REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugsėjo 4 d. 15:38

Kaune dėl COVID-19 pedagogai tikrinami greitaisiais testais

Kaunas

Asociatyvi Eltos nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


144627

Kaune vieni pirmųjų greitaisiais COVID-19 testais pradėti testuoti miesto mokyklų mokytojai. Ketvirtadienį mobiliajame patikrų punkte atlikti pirmieji 20 testų. Kol kas visi – neigiami. Iš viso jų planuojama atlikti beveik 6 tūkst.

„Darbas su vaikais savaime yra įtemptas ir reikalauja padidinto dėmesio. Šiandieninės sąlygos visa tai dar labiau sustiprina, tad miesto pareiga – pasirūpinti, kad mokytojai išvengtų papildomo streso ir galėtų visaverčiai dirbti pradėję naujus mokslo metus. Tikimės, kad šios prevencinės priemonės suteiks daugiau užtikrintumo švietimo įstaigų darbuotojams ir leis koncentruotis į savo tiesiogines funkcijas“, – komentuoja Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Savivaldybė veikia pagal iš anksto parengtą detalų veiksmų planą. Vienos mokyklos mokytojai autobusu nuvežami į patikros punktą, ten jiems atskiroje erdvėje saugiai atliekamas greitasis testas. Jei paaiškėtų teigiamas atvejis, tai būtų laikoma preliminariu rezultatu, nes, kaip žinoma, greitieji teistai gali sureaguoti į kitus parametrus ir nebūtinai tai reikštų koronavirusinę infekciją (COVID-19).

Vis tik pagal tą patį veiksmų planą numatyta čia pat gretimoje mobiliojo patikros punkto erdvėje atlikti PGR (polimerazės grandininės reakcijos) testus, ir toks pacientas atskiru transportu būtų parvežtas į saugią aplinką saviizoliacijai, kol bus operatyviai gauti pastarieji rezultatai. Siekiama maksimaliai sumažinti jų trukmę, kad visi duomenys būtų gaunami kiek galima operatyviau.

Artimiausiu metu, pasak Kauno mero patarėjo Tomo Jarusevičiaus, bus sudarytos analogiškos sąlygos išsitirti Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojams.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA