REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugsėjo 24 d. 12:03

Kaune daugėja norinčiųjų gauti paramą daugiabučių kiemų sutvarkymui

Kaunas

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


147109

Kauno miesto savivaldybės paramą savo projektams pagal trečius metus gyvuojančią programą „Svajonių kiemas“ užsitikrino net 94 daugiabučių gyventojai. Iš jų maždaug pusė formuosis sklypus ir taps visateisiais savo kiemų šeimininkais. Maždaug trečdalis rengs techninius projektus, o likusieji pradės realius atnaujinimo darbus.

„Kaune – keli tūkstančiai daugiabučių, ir daugumai jų neišvengiamai reikalingi aplinkos atnaujinimo bei sutvarkymo darbai. Be miestiečių indėlio vieni nieko nepeštume. Gyventojai vis labiau supranta, kad būtent jie yra savo valdų šeimininkai, patys sprendžiantys, ar kieme nori įrengti papildomas vietas automobiliams, sutvarkyti šaligatvius, ar greta namų matyti daugiau žalumos. Savivaldybė savo ruožtu skiria dalinį finansavimą, kad geri ketinimai taptų realybe. Šitos iniciatyvos populiarumas nuolat auga. Kasmet daugėja pavyzdžių, kaip sėkmingai įgyvendinami projektai, keičiantys žmonių gyvenamąją aplinką. Visa tai neabejotinai tęsime ir toliau“, – tvirtino Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis.

Savivaldybė programos „Svajonių kiemas“ įgyvendinimui iki šiol yra atseikėjusi pusę milijono eurų, antra tiek numatyta skirti kitąmet. Naują paraiškų priėmimo etapą planuojama pradėti kitų metų pavasarį, patvirtinus Kauno miesto savivaldybės biudžeto planą.

„Šį pavasarį pasirašėme 63 sutartis, o liepos mėnesį, per papildomą paraiškų priėmimo etapą, – dar pusę tiek. Tai – rekordinis skaičius per gana neilgą programos gyvavimo laikotarpį. Mums tai yra ženklas, kad pasirinkome teisingą kryptį, ir miesto investicijos atsiperka su kaupu. Vieni gyventojai gauna finansinę pagalbą, o kiti mato konkrečius pavyzdžius, jog tai išties veikia. Kauniečių požiūris į juos supančią aplinką keičiasi, todėl tiesiog privalu palaikyti ir prisidėti prie gyventojų planų imtis pozityvių permainų“, – teigė Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Skaičiuojama, kad nuo programos starto bendras sudarytų sutarčių skaičius jau perkopė pustrečio šimto. Be to, jeigu namo renovacija sutampa su kiemo tvarkymo darbais, galima gauti 20 proc. daugiau paramos, paaiškino Savivaldybės administracijos atstovas Arnoldas Bukelis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA