REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Balandžio 20 d. 16:51

Kauno rajono meras V. Makūnas: sieksime ir toliau išlikti lyderių gretose

Kaunas

Etaplius.LTŠaltinis: Kauno rajono savivaldybė


264972

Ketvirtadienį Raudondvario pilyje prisiekė tiesioginiuose rinkimuose išrinktas Kauno rajono savivaldybės meras socialdemokratas Valerijus Makūnas ir 31 naujosios Tarybos narys – 17 moterų ir 14 vyrų. Mandatus politikams įteikė Kauno rajono rinkimų apygardos pirmininkė Rūta Svečiulienė.

Mero pavaduotojais patvirtinti jo partijos bendražygiai Antanas Nesteckis, Raminta Popovienė ir Paulius Visockas. Administracijai, kaip ir praėjusią kadenciją, vadovaus Šarūnas Šukevičius. Remdamasis naujuoju Savivaldos įstatymų, jį paskyrė meras.

Didžiausią Kauno rajono savivaldybės tarybos frakciją sudarė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sąrašo atstovai – 20 narių, tarp kurių yra ir 8 nepartiniai bendruomenių lyderiai. Frakcijai vadovaus Saulius Davainis.

„Turime pakankamą mandatų skaičių formuoti valdančiąją daugumą. Tačiau ne kartą įsitikinome: geriausių rezultatų galima pasiekti tik suvienijus visų partijų pastangas, todėl kviečiu ir kitų partijų atstovus tartis dėl bendros programos”, – kalbėjo V. Makūnas.

Taryboje taip pat dirbs šeši Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TSLKD), trys Lietuvos liberalų sąjūdžio (LLS), du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai. Vyriausias Tarybos narys – LVŽS atstovas Vytautas Rimas (gim. 1954 m.), jauniausia – liberalė Vytautė Venckūnaitė (gim. 1996 m.). Konservatorių atstovė Regina Lukoševičienė Taryboje dirbs jau šeštą kadenciją ir vadovaus TSLKD frakcijai. Taryboje yra 11 naujokų.

V. Makūnas tiesioginiuose mero rinkimuose išrinktas trečią kartą, o įskaitant ankstesnius rinkimus, tai bus jau penkta šio politiko kadencija. Išrinktajam merui regalijas uždėjo Kovo 11-osios akto signataras Leonas Milčius.

V. Makūnas dėkojo Kauno rajono gyventojams, rinkimuose suteikusiems jam ir Tarybos nariams įgaliojimus. Meras taip pat išsakė savo įsipareigojimus, viltis ir siekius. „Esame viena jauniausių ir labiausiai augančių Lietuvos savivaldybių. Registrų centro duomenimis, Kauno rajono bendruomenę sudaro jau daugiau kaip 112 tūkstančių gyventojų. Šie skaičiai džiugina, bet kartu reiškia ir nepaprastus iššūkius, pirmiausiai – švietimo srityje. Esame pasiryžę atnaujinti visas ugdymo įstaigas, sporto aikštynus, statyti vaikų darželius, kurti parkus, tiesti dviračių takus, tvarkyti kelius, įgyvendinti vandentvarkos projektus. Partnerystėje su Kauno miesto savivaldybe gerinsime viešojo transporto paslaugas“, – kalbėjo V. Makūnas.

Meras taip pat pastebėjo, kad savivaldybės laukia dideli iššūkiai, susiję su globaliomis problemomis – karu Ukrainoje, energetika, kainų augimu, žaliuoju kursu. „Savo darbais Kauno rajonas išsikovojo veržlios ir jaunatviškos savivaldybės įvaizdį. Mes privalome stiprinti šį įvaizdį ir siekti, kad tai būtų tvirtą tradicijų pamatą išsaugojusi, bet tuo pat metu laisva, atvira ir šiuolaikinė savivaldybė ”,– kalbėjo V. Makūnas, kviesdamas naujosios tarybos narius susitelkti bendriems darbams.

Kauno rajono socialdemokratai parengė 2023-2026 m. darbų programą, kurioje įsipareigojo pastatyti 5, atnaujinti 20 ugdymo įstaigų, 8 stadionus ir sporto aikštynus, sukurti vietas darželiuose visiems vaikams nuo 2 metų.

Bus tęsiama daugiabučių renovavimo ir kiemų tvarkymo programa. Daug dėmesio skiriama žaliajam kursui. Numatyta įrengti bent 40 elektromobilių įkrovos stotelių, statyti saulės jėgaines, įrengti 11 parkų, skverų, poilsio zonų, 12 aktyvaus laisvalaikio aikštelių, išasfaltuoti 150 km gatvių, atnaujinti 70 km asfalto dangos, nutiesti 45 km šaligatvių ir dviračių takų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA