REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Kovo 18 d. 18:04

Kauno meras ragina prioritetine tvarka paskiepyti visus mokytojus

Kaunas

BNS nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


168681

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ketvirtadienį paragino Vyriausybę prioriteto tvarka leisti pasiskiepyti visiems mokytojams, ne tik mokantiems pradinukus.

Mero teigimu, nepaskiepijus vyresnių klasių mokytojų valdžia „neturi moralinės teisės reikalauti“ jų grįžti į darbo vietas.

„Iki šiol prioritetinėje eilėje buvę pradinių klasių mokytojai – tik mažesnioji dalis visos švietimo bendruomenės. Dauguma jų jau pasiskiepijo, tačiau negalime palikti likimo valiai ir kitų, dirbančių su vyresnių klasių mokiniais. Kad ir kokių saugumo priemonių būtų imtasi, nemaža dalis pedagogų tikrai norėtų pasiskiepyti, todėl mūsų pareiga jiems tai užtikrinti“, – teigė V. Matijošaitis žiniasklaidai išplatintame komentare.

Iki šiol prioritetine tvarka buvo paskiepyti pradinių klasių mokytojai, rengiantis mažiausių moksleivių grįžimui.

Vyriausybė nusprendė, kad nuo kitos savaitės į pamokas galės grįžti pradinukai daugumoje savivaldybių.

Ministrų kabinetas taip pat leido atnaujinti kontaktines konsultacijas abiturientams. Abiturientų mokytojai nebuvo numatyti tokiame pat prioritetiniame sąraše kaip pradinių klasių mokytojai.

Meras taip pat paragino Vyriausybės atstovus apsvarstyti galimybę leisti  „AstraZeneca“ skiepytis visiems norintiems.

„Yra pakankamai daug sąmoningų miestiečių, objektyviai vertinančių vakcinos naudą bei rizikas ir pageidaujančių skiepytis bet kokia vakcina. Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimas leisti savivaldybėms skiepyti „AstraZeneca“ vakcina visus to pageidaujančius leistų mums atsižvelgti į gyventojų nuomonę ir parodytų tikrąją situaciją dėl šios vakcinos populiarumo“, – teigė Kauno meras.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA