REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 5 d. 15:59

Kauno rajono gyventojas teisiamas dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo

Kaunas

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


293993

Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo ir turto pasisavinimo.

Baudžiamosios bylos duomenimis, anksčiau neteistas Kauno rajono gyventojas, eidamas vienos uždarosios akcinės bendrovės direktoriaus pareigas, nuo 2020 metų rugpjūčio iki 2023 metų balandžio, kaip įtariama, tyčia organizavo apgaulingą bendrovės finansinės apskaitos tvarkymą.

Be to, siekdamas išvengti mokėtinų pridėtinės vertės mokesčio ir pelno, kurių suma viršija 20 tūkst. eurų, žinomai neteisingus duomenis Kauno rajono gyventojas perdavė bendrovės buhalterei. Ši, nieko neįtardama, duomenis pateikė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Tokiu būdu 40 metų amžiaus bendrovės direktorius už minėtą laikotarpį iš viso galimai nesumokėjo daugiau kaip 39 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Anksčiau minėtu laikotarpiu kaltinamasis galimai neapskaitė bendrovei priklausiusių beveik 135 tūkst. eurų ir, sudarydamas rangos sutartis su fiziniais asmenimis, pagal jas gautas pinigines lėšas galimai pasisavino. Už tai bendrovės direktoriui pareikšti kaltinimai dėl jam patikėto ir jo žinioje buvusio labai didelės vertės bendrovės turto pasisavinimo.

Kaltinamasis pripažino savo kaltę tik dėl galimo apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo. Už šias nusikalstamas veikas numatyta bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Už labai didelės vertės svetimo turto pasisavinimą numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų, pranešė prokuratūra.

Šioje baudžiamojoje byloje Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija dėl žalos valstybės biudžetui atlyginimo yra pateikusi civilinį ieškinį daugiau kaip 39 tūkst. eurų sumai.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA