REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 1 d. 14:49

Kauno klinikų palatose mama kartu su neišnešiotu kūdikiu galės praleisti visą parą

Kaunas

BNS / Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


260431

Kauno klinikose trečiadienį atidarytose mamos-naujagimių intensyviosios terapijos palatose mama kartu su neišnešiotu kūdikiu galės praleisti visą parą.

„Tai pirmosios tokio tipo palatos Lietuvoje – iki šiol Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje mamos kartu su kūdikiais būti galėdavo, tačiau palatos buvo nepritaikytos nuolat gyventi ir slaugyti naujagimį“, – rašoma klinikų pranešime.

Šios palatos veiks Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje.

Anot pranešimo, neišnešiotus naujagimius teigiamai veikia tėvų, ypač mamos, buvimas šalia – atsiranda emocinis ryšys, prieraišumas, gerėja gyvybiniai rodikliai.

„Buvimas šalia naujagimio ne tik turi teigiamą įtaką mažylio sveikatai, kūdikiai rečiau užsikrečia infekcijomis, bet ir skatina laktaciją, augina bei stiprina mamos ir kūdikio tarpusavio ryšį“, – pranešime cituojama Neonatologijos klinikos vadovė Rasa Tamelienė.

Pasak Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vadovės Ilonos Aldakauskienės, pertvarkant skyrių buvo perskaičiuoti klinikos personalo etatai, parūpintos patalpos ir medicininė įranga.

„Sprendžiant, ar naujagimis galės būti slaugomas kartu su mama, bus atsižvelgiama į paciento klinikinę situaciją. Taip pat labai svarbus ir mamos fizinis bei emocinis pasiruošimas visą parą slaugyti neišnešiotą naujagimį. (...) Visa komanda: gydytojai, slaugytojai ir mama turės nuspręsti, kada atėjo laikas kūdikiui, kartu su ja, vykti į šią palatą“, – pranešime cituojama I. Aldakauskienė.

Prie palatų įrengimo prisidėjo asociacija „Padedu augti“. Pasak jos vadovės Ingos Laukytės-Budrienės, dėl šios naujovės plečiamas mamų savanorių ir specialistų skaičius.

Kauno Perinatologijos centras, kurį sudaro Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatologijos klinikos yra didžiausias tretinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas gimdyvėms ir naujagimiams teikiantis centras Lietuvoje.

Centre gydomi pacientai iš Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Kiekvienais metais Kauno klinikose gimsta apie 3300 naujagimių, iš jų – apie 500 neišnešiotų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA