REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Balandžio 10 d. 10:19

Kaune jau panaudota per 100 tūkst. skiepų dozių, paskiepyta ir pusė garbaus amžiaus kauniečių

Kaunas

Simbolinis šimtatūkstantasis skiepas penktadienio vakarą teko kaunietei Emilijai. Kauno miesto sav. nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


171174

Per visą vakcinacijos nuo COVID-19 laikotarpį Kaune panaudota jau per 100 tūkst. skiepų dozių. Simbolinis šimtatūkstantasis skiepas penktadienio vakarą teko kaunietei Emilijai. Moteris tapo viena iš 3715 tądien paskiepytų kauniečių. Iš viso pirmą skiepą jau gavę apie 20 proc. miesto gyventojų. Kauno vakcinavimo centre dirbantys medikai tikisi per šeštadienį rekordinį rezultatą dar pagerinti, išnaudodami visas turimas vakcinų atsargas. Kitą savaitę laukiama dar 7 tūkst. „Pfizer“ vakcinos dozių. Visos jos bus skirtos vien 65+ amžiaus senjorams, sakoma miesto savivaldybė pranešime.

Nuo šeštadienio ryto visi vyresni nei 65 metų Kauno miesto gyventojai gali registruotis ir jau kitos savaitės pradžioje pasiskiepyti „Pfizer“ („Comirnaty“) vakcina. Būsimų jos atsargų turėtų pakakti daugumai norinčiųjų – Kaunui numatyta 7 tūkst. dozių.

Kauniečiams skirta elektroninė registracijos sistema vakcinavimas.kaunas.lt visą savaitgalį ir pirmadienį bus skirta vien prioritetinei 65+ amžiaus grupei.

„Pusė garbaus amžiaus kauniečių – jau paskiepyta. Tačiau to neužtenka norint, kad jie tikrai jaustųsi saugūs dėl savo sveikatos. Kaunas atsižvelgė į prezidento ir Vyriausybės raginimus dar sparčiau skiepyti šiuos žmones. Turime pasistengti, kad maksimaliai sumažintume jiems kylančias rizikas. Taigi visą artimiausiu metu gautą vakcinų siuntą paskirsime būtent senjorams. Visi žinome, kad dažnas teikia pirmenybę didesnio populiarumo sulaukusioms vakcinoms, tad čia yra puikus šansas tokiam pasirinkimui.

Dabar labai svarbu, kad patys gyventojai nedelstų ir priimtų sprendimą, kuris gali būti gyvybiškai svarbus. Čia labai reikalinga jaunesnių namiškių ar pažįstamų pagalba, padedant jiems sėkmingai prisiregistruoti“, – savivaldybės pranešime cituojamas Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Naujausiais duomenimis, pagal 65+ amžiaus grupės gyventojų skiepijimo rezultatus Kauno miestas žengia ketvirtas tarp visų šalies savivaldybių, po mažesniųjų – Neringos, Birštono ir Jurbarko rajono.

Ši savaitė Kauno vakcinavimo centre dar iki savaitgalio tapo rekordine. Vos per keturias dienas paskiepyta beveik 14 tūkst. žmonių, o šeštadienį šis skaičius viršys ir 17 tūkstančių.

„Priešvelykinis planas pasiteisino su kaupu. Sudarėme galimybes medikams pailsėti per šventes, o iškart po Velykų grįžome prie darbo įprastu tempu. Tiesa, vakcinavimo centras Kaune kol kas nesiekia nė 50 procentų galimybių, tad sulaukę didesnio kiekio vakcinų, turime pakankamai rezervo toliau didinti apsukas. Jei senjorai suskubs skiepytis, netrukus vėl atversime registracijas toliau esančioms prioritetinėms grupėms“, – sakė Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

Kaune bemaž penktadalis (19,98 proc.) visų gyventojų sulaukė pirmosios dozės, o per 9 proc. kauniečių turėjo įgyti imunitetą gavę abudu skiepus.

20 proc. pirmojo skiepo riba (bendras Lietuvos vidurkis siekia 16,59 proc.) – reikšmingas atskaitos taškas, leidžiantis tikėtis mažesnės apgulties ligoninių reanimacijos skyriuose, ilgainiui atlaisvinant vis didesnę COVID-19 lovų dalį ir grąžinant jas sergantiesiems kitomis ligomis, pažymima savivaldybės pranešime.

„Veiksmo netrūksta ne tik vakcinavimo centre, bet ir skiepijant sunkiau judančius, slaugomus žmones namuose – vien šią savaitę jų aplankyta beveik 700. Didžiuojuosi medikais ir visa komanda, kurių dėka pasiekti tokie rezultatai, bet čia dar tik pradžia. Nereikia lenktyniauti skaičiais, o verčiau visiems išvien stengtis dėl bendro tikslo – žmonių saugumo, sveikatos ir gyvybių. Tai svarbu tiek Kaunui, tiek ir visai Lietuvai“, – pabrėžė V. Matijošaitis.

Per puspenkto mėnesio Kauno mieste sunaudota jau per 100 tūkst. skirtingų vakcinos dozių.

„Tas šimtas tūkstančių vakcinų pasiekė ne tik kauniečius, bet ir ženklią dalį viso regiono bei kitų miestų gyventojų. Mūsų skaičiavimais, jie tarp Kaune paskiepytų žmonių gali sudaryti apie 15 procentų. Tai medikai, slaugos įstaigų darbuotojai, Kauno klinikų ir kitų ligoninių, taip pat prie Kauno miesto poliklinikos prisirašę pacientai, gyvenantys aplink Kauną“, – patikslino Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

ELTA REDAKCIJA REKOMENDUOJA