REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugpjūčio 12 d. 11:40

Kauno savivaldybė su „Autokausta“ pasirašė stadiono ir „Mokslo salos“ rangos sutartis

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


141698

Kauno savivaldybė trečiadienį su įmone „Autokausta“ pasirašė sutartis dėl S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos ir mokslo muziejaus „Mokslo sala“ statybos Nemuno saloje.

Stadiono rangos darbų vertė sieks 32 mln. eurų, „Mokslo salos“ – 24,3 mln. eurų, abu projektus planuojama įgyvendinti iki 2022 metų, pranešė savivaldybė.

„Šių projektų įgyvendinimas priminė bėgimą su kliūtimis, tačiau visi barjerai sėkmingai įveikti. Dabar į praeitį nesigręžiojame – žiūrime tik pirmyn ir esame tvirtai pasiryžę tiek stadiono, tiek mokslo muziejaus statybas užbaigti iki galo“, – pranešime cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Turime tvirtą Vyriausybės ir premjero Sauliaus Skvernelio paramą, tad jaučiamės kur kas užtikrinčiau ir ramiau“, – teigia jis.

„Autokausta“ stadione darbus pradėti žada iškart, o Nemuno saloje – paruošus darbo projektą.

„Stadione darbus pradedame iš karto po sutarties pasirašymo. Kalbant apie mokslo muziejų, mums reikės apie dviejų mėnesių paruošti darbo projektą, su kuriuo iškart startuosime ir Nemuno saloje“, – teigia bendrovės „Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas.

Jis užtikrino, kad įmonė pajėgi įgyvendinti abu objektus.

„Turime apie 350 sunkiosios technikos vienetų, savo betono mazgus, metalo konstrukcijų gamyklą, asfalto fabriką, šimtus darbuotojų bei puikius inžinierius. Jeigu kojos nepakiš virusas, visiškai realu tiek stadioną, tiek mokslo muziejų užbaigti statyti laiku – 2022 metais. Suprantame šių statinių svarbą Kaunui ir visai Lietuvai, todėl dėsime visas pastangas“, – sakė J. Kriaučiūnas.

Paskelbus šių objektų rangovų konkursus, savivaldybė kelis kartus pratęsė terminus paraiškoms pateikti.

Naujo rangovo stadionui Kauno savivaldybė ieškojo po to, kai šių metų sausį nutraukė sutartį su Turkijos bendrove „Kayi Construction“.

Vienas iš sutarties nutraukimo motyvų buvo sutarto grafiko nesilaikymas.

Savivaldybės duomenimis, ankstesnis rangovas yra atlikęs apie ketvirtadalį viso darbo: baigtos griauti senosios stadiono konstrukcijas, išvedžiotos inžinerinės komunikacijos, pradėta statyti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, VIP tribūnos.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos sutartį su Turkijos statybų bendrove „Kayi Construction“ Kauno savivaldybė pasirašė 2018 metų birželį, jos vertė siekė 34,95 mln. eurų.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., o visos tribūnos bus uždengtos stogu.

Stadionas turės modernią šildomą dangą ir atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

Bendra „Mokslo salos“ projekto vertė siekia beveik 28,6 mln. eurų, iš jų 10,4 mln. eurų – savivaldybės lėšos, likusi suma – Europos Sąjungos finansavimas. Ši suma skaičiuojama be Pridėtinės vertės mokesčio, nes jį, pasak savivaldybės atstovų, kaip paramą šiam projektui yra numačiusi kompensuoti Vyriausybė.

„Mokslo salą“ sudarys nuolatinė ir laikina, kasmet atnaujinama ekspozicija, virtualių projekcijų erdvė ir mokiniams pritaikytos laboratorijos. Bendras plotas sieks 10 tūkst. kvadratinių metrų.

 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA