REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Lapkričio 24 d. 16:13

Kaune startavo mobilios medikų komandos

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


155607

Daugėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu, rizikos grupei priklausantiems ir namuose besigydantiems kauniečiams nuo šiol pagalbą teiks mobilios medikų komandos. Iš Kauno miesto poliklinikos personalo specialiai suburtos brigados padės užtikrinti kokybišką ir nepertraukiamą specialistų priežiūrą. Be to, šitaip siekiama sumažinti krūvį, tenkantį greitosios pagalbos ir ligoninių priimamuosiuose dirbantiems medikams.

Tiems, kurie gydosi namuose

„Matant šiandieninius greitosios pagalbos ir ligoninių priėmimo skyriuose dirbančių medikų krūvius, privalėjome rasti būdų, kurie leistų jiems reaguoti tik į pačius kritiškiausius iškvietimus. Būtent dėl to suformuotos mobilios komandos. Jos stebės namuose ar globos įstaigoje nuo koronaviruso besigydančių rizikos grupei priskiriamų kauniečių sveikatos būklę ir priims atitinkamus sprendimus. Tai leis ir patiems gyventojams jaustis saugiau“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

COVID-19 sergantis ir rizikos grupei priklausantis pacientas, pablogėjus sveikatos būklei ar pajutus naujų simptomų, turėtų nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją. Šis, nustatęs, kad reikalinga kontaktinė konsultacija, galės paciento apžiūrai į namus ar globos įstaigą atsiųsti mobilią komandą. Ją sudarys šeimos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas ir slaugytojo padėjėjas. Specialistai pas pacientus atvyks tą pačią dieną, kai kreipiamasi dėl pagalbos.

Vizito metu šeimos gydytojas įvertins asmens sveikatos būklę ir nuspręs, ar sergantysis gali būti toliau gydomas ambulatoriškai namų sąlygomis. Prireikus bus skiriamas tiesioginis stebėjimas. Tai reiškia, kad mobilioji komanda ar atskiri jos specialistai lankysis periodiškai ir nuolat stebės būklę.

Matant ryškų sveikatos prastėjimą, pacientams gali būti pasiūlyta vykti į Karščiavimo kliniką Žemuosiuose Šančiuose. Pastaroji Kauno mieste visus metus veikia be pertraukų, o prieš kelias savaites padvigubino pajėgumus.

Nuolatinis ryšys su šeimos gydytoju

Kauno miesto poliklinikos mobilios komandos suformuotos iš Pagalbos namuose tarnybos medikų.

Dėl mobiliosios komandos vizito į šeimos gydytoją gali kreiptis visi rizikos grupėje esantys asmenys: pacientai, kuriems yra sukakę 65 ir daugiau metų, turintys lėtinių susirgimų arba nėščiosios. Specialistų brigadą, šeimos gydytojui rekomendavus, bus galima išsikviesti kasdien nuo 8 iki 20 val.

„Svarbu pabrėžti, kad su savo šeimos gydytoju palaikyti nuolatinį ryšį ir konsultuotis turėtų kiekvienas susidūręs su šia klastinga liga – ne tik esantys padidintos rizikos grupėje. Kauno poliklinika kreipėsi į visas miesto pirminės sveikatos priežiūros įstaigas, informuodama apie būtinybę sudaryti mobilias komandas ir aprūpinti jas būtinomis priemonėmis. Kai kurioms iš jų talkins mūsų medikai, o didžiausios ir daugiausia prisirašiusių pacientų turinčios privačios klinikos užtikrino, kad šitą funkciją vykdys savarankiškai“, – kalbėjo Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

Apie savo jėgomis suformuotas mobilias medikų komandas patvirtino šios įstaigos: „Aušros medicinos centras“, „Marių klinika“, „Romainių šeimos klinika“, „Inmedica klinika“, „Sveikatos projektai“, „Ave Vita klinika“, „Signata“, „Ars Medica“, „Diagnostikos laboratorija“ ir „Kalniečių šeimos klinika“.

Pajutus simptomus – registruotis tyrimui

„Visi suprantame, kokiomis nepavydėtinomis sąlygomis šiuo metu dirba medikai. Viešumoje daugiausia matome ligoninių atstovus, tačiau kauniečiai jau turėjo nemažai progų įvertinti ir poliklinikos indėlį. Nuo pat pavasario Kauno miesto poliklinikos personalas dirba mobiliajame patikrų punkte, atlikdami tyrimus tūkstančiams Kauno miesto ir aplinkinių savivaldybių žmonių. Jų pastangomis nenutrūkstamai veikia Karščiavimo klinika, o nuo šiol operatyvi pagalba greičiau pasieks ir su koronavirusu namuose kovojančius ligonius. Turime būti dėkingi tiems pasišventusiems profesionalams už tai, kad jie neužsidaro savo kabinetuose tarp keturių sienų, bet eina ten, kur reali mediko pagalba žmogui tuo metu ypač reikalinga“, – pabrėžė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno mieste veikiantis mobilusis patikrų punktas (Jonavos g. 51A) ir toliau veikia pilnu pajėgumu. Čia įrengtose keturiose linijose per pastarąjį mėnesį atliktų tyrimų vidurkis siekia gerokai per tūkstantį kasdien.

Gyventojai, galimai turėję tiesioginį kontaktą su sergančiuoju ar pajutę koronaviruso infekcijai būdingus simptomus, raginami registruotis COVID-19 testui mobiliajame patikros punkte. Tai padaryti galima paskambinus į Koronos karštąją liniją 1808 arba internetu: www.1808.lt.

Kauniečiai, neturintys galimybių savo automobiliu nuvykti į mobilųjį patikros punktą ar karščiavimo kliniką, dėl transportavimo gali kreiptis specialiuoju Kauno miesto savivaldybės numeriu 8-677 94119 arba el. paštu karantinas@kaunas.lt kasdien nuo 8 iki 20 val..

Daugiau aktualios informacijos apie koronaviruso situaciją Kaune: http://svarbu.kaunas.lt/.REDAKCIJA REKOMENDUOJA