REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2023 m. Lapkričio 21 d. 10:39

Kaune nuo kitų metų brangs verslo liudijimai, leidimai

Kaunas

BNS Fotobanko nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


284077

Kaune nuo kitų metų brangs verslo liudijimai ir leidimai – tam antradienį pritarė miesto taryba.

„Verslo liudijimų rūšių yra labai daug, todėl tas pabrangimas yra skirtingas. Vieni, kurie buvo labai pigūs ir eilę metų tai kaina nebuvo didinta, šiek tiek daugiau brangsta, kiti – simboliškai“, – žurnalistams sakė savivaldybės Licencijų, leidimų ir paslaugų skyriaus vedėja Sonata Šėlienė.

Pasak jos, sunku kalbėti apie bendrą tendenciją, tačiau dalis populiariausių verslo liudijimų, pavyzdžiui, kirpėjams, brangs nuo 580 eurų iki 650 eurų. Vedėja pabrėžė, kad tai – kaina metams, todėl imant jį trumpesniam laikui, jis atitinkamai kainuos mažiau.

Pasak S. Šėlienės, branginti verslo liudijimus imamasi siekiant, kad jų mokami mokesčiai mažiau skirtųsi nuo dirbančiųjų pagal darbo sutartis.

„Verslo liudijimo kaina – tai yra gyventojo pajamų mokamas mokestis, būtent už šios verslo rūšies verslo liudijimus. Tai palyginus su dirbančiaisiais, tai yra labai maža kaina, ką moka tokie žmonės, tai vis dėlto turi būti kažkokia lygybė, kokius mokesčius moka dirbantieji pagal darbo sutartis ir kokias užsiimantys individualia veikla“, – kalbėjo skyriaus vedėja.

Lengvatos, pasak jos, liks tokios pačios kaip ir anksčiau.

Kaune verslo liudijimus turi per 12 tūkst. žmonių.

Taip pat didėja rinkliavos už įvairius leidimus prekiauti: pavyzdžiui, riedučių, elektromobilių nuomos kaina didėja nuo 1,5 euro iki 10 eurų, prekybos maistu vieta brangsta nuo 9 eurų iki 15 eurų. Ūkininkų turgeliuose viena vieta brangs nuo 4,5 euro iki 10 eurų Centro seniūnijoje.

Pasak S. Šėlienės, paskutinio pakeitimo imtasi įvertinus, jog tai svarbi reprezentacinė miesto vieta, o tokiose įprasta rinkti didesnius mokesčius.

„Rinkliava iš esmės nebuvo peržiūrėta devynerius metus: 2015 metais ji išversta iš litų į eurus, tai atėjo metas sistemingai peržiūrėti tas rinkliavas, pasižiūrėti iš praktikos, ką turime, ką turi kiti miestai“, – sakė ji.

Pasak jos, taip pat pakelta iki šiol neadekvati buvusi 2 eurų už kv. metrą rinkliava, rinkta už kioskus. Nuo šiol ji sieks 6 eurus už kv. metrą.

Vedėjos teigimu, iki šiol apsimokėjo mokėti rinkliavą ir kioske nedirbti, atitinkamai nebuvo rūpinamasi jo išvaizda.

Opozicinė Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai teikė siūlymą nebranginti verslo liudijimų, tačiau jam nepritarta.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija išreiškė apgailestavimą dėl sprendimų, teigdama, kad jie „praktiškai žlugdo smulkųjį verslą Kaune“.

„Tai reiškia, kad mokesčiai kyla ir kirpėjams, ir laikrodininkams, ir prie kapinių prekiaujančios pardavėjoms, ir ūkininkams, ir maisto kioskeliams. Mes sudarome dar blogesnes sąlygas smulkiajam verslui konkuruoti su stambiuoju verslu“, – sakė frakcijos atstovė Audronė Jankuvienė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA