REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Liepos 15 d. 12:14

Kaunas siūlo privalomai dėl koronaviruso tirti asmenis, atvykusius iš trečiųjų šalių

Kaunas

Kauno miesto sav. nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


138560

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybėje vykusiame vadovų pasitarime daugiausia dėmesio buvo skirta klausimui, kaip suvaldyti ekstremalią situaciją, kilusią nustačius mieste didelės grupės asmenų susirgimą užsikrėtus COVID-19 virusu.

Net 18-ai bendrovės „Hegelmann Transporte“ darbuotojų nustatytas koronavirusas, todėl nuspręsta ištirti ne tik dirbti šioje įmonėje atvykusius vairuotojus iš Uzbekijos, bet ir kitus darbuotojus (iš viso 200 žmonių), tarp kurių yra ir vairuotojų iš Ukrainos. Šio tyrimo tikslių išvadų dar negauta.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis trečiadienį kreipėsi į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir pasiūlė parengti teisės aktą, kuriuo būtų numatytas privalomas asmenų, atvykusių iš trečiųjų šalių, ištyrimas mobiliuosiuose patikros punktuose dėl koronaviruso infekcijos. Taip pat siūloma įtvirtinti pareigą darbdaviams užtikrinti tinkamas apgyvendinimo sąlygas iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykusiems darbuotojams.

Pasak V. Matijošaičio, tokie sprendimai padėtų toliau efektyviai valdyti epidemiologinę situaciją ir ženkliai prisidėtų užkertant kelią panašiems COVID-19 protrūkiams tiek Kauno mieste, tiek ir kitose šalies savivaldybėse.

Komentuodamas susidariusią padėtį, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo Paulius Keras pabrėžė, jog dabar pagrindinė užduotis yra maksimaliai suvaldyti situaciją lokaliame koronaviruso židinyje.

„Kol kas tai vyksta sklandžiai. Laukiame naujausių tyrimų duomenų, kuriais vadovaudamiesi, nedelsiant imsimės tolesnių veiksmų. Tyrimų rezultatus tikimės gauti artimiausiomis valandomis.

Išsamių asmens duomenų apie tiriamus žmones teikti negalime, tačiau patvirtiname, kad greta Uzbekijos Respublikos piliečių taip pat ištirta beveik pusšimtis ukrainiečių, dirbančių toje pačioje bendrovėje“, - aiškino Eltai P. Keras.

Pagal sveikatos apsaugos ministro A. Verygos patvirtintą tvarką, su COVID-19 susiję tyrimai mobiliuosiuose patikros punktuose privalo būti atliekami visiems, nepriklausomai nuo pilietybės.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA