REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Spalio 19 d. 16:45

Kauno politikai pritarė pradiniam šliuzo projekto Nemune įgyvendinimo etapui

Kaunas

Kauno miesto sav. nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


191453

Antradienį Kauno miesto savivaldybės taryba pritarė sprendimui kitų metų strateginio planavimo dokumentuose numatyti finansavimo šaltinį šliuzui ties Kauno hidroelektrine įrengti projekto pradiniam etapui įgyvendinti.

Poveikio aplinkai vertinimas ir projektinių pasiūlymų rengimas – du kertiniai darbai, tapsiantys atspirties tašku įgyvendinti visą projektą, dėl kurio, primena ELTA, buvo pasirašytas spalio 1-ąją memorandumas. Jį pasirašė Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis, susisiekimo ministras Marius Skuodis, Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas, Aplinkos ir Energetikos ministerijų bei kitų institucijų atstovai. Planuojama, kad ateityje ties Kauno HE bus įrengtas ne tik šliuzas, bet ir žuvitakis.

Savivaldybė, ministerijos ir kitos institucijos memorandumą dėl Nemuno aukštupio ir žemupio sujungimo pasirašė siekdamos prisidėti prie tvaraus vidaus vandenų transporto plėtojimo, veiksmingo infrastruktūros tinklo sukūrimo ir oro taršos mažinimo, pažymima Kauno miesto savivaldybės pranešime. Projektu taip pat norima slopinti neigiamą hidroelektrinių poveikį vandens ekosistemoms ir gerinti žuvų migracijos sąlygas. Susitarta parengti laivų šliuzo per Kauno hidroelektrinės užtvanką planavimo ir įrengimo veiksmų planą, pirmiausia paruošiant poveikio aplinkai vertinimo ir projektinių pasiūlymų dokumentaciją.

„Šliuzo projektas nėra tik skambi ambicija popieriuje. Neabejoju, kad toks objektas svarbus visai Lietuvai. Prieš kelias savaites pasirašėme memorandumą, o šiandieninis Kauno tarybos sprendimas leido žengti dar vieną žingsnį realių darbų link. Šios idėjos įgyvendinimas turi vykti nacionaliniu lygiu, tačiau Kaunas pasirengęs padėti tvirtus strateginius pamatus. Tarybai pritarus, nuosekliai tęsiame procesą, kuris pareikalaus laiko ir pastangų“, – sakė Kauno meras.

Būtent poveikio aplinkai vertinimas tiksliau atsakys apie būsimo šliuzo įrengimo galimybes, o projektiniai pasiūlymai nubrėš aiškias gaires, kiek kainuotų tokio objekto statybos, pabrėžiama Kauno miesto savivaldybės pranešime.

Siekdama atgaivinti praeities kartų užmirštą projektą, Kauno miesto savivaldybė lygiagrečiai kreipėsi į Susisiekimo ministeriją, prašydama inicijuoti Nemuno aukštupio įtraukimą į transeuropinį transporto tinklą TEN-T. Tai atvertų naujus tarptautinius laivybos kelius, todėl upėmis būtų galima pasiekti Lenkiją ir atokesnes Vakarų Europos valstybes.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA