REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 5 d. 15:50

Kaunas stiprina paramą Ukrainai: mieste dirbę policijos automobiliai persikėlė į Charkivo gatves

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


215784

Septynerius metus Kauno gatvėmis kursavę buvę tarnybiniai policijos automobiliai nuo šiol pasitarnaus Charkivo pareigūnams. Kauno savivaldybės atstovai penkias transporto priemones pristatė vis smarkiau nuo karo kenčiančiam miestui-partneriui Ukrainoje. Automobiliai nugabenti drauge su miesto surinkta humanitarine parama.

Pustrečio mėnesio tęsiama brutali Rusijos karinė agresija su kiekviena diena pareikalauja vis didesnių išteklių iš Ukrainos gynėjų. Jiems ypač reikalingos transporto priemonės. Kariai bei pareigūnai šaržuoja, kad automobiliai karo sąlygomis „lukštenami“ lyg saulėgrąžos.

„Nuo pat karo pradžios užsibrėžėme tikslą padėti Rusijos užpultai broliškai ukrainiečių tautai. Kaunas laikosi duoto žodžio ir tęsia paramą. Viena pagalbos kryptis yra rūpintis Kaune prieglobstį radusiais pabėgėliais, pasirūpinti jų visavertišku apgyvendinimu, vaikų ugdymu bei užimtumu. Ne mažiau svarbu teikti paramą ir Ukrainoje likusiems žmonėms. Palaikome nuolatinį ryšį su miestais-partneriais ir žinome, ko jiems labiausiai trūksta, todėl tieksime humanitarines siuntas ir toliau“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto savivaldybės atstovų komanda nuvyko į Ukrainą ir pristatė penkis „Dacia Dokker“ automobilius, pakrautus medikamentais, tvarsliava, vaistinėlėmis, turniketais, buitinėmis ir higienos priemonėmis, taip pat policijos pareigūnų specialiai kolegoms Ukrainoje skirtu siuntiniu.

Šias komercinio tipo transporto priemones Kauno savivaldybė 2015 metais nupirko miesto policijai. Dabar jie iš pagrindų sutvarkyti ir tolesnei eksploatacijai perleisti miestui-partneriui Charkivui.

Kovo pradžioje Kaunas į Ukrainą išsiuntė du greitosios medicinos pagalbos automobilius ir 10 keleivinių autobusų su humanitarine siunta. Pastarieji paskirstyti Kaunui giminingiems miestams – Luckui, Charkivui bei Lvivo sričiai. Vertinant ligšiolinius karo padarinius, šiuo metu didžioji dalis paramos iš Kauno nukreipiama labiausiai nukentėjusio Charkivo miesto žmonėms.

Artimiausiomis dienomis rengiamasi išsiųsti dar aštuonis „Volkswagen“ greitosios pagalbos mikroautobusus. Septyni iš jų keliaus į Kyjivą – Ukrainos sveikatos ministerijos Nacionalinei specializuotai vaikų ligoninei „Okhmatdyt“. Būtent į šią ligoninę Ukrainos sostinėje vežama dauguma nukentėjusių vaikų. Dar vienas automobilis perleidžiamas tarptautiniam paramos fondui „Ostanij bastion“, su kuriuo dirba Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

Kauno savivaldybė taip pat perduos per viešuosius pirkimus įsigytas medicininės pagalbos ir asmens higienos priemones Jurijaus Semeniuko klinikinei ligoninei Rivno srityje bei Lvivo regionui.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA