REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gruodžio 18 d. 14:53

Kauno politikai metus baigia su palinkėjimu „pailsėti vieniems nuo kitų“

Kaunas

Pauliaus Peleckio /Alfa.lt nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


65088

Antradienį po miesto Tarybos posėdžio, paskutinio šiais metais, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis palinkėjo visiems gerų ateinančių metų bei pranešė, kad kitas posėdis šaukiamas tik po pusantro mėnesio. Tad, anot mero, iki tol pakaks laiko Tarybos nariams pailsėti vieniems nuo kitų.

Kauniečiai nelabai ir mato (bent iš posėdžių transliacijų internete), kas čia taip smarkiai tuos miesto politikus nuvargina. Jei koks klausimas opozicijai ir „kliūva“, tai balsuojant vis tiek sprendimas priimamas balsų persvara valdančiosios koalicijos naudai. Juolab, kad dar kadencijos pradžioje, beveik prieš ketvertą metų, buvo smarkiai apribotas politikų pasisakymams Taryboje skirtas laikas, paaiškinant, kad „išsikalbėti“ ir viską išsinagrinėti verčiau per komitetų posėdžius, kurie nėra vieši.

Tačiau antradienį, pavyzdžiui, konservatorius Vygantas Gudėnas priminė iki šiol nesulaukiantis atsakymo į lapkritį pateiktą klausimą, kokios įmonės ir kiek suteikė labdaros Kauno miesto savivaldybei mainais už laimėtus jos organizuotus viešuosius pirkimus (užsakymus), nors apie tokį faktą pranešė žiniasklaida. Dar kelis klausimus posėdyje kėlė kitas opozicijos politikas iš Kęstučio Pūko įsteigto rinkimų komiteto „Kaunas - kitokia Lietuva“, bet į jo siūlymus neatsižvelgta balsuojant.

Beje, naujiems savivaldos rinkimams, vyksiantiems ateinančių metų kovo pradžioje, K. Pūko visuomeninis rinkimų komitetas nesiregistravo. O vienas iš dabartinę kadenciją baigiančių komiteto atstovų -Petras Jakštas apsisprendė į 2019-ųjų savivaldos rinkimus eiti su Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partija, išlikdamas nepartiniu. Abi šios politinės jėgos (13 narių frakciją sudarantys konservatoriai ir 3 komiteto „Kaunas - kitokia Lietuva“) atstovai, primena ELTA, šiuo metu Kauno miesto savivaldybės taryboje atstovauja opozicijai.

Eltai po posėdžio antradienį pakalbėjus su kai kuriais miesto politikais, buvo akivaizdu, kad bent kol kas dideliu optimizmu dėl sėkmės artėjančiuose rinkimuose „nedega“ ir socialdemokratai, kurių frakcija šią kadenciją Kauno miesto savivaldybėje priklauso valdančiajai koalicijai.

„Ne spaudai“ socialdemokratų atstovai sakė, kad rinkimų „dėlionė“ aiški: „meras Visvaldas Matijošaitis bus išrinktas per pirmąjį turą, jo „Vieningas Kaunas“, kaip ir dabar, taip ir kitą kadenciją sudarys Tarybos daugumą. Visus procesus bei sprendimus savivaldybėje ir toliau nulems meras. O vos kelioms partijoms (konservatorių, „valstiečių“, dar gal „Tvarkos ir teisingumo“ bei socialdemokratų), kurių po keletą atstovų bus išrinkta, teliks „tenkintis trupiniais“.

Gal ir to nebus - pakaks tik tyliai sėdėti per posėdžius, pritariamai spaudyti mygtukus, nedarant jokios įtakos sprendimų priėmimui. Kai klostosi tokia situacija, tai kyla klausimas, kokia prasmė rinkti Tarybą?“ - kalbėjo Eltai socialdemokratai, kurių prieš daugiau nei trejus metus deleguotą pagal koalicijos sutartį Kauno vicemerą, vėliau palikusį postą „paties prašymu“, yra pakeitusi mero pasiūlyta „Vieningo Kauno“ atstovė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA