REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2019 m. Gegužės 21 d. 13:15

Kauno merui V. Matijošaičiui – Japonijos vyriausybės apdovanojimas

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


84713

Japonijos vyriausybė antradienį, gegužės 21-ąją, paskelbė, kad Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis yra apdovanojamas „Tekančios saulės ordinu su aukso spinduliais ir rozete“ už nuopelnus stiprinant tarpusavio supratimą puoselėjant Chiunes Sugiharos atminimą ir skatinant tarpregioninį bendradarbiavimą tarp Japonijos ir Lietuvos, rašoma Japonijos ambasados išplatintame pranešime spaudai.

Pasak Japonijos ambasados, nuo tada, kai buvo išrinktas meru 2015 m. balandžio mėnesį, V. Matijošaitis palaikė visas iniciatyvas ir veiklas, susijusias su p. Ch. Sugiharos atminimo įamžinimu. Dalyvaujant Kauno miesto savivaldybei, Japonijos ambasadai, Sugiharos fondui „Diplomatai už gyvybę”, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai buvo atidengtos dvi atminimo lentelės ant „Metropolio“ viešbučio ir Kauno geležinkelio stoties sienų, kur jis išdavė paskutiniąsias „Gyvybės vizas“ prieš išvykdamas iš Kauno 1940 m.

Japonijos ambasada taip pat pabrėžia, kad 2017 m. V.Matjošaičio vadovaujama Kauno miesto savivaldybė skyrė apie 65 000 eurų Sugiharos muziejaus pastato remontui. Jis labai palaikė veiklas, skirtas šviesti jaunąją kartą apie p. Sugiharos nuopelnus ir stiprinti supratimą apie Japoniją per Sugiharos humanitarinę veiklą.

Japonijos ambasada taip pat pabrėžė V. Matijošaičio indėlį stiprinant dvišalius santykius tarp Japonijos ir Lietuvos. Pasak ambasados, V. Matijošaitis palaikė ir skatino bendradarbiavimą su savivaldybėmis Japonijoje. 2017 m. palaikant ir dalyvaujant Kauno miesto savivaldybei, vystyti ryšiams tarp Kauno ir Japonijos buvo sukurta „Sugiharos grupė Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai”. Grupę sudarė Savivaldybės bei įvairių Kauno organizacijų atstovai, taip pat Seimo nariai. Panaši grupė buvo sukurta ir Gifu prefektūroje bendradarbiavimo ryšiams stiprinti.

Pasak Japonijos ambasados, 2017 m. ir 2018 m. „Sugiharos grupė Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai“ organizavo „Sugiharos savaitę”, kurios metu vyko įvairūs renginiai, atskleidžiantys Ch. Sugiharos pasiekimus ir stiprinantys draugystę tarp dviejų šalių ir V. Matijošaitis, kaip Kauno miesto meras ir šių renginių pagrindinis šeimininkas, atliko svarbų vaidmenį. „Sugiharos savaitė“ tapo dideliu tarptautinių renginių ciklu Kaune, kuriame dalyvavo tiek aukšto rango Lietuvos bei užsienio svečiai, tiek miesto gyventojai. 2018 m. sausio mėnesį Japonijos ministro pirmininko Shinzo Abės vizito metu, jis labai daug padėjo priimant vyriausybės vadovą Kaune, ir tai neabejotinai prisidėjo prie šio vizito sėkmės. Taip pat Visvaldas Matijošaitis ženkliai prisidėjo prie dvišalių ekonominių ryšių vystymosi, palaikydamas bendradarbiavimo sutarčių tarp Japonijos ir Lietuvos įmonių pasirašymą. V. Matijošaičio pastangos vystant ryšius su Japonija kultūros, ekonomikos, švietimo ir kitose srityse bei jo pasiekimai skatinant bendradarbiavimą tarp Japonijos ir Lietuvos yra labai svarbūs Japonijai ir Lietuvai“, – rašoma Japonijos ambasados pranešime.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA