REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Liepos 19 d. 08:40

Kauno miesto opozicija toliau kelia klausimus dėl V. Matijošaičio šeimos verslo: teiks rezoliuciją

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


240607

Antradienį opozicinė Kauno miesto savivaldybės tarybos konservatorių frakcija vyksiančiame tarybos posėdyje siūlys miesto tarybai svarstyti rezoliuciją, kuria laikinosios sostinės meras Visvaldas Matijošaitis raginamas laikytis pažado dėl „Vičiūnų grupės“ veiklos nutraukimo Rusijoje.

Kauno miesto savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos seniūnas Paulius Lukševičius teigia, jog savivaldybės taryba turėtų išreikšti poziciją ar nemato grėsmės nacionaliniam saugumui, jog su miesto meru susijusi „Vičiūnų grupė“ ir toliau tęsia veiklą Rusijoje.

„Dar šių metų gegužės viduryje Kauno mero šeimos nariai žiniasklaidoje skelbė, kad „Vičiūnų grupė“ iš Rusijos pasitrauks per 6-8 savaites, šiandien matome, kad laikas baigėsi, o viešai duotas pažadas nebuvo ištesėtas. Tuo tarpu įmonė Rusijoje vėl atnaujino žaliavų pirkimą, o meras ir jo aplinka arba skelbia vis naujus pasitraukimo terminus arba išvis neatsako į su tuo susijusius klausimus. Manome, kad situacija, kai antro pagal dydį šalies miesto meras bando balansuoti tarp verslo Rusijoje ir savo tiesioginių pareigų nėra normali ir miesto taryba turi išreikšti savo poziciją“, – išplatintame pranešime teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnas P. Lukševičius.

TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės tarybai teikiamoje svarstyti rezoliucijoje pažymima, kad atsižvelgiant į V. Matijošaičio užimamas Kauno miesto savivaldybės mero pareigas, „Vičiūnų grupės“ veikla Rusijoje gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. Taip pat konstatuojama, kad V. Matijošaitis turintis reikšmingų asmeninių interesų Rusijoje, gali tapti papirkimo, šantažo ar provokacijų taikiniu, todėl miesto meras yra raginamas toliau nebevilkinti „Vičiūnų grupės“ pasitraukimo iš Rusijos ir visuomenei pateikti įrodymus apie sąsajų su Rusija nutraukimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA