Sportas | 5 MIN.

„Kauno rudens“ trasose - Sakartvelo ir Armėnijos lenktynininkai

Reporteris Skaistė
2019 m. rugsėjo 4 d. 12:56
abr-2412.jpg

Rugsėjo 20-21 dienomis rengiamas tradicinis ralis „Kauno ruduo 2019“. Tai vienos seniausių šalyje automobilių sporto varžybų, be pertraukų vykstančios nuo 1974 metų. Šiemetinis ralis bus jau 46-asis renginio istorijoje, nenutrūkusioje net sunkiausiais Lietuvai blokados metais, kai katastrofiškai stigo degalų.

Skirtas ralio legendų atminimui

„Kauno rudens“ raliui pirmajam 1981 m. suteiktas tarptautinio ralio statusas, o jo trasomis be įvairių laikų greičiausiųjų Lietuvos automobilių sporto meistrų yra važiavę ir garsūs Lenkijos, Rusijos, Vengrijos, Vokietijos, Čekijos, Rumunijos, Estijos ir Latvijos sportininkai.

Ralyje jau daugelį metų puoselėjama graži tradicija, kai jo organizatoriai kartu su dalyviais pagerbia žymių šalies automobilių sporto meistrų, anksti mirusių brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimą.

Įvertindama jų nuopelnus automobilių sportui Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) po mirties A. ir K. Girdauskams suteikė Lietuvos automobilių sporto meistrų vardus.

Šiemetinio ralio trasose, kurios drieksis Kauno miesto ir rajono bei Šakių rajono savivaldybių teritorijomis, lenktynininkai varžysis ir dėl buvusių bendražygių Sigito Alesiaus, Romo Barkausko, Tomo Savicko, Evaldo Čerškaus, pirmojo „Kauno rudens“ ralio laimėtojo Romo Jakučionio bei vieno šių lenktynių iniciatorių, ilgamečio Kauno automobilininkų klubo vadovo Vidmanto Čiutelės, Leontijaus Potapčiko, Vytauto Federavičiaus ir Daliaus Juozelskio atminimo taurių.

Šie trofėjai itin vertinami sportininkų. Neatsitiktinai būtent dėl jų atskiruose greičio ar specialiuose ruožuose vyksta bene atkakliausios kovos.

Atvyks daug bendražygių...

Tapo irgi gražia tradicija, jog į garsių sportininkų atminimui skirtą ralį kasmet atvyksta nemaža grupė buvusių jų sportinių batalijų bendražygių, dabar išsibarsčiusių po visą pasaulį.

Per paskutinįjį dešimtmetį nė vieno „Kauno rudens“ ralio nepraleido vieno tituluočiausiųjų šalies sportininkų, net devynis kartus laimėjusio buvusios TSRS čempiono titulą, Eugenijaus Tumalevičiaus šturmanas Aleksandras Chaimskis, dabar gyvenantis Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Dažni šio ralio svečiai, nepraleidžiantys progos ir pasivaržyti jo trasose, Edvardas Sigurindi, dabar gyvenantis Graikijoje, Juozas Leonavičius, atvykstantis iš Izraelio, jau nekalbant apie estus Joelį Tammeką su Georgu Valdeku, latvį Andrį Zvingevicą ar Vokietijoje gyvenantį Michailą Ivanovą ir daugelį kitų.

Ir debiutantų...

Šiemet „Kauno rudens“ ralyje pirmą kartą jo istorijoje debiutuos geografiškai Lietuvai tolimų, bet laisvės troškimu labai artimų dviejų šalių – Sakartvelo ir Armėnijos - ralistai.

Iš Sakartvelo išbandyti Lietuvos trasas ir susigrumti su mūsų sportininkais pasišovė du ekipažai – Davidas Chachanidze su Otaru Arjevanidze ir Aleksanderis Janelidze su Vladimiru Shakhbekovu.

„Tai praeityje nusipelnę, savo šalies automobilių sportą tiek žiedinėse, tiek ralio lenktynėse garsinę gruzinai“, - sako „Kauno rudens“ ralio dalyvis Rimgaudas Statnickas, šių bičiulių kvietimu pats ne kartą lenktyniavęs Sakartvelo trasose.

Iš Armėnijos į Kauną atvyksta Gareginas Simonyanas, kuriam talkins šturmanas iš Lietuvos.

Šių dviejų šalių sportininkams automobilius parūpins lenktynių organizatoriai.

Finišuos ir mini ralio čempionatas

„Kauno rudens“ ralis – tai kartu ir šalies mini ralio čempionato paskutiniojo, ketvirtojo etapo lenktynės, po kurių sveikinsime čempionus ir prizininkus.

Šiemet tik labai maža dalis pretendentų, per pirmuosius tris etapus susikrovusių solidžią taškų persvarą, jaučiasi gana saugiai. Todėl paskutiniajame etape laukiama atkaklios kovos.

Būtent „Kauno rudens“ ralyje paaiškės SGC3 klasės čempionai ir prizininkai, nes po trijų etapų čia net trys lyderiai – Vytautas Venclovas, Mantas Bytautas ir Andrius Sinkevičius, turintys vienodai pergalei reikalingų dividendų - po 43 taškus.

OC įskaitoje tapti čempionais pretenduoja net keturi sportininkai. Tai Paulius Vasiliūnas (50 taškų), penkiais nuo lyderio kol kas atsiliekantis Darius Turauskas, septyniais – Jordanas Dirgėla ir aštuoniais – Jonas Rutkauskas.

SGC1 įskaitos lyderis Aurimas Margevičius irgi turi tik penkių taškų persvarą prieš savo varžovą Luką Gordoną, surinkusį 50 taškų. Itin atkakli kova čia prognozuojama dėl trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio, nes ir Vaidas Karašauskas, ir Vilmantas Frolovas turi po 33 taškus.

Kiek ramiau gali jaustis komandinės įskaitos lyderiai „AG Racing“ sportininkai, sukaupę 62 taškų atsargą.

45 taškai „Marimotors Racing“ sportininkų taupyklėje, 44 – Alytaus autoklubo lenktynininkų sąskaitoje, 40 – „Rally 4 Fun“, o 31 tašką turi lemiamo etapo šeimininkai, Kauno autoklubo atstovai.

Startas Rotušės aikštėje

„Kauno rudens“ ralį organizuoja Lietuvos automobilių klubas drauge su Tarptautine automobilių sporto veteranų asociacija ir Kauno automobilininkų klubu.

Lenktynių atidarymas - rugsėjo 21 d. 9.40 val. Kauno centre, Rotušės aikštėje, o pirmąjį sportininkų ekipažą nuo starto linijos varžybų organizacinio komiteto pirmininkas, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis išlydės lygiai 10 val.

Šeštadienį lenktynininkų laukia 193,3 km ilgio trasa su 16 greičio ir specialiųjų rungčių ruožų, besidriekianti Kauno miesto ir rajono, Pavilkijo bei Šakių rajono savivaldybių keliais.

Nesivaržantiems šalies mini ralio čempionate teks įveikti gerokai trumpesnę – 57,09 km trasą, kurioje 8 greičio ir specialiųjų rungčių ruožai.

Ralio dalyviai varžysis tiek standartiniais gamykliniais, tiek ir jau su užpernai ypatingo žiūrovų susižavėjimo susilaukusiais istoriniais automobiliais, kurie, žinoma nenuvažiuos nuo asfalto, o jų vairuotojų laukia simbolinė 21,2 km ilgio trasa su 0,5 km ilgio greičio ruožu.

Istoriniai automobiliai startuos lygiai 12 val.

Susipažinimas su trasomis ralio nuostatuose nenumatytas, todėl lenktynininkai kovas pradės be žvalgybos.


Klaipėda
C. Hendersono tempiami „Šiauliai“ dramatiškai nutraukė „Neptūno“ pergalių seriją
Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kurią remia „Betsson“, sekmadienį nutrūko Klaipėdos „Neptūno“ (8-4) pergalių serija. Po keturių pergalių iš eilės klaipėdiečiai namie 101:103 (33:26, 15:29, 20:18, 33:30) darkart sezone nusileido „Šiauliams“ (6-6).
Sportas | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Šventės – džiaugsmo, skanėstų ir euforijos metas. Bet po jų dažnai ateina… nuovargis, liūdesys ar net nerimas. Emocinė sveikata po šventinio periodo – ne prabanga, o būtinybė, kad grįžti į kasdienybę su šypsena, o ne su kalėdiniu perdegimu.
Sveikata | 3 MIN.
0
Šią savaitę pasaulyje gali jaustis daugiau skubos ir informacinio triukšmo, kai sprendimai priimami greičiau nei jie spėja subręsti. Dėl sustiprėjusio noro įrodyti savo tiesą naudinga atsargiau vertinti naujienas, pažadus ir garsias iniciatyvas, ypač susijusias su politika, technologijomis ar švietimu.
Horoskopai | 7 MIN.
0
Pasaulis
Akmenė
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Ateinančių metų planai savivaldybėms tampa savotišku pažadu gyventojams – ką bus siekiama keisti, kur bus investuojama ir kokios sritys laikomos svarbiausiomis? Akmenės rajono savivaldybės atstovai, kalbėdami apie 2026 metus, akcentuoja tris kryptis: tvarią ir „žalią“ aplinką, sporto bei poilsio infrastruktūros stiprinimą ir bendruomeninių paslaugų plėtrą.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Nesvarbu, ar tai greitasis maistas, saldumynai, žalingi įpročiai ar serialų žiūrėjimas, – visi turi ydų. Elitedaily.com atskleidžia pačias slapčiausias silpnybes pagal Zodiako ženklą. Galbūt žinodami jas, galėsite lengviau atsilaikyti prieš pagundas.
Lietuva | 4 MIN.
0
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Dėl Rusijos smūgių į Ukrainą Lenkija saugumo sumetimais naktį uždarė du oro uostus ir pakėlė į orą naikintuvus.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Naktį Šiauliuose policijos pareigūnai fiksavo vagystės iš parduotuvės atvejį. Įtariamasis alkoholinių gėrimų pasiėmė neteisėtai patekęs į parduotuvę – išdaužęs durų stiklą.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Joniškio rajone penktadienį apdegė šalia laužavietės stovėjęs šešiametis, rankas apdegė ir suaugęs vyras, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Bendrovė „Via Lietuva“ praneša, kad 2026 metais ir Šiaulių apskrityje bus vykdomi valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektai. Situacija yra kintanti, todėl gali būti, kad per kitais metais sąrašas gali pasipildyti naujais projektais. Kol kas „Via Lietuva“ pateikia projektų sąrašą, kuriems vykdyti jau pasirašytos sutartys arba pirkimo procedūros eina į pabaigą ir sutartys bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi, kokie darbai kitąmet numatyti kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje?
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Nors iš pirmo žvilgsnio ši „Moterims 45+“ laidos tema tiek netipinė, ilgiau pasvarsčius, ji puikiai atspindi žmogaus gyvenimo ciklą. Nuo gimimo esame lydimi žmonių, dažniausiai tėvų, apsupti jų rūpesčio ir pagalbos. Antroje gyvenimo pusėje, norisi to ar ne, dažnai tos pagalbos ir vėl prireikia. Ir dažnai ši, rūpesčio, atjautos ir empatijos reikalaujanti pareiga gula ant moters pečių.
Sveikata | 3 MIN.
0
Onkologinė liga paliečia ne tik fizinę žmogaus sveikatą, bet ir giliai veikia emocinę bei psichinę būklę. Skaičiai kalba patys už save – kasdien Lietuvoje apie 50 šeimų išgirsta vėžio diagnozę, Europoje kas minutę su ja susiduria penki žmonės. Radviliškio rajone onkologinėmis ligomis serga apie 600 gyventojų. Ši realybė lydima nuolatinių baimės, nerimo, nežinomybės, skausmo, liūdesio ir nevilties jausmų, kurie tampa kasdieniais palydovais tiek sergantiesiems, tiek jų artimiesiems.
Sveikata | 3 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Bažnyčių restauracija – tebesprendžiamas uždavinys Lietuvoje, bet Šiauliai buvo pirmieji, kurie sulaukė profesionalių restauratorių. Šv. Petro ir Povilo bažnyčia buvo pirmasis objektas, kuris Lietuvoje atkurtas po Antrojo pasaulinio karo. Tai buvo profesionali restauracija, nes šiems Dievo namams buvo grąžintas autentiškas vaizdas, kuriuo galima gėrėtis iki šiol.
Kultūra | 8 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Šią savaitę pasaulyje gali jaustis daugiau skubos ir informacinio triukšmo, kai sprendimai priimami greičiau nei jie spėja subręsti. Dėl sustiprėjusio noro įrodyti savo tiesą naudinga atsargiau vertinti naujienas, pažadus ir garsias iniciatyvas, ypač susijusias su politika, technologijomis ar švietimu.
Horoskopai | 7 MIN.
0
Nesvarbu, ar tai greitasis maistas, saldumynai, žalingi įpročiai ar serialų žiūrėjimas, – visi turi ydų. Elitedaily.com atskleidžia pačias slapčiausias silpnybes pagal Zodiako ženklą. Galbūt žinodami jas, galėsite lengviau atsilaikyti prieš pagundas.
Horoskopai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šią savaitę pasaulyje gali jaustis daugiau skubos ir informacinio triukšmo, kai sprendimai priimami greičiau nei jie spėja subręsti. Dėl sustiprėjusio noro įrodyti savo tiesą naudinga atsargiau vertinti naujienas, pažadus ir garsias iniciatyvas, ypač susijusias su politika, technologijomis ar švietimu.
Horoskopai | 7 MIN.
0
Nesvarbu, ar tai greitasis maistas, saldumynai, žalingi įpročiai ar serialų žiūrėjimas, – visi turi ydų. Elitedaily.com atskleidžia pačias slapčiausias silpnybes pagal Zodiako ženklą. Galbūt žinodami jas, galėsite lengviau atsilaikyti prieš pagundas.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0