia ir dabar, kad po to ilgai nebereikėtų prie šių darbų sugrįžti. Prašau visų dar kantrybės – jau kitąmet galėsime mėgautis dar labiau atsinaujinusiu, gražesniu miestu“, – sakė Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA