REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Spalio 10 d. 15:59

Kauno rajono gyventojai surengė piketą prie VRM, įteikė per 25 tūkst. parašų dėl neprisijungimo

Kaunas

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


102618

Kauno rajono gyventojai ketvirtadienį surengė piketą prie Vidaus reikalų ministerijos bei įteikė ministrei Ritai Tamašunienei per 25 tūkst. gyventojų, nesutinkančių būti prijungti iš Kauno rajono prie miesto, parašų.

„Mūsų piketas turėjo misiją – perduoti žmonių, kurie Kauno rajone surinko 25 tūkst. 868 parašus, nuomonę, kad nesutinkame, jog būtų Kauno rajono teritorija sudraskyta, perduoti vidaus reikalų ministrei. Esame dėkingi, kad viskas praėjo taikiai, konstruktyviai, buvo pasikalbėta, labai malonu, kad vidaus reikalų ministrė pati išėjo pasiimti atvežtų parašų“, – Eltai sakė Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos (KRBOS) pirmininkė Eglė Juozapavičienė.

Anot jos, Kauno miesto siūlymas yra neparuoštas.

„Svarbu dar buvo išgirsti poziciją, tiek jos asmeninę, tiek, tikiuosi, Vyriausybės, kad tas procesas iš tikrųjų yra neparuoštas, jo sprendimai turėtų pasekmes visai Lietuvos savivaldai ir tokių sprendimų negalima daryti skubotai ir neatsakingai, nepadarius rimtų studijų ir pagrindimų. Taip pat sužinojome iš pačios ministrės, kad Kauno miestas yra nepateikęs šio sprendimo tolesnei eigai“, – teigė KRBOS pirmininkė.

E. Juozapavičienė nuogąstavo, kad Kauno miesto savivaldybė nedalyvauja jokiose diskusijose su Kauno rajono gyventojais.

„Kaunas supykdė žmones, mes dvi savaites renkame parašus, bandome tarp savęs kalbėtis, nes ką kviečiame iš Kauno miesto savivaldybės, niekas nei į susitikimus, nei į diskusijas neina. Kalbame su savimi. Paaiškėjo, kad jie dar nepateikė dokumentų vidaus reikalų ministrei. Tai dar vienas akibrokštas ir nepagarba esamam procesui“, – Eltai sakė E. Juozapavičienė.

„Vidaus reikalų ministrė patikino, kad pati kreipsis į Kauno miesto merą, kad jis atsakytų, kokie jo tolesni veiksmai būtent dėl šio sprendimo“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad Kauno miesto taryba, vadovaujama Visvaldo Matijošaičio, dar rugsėjo pradžioje kreipėsi į Vyriausybę siūlydama prie Kauno miesto prijungti dalį Kauno rajono teritorijos.

Ketvirtadienį grupė Seimo narių kreipėsi į šalies vadovus, ragindami Kauno miesto savivaldybės sumanymą prisijungti dalį Kauno rajono teritorijų atmesti kaip „neparuoštą bei rizikingą“ ir nepradėti „jokios šalies vidaus teritorijų chaotiško keitimo procedūros“.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA