REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Lapkričio 24 d. 12:56

Kauno kalėdinė eglutė – rojaus sodo tema, įžiebimą stebės neįgalūs ir globojami vaikai

Kaunas

BNS nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


195332

Kaunas šių metų žiemos šventes pasitinka šūkiu „Šiltos Kalėdos Kaune“ ir kvies pasigrožėti rojaus sodo tema dekoruota egle.

Jos įžiebimo šventė šį šeštadienį vyks tik televizijos ekranuose, gyvai ją stebėti kviečiama apie šimtas neįgalių ir globojamų vaikų.

„Rotušės aikštėje vyks tik dalis transliacijos filmavimo, o jį pamatyti gyvai kviesime tuos, kuriems iki šiol nėra tekę čia sudalyvauti – negalios paliestus ir globėjų šeimose augančius vaikus. Į uždarą renginio teritoriją jie pateks su specialiais kvietimais. Tikiu, kad kauniečiai išliks supratingi ir geranoriškai pasiliks namuose bei stebės šventę per TV ekranus. Taip sukursime išskirtinę dovaną vaikams, leisdami saugiai ir jaukiai iš arčiau pasimėgauti muzikos atlikėjų pasirodymais“, – savivaldybės pranešime cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Skaičiuojama, kad į saugomą renginio erdvę susirinks per 100 vaikų su lydinčiais pedagogais, tėvais bei globėjais.

Savivaldybės atstovų teigimu, šie vaikai pakviesti todėl, kad įprastomis sąlygomis jie negali atvykti prie eglutės ir pamatyti koncerto.

Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė pasakojo, jog atidarymo šventėje vyks koncertas su žinomais Lietuvos atlikėjais, tokiais kaip Iglė, Ieva Zasimauskaitė, Rafailas Karpis, Egidijus Dragūnas. Dalį atlikėjų, pasak savivaldybės atstovės, norima palikti staigmena.

„Kūčių vakarą Rotušės aikštėje skambės Kalėdų giesmės: bus kalėdinių giesmių koncertas, skirtas miestiečiams“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Augonė.

Eglutė – rojaus sodas

Pagrindinę miesto eglę šiemet vėl kuria daugiametė jų autorė, menininkė Jolanta Šmidtienė.

Pasak jos, šiemet pasirinkta tema, kuria siekia grąžinti žmonėms vilties, jaukumo ir komforto jausmą.

„Pagalvojau, kad Kalėdų medis yra simbolis to pažadėto rojaus, kad mus išganys, matysime tą rojų. O koks tas rojus yra? Vienareikšmiškai tai yra didelis komfortas, šiluma, grožis, malonumas. Jį mes žmogiškai mąstydami įsivaizduojame kur šilta, gražu. Dažnas įsivaizduoja net kažkokią tropinę šalį“, – žurnalistams pasakojo eglutės kūrėja.

„Tas rojus yra čia ir dabar ir mes jį dažnai ne visi pamatome ir nemokame džiaugtis. Aš šią eglutę kurdama galvojau apie tai, koks yra rojus vasarą įkristi į smilgų pievą, matyti dangų pro linguojančias smilgas ir jausti praskrendantį drugelį“, – kalbėjo ji.

Pagrindiniu šiltų Kalėdų simboliu taps ryškiaspalviai drugeliai, jų aikštėje nusileis apie 600. Erdvę papildys 14 aukštų, baltų smilgų pievelių.

Pasak J. Šmidtienės, šiemet prie eglutės nuspręsta neįrengti kontaktinių atrakcionų, tokių kaip sūpynės, tačiau pasirūpinta, jog žmonės turėtų aplinką nuotraukoms.

Dėl pandemijos taip pat atsisakyta tradicija tapusios „įeinamos“ eglutės koncepcijos.

„Buvo mąstymas padaryti į vidų (įeinamą), nes Kaune tai buvo jau tradicija turbūt daugiau kaip dešimt metų, tačiau po pernai praktikos, kada turėjome uždaryti tą įėjimą, nusprendėme, gal geriau daugiau investuojame į aplinką, aplinkui eglutę“, – žurnalistams trečiadienį sakė eglutės autorė.

Ji pabrėžė, kad prie pačios kalėdinės puošmenos prieiti bus galima, jos užtverti neplanuojama.

Aikštėje jau iškilo ir dešimt naujų stiklinių kupolų. Dauguma jų skirti prekybai, o viename įsikurs vaikų edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių erdvė bei Kalėdų Senio rezidencija.

Kalėdinis miestelis Rotušės aikštėje veiks iki sausio 6 dienos.

Ribos patekimą

Savivaldybės atstovai pabrėžia, kad Rotušės aikštėje galios griežti eismo ribojimai, ruošiamasi stiprinti pėsčiųjų kontrolę. Pamatyti įžiebtą kalėdinę eglutę kauniečiai kviečiami atvykti vėliau, po įžiebimo ceremonijos.

„Ribosime eismą visą koncerto dieną rotušėje, užtversime pravažiavimus ir negalės automobiliai įvažiuoti. Natūraliai ribosime ir pėsčiųjų patekimą į Rotušės aikštę“, – sakė A. Augonė.

Šventės rengėjai teigia, kad didesnė transliacijos dalis bus filmuojama kitoje „įspūdingoje, bet atokesnėje“ miesto vietoje.

„Koncertas skirtas tik televizijai, todėl miestiečius raginame būti namuose, stebėti koncertą per savo televizijos ekranus. Juolab, kad koncertas šiemet vyks iš dviejų miesto vietų“, – kalbėjo savivaldybės atstovė.

Visu kalėdiniu laikotarpiu Rotušės aikštėje vyks veiklos, skirtos vaikams ir šeimoms: kojūkininkų pasirodymai, mimų pora, veidrodinė pora, veiks Kalėdų Senelio rezidencija.

Ruošiantis žiemos šventėms, girliandomis ir žibančiomis dekoracijomis papuoštos gatvės, tiltai, fontanai ir parkai. Šventiškas apšvietimas jau įrengtas Laisvės alėjoje, Santakos parke. Vienybės aikštėje stūksantį ąžuolą papuošė 900 metrų ilgio girlianda.

Netrukus šventiškai pasipuoš ir šalia savivaldybės pastato Laisvės alėjoje stovinčios gėlių klombos, kur vėl sužaliuos žibančių kėnių giraitė, o ją papuoš raudonnosiai elniukai.

Taip pat papuošti Laisvės alėjos, Nepriklausomybės aikštės fontanai, miesto tiltai. Tūkstančiai lempučių sušvito pagrindinėse ir atokiau esančiose gatvėse. Kai kurios jų, pasak savivaldybės, papuoštos pirmą kartą. Puošybai panaudotos naujos ir ankstesnių metų dekoracijos.

Rotušės aikštės ir eglutės puošimas kainavo 160 tūkst. eurų. Renginių biudžetas, pasak A. Augonės, tebėra tikslinamas, tačiau manoma, kad neviršys 100 tūkst. eurų.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA