REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Sausio 28 d. 17:42

Kaunas pripažintas sėkmingiausia 2021-ųjų turizmo Lietuvoje vietove

Kaunas

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


202756

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ organizuojamo konkurso rezultatai ir keliautojų simpatijos lėmė, kad nominacijos „Sėkmingiausia 2021 metų turizmo vietove“ nugalėtoju tapo – Kaunas, o „Sėkmingiausiu 2021 metų turizmo projektu Lietuvoje“ pripažintas unikalusis „ArtDeco muziejus“, esantis Kaune. Tai paskelbta Vilniuje, per Tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2021“ atidarymą LITEXPO rūmuose, kur apdovanoti „Turizmo sėkmingiausieji“.

„2017-aisiais iškovotas „Sėkmingiausios turizmo vietovės“ titulas vėl grįžo namo – į Kauną. Ypač džiugu dėl to, kad šis laimėjimas įrodo, jog net itin nepalankias sąlygas turizmo sektoriui gali įveikti kūrybiškos idėjos. Tas kaunastiškas jausmas, kurį galima patirti tik Kaune, jau nebe pirmus metus užsitarnauja vis daugiau kauniečių ir miesto svečių simpatijų. Šiemet, būdami Europos kultūros sostine, tikimės dar ryškesnio proveržio ir laukiame visų svečiuose“, – sakė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

2021-aisiais Kaunas toliau didino „It‘s Kaunastic“ serijos maršrutų asortimentą bei plėtė temas: esamą kolekciją papildė net 5 nauji teminiai maršrutai – „Kaunas tarp eilučių”, „Diplomatinis Kaunas”, „Piligriminis Kaunas”, „Šilainiai”, „Aleksotas”.

Pasak Kauno miesto savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos „Kaunas IN“, vietos turistams apie ypatingą jausmą, kurį galima patirti tik Kaune, pasakojo populiariausieji Lietuvos nuomonės formuotojai, straipsniai, radijo laidos ir žaidimai. O Turizmo dienos proga, nutarta pasitelkti seną kaip pasaulis logiką: „Jeigu kalnas neateina pas tave, tai, kodėl gi – tau nenuėjus pas kalną?“ ir, bendradarbiaujant su Lietuvos paštu, net 26-iuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose esančiuose paštomatuose paslėpta 200 dovanų - kuponų praleisti 400 naktų Kauno apgyvendinimo įstaigose. Greičiau nei per 3 valandas visos šios dovanos rado savo šeimininkus, kurie turėjo progą prisiminti, kiek džiaugsmo emocijų gali dovanoti bet kokia kelionė, net jeigu ji trunka vieną ar kelias dienas.

Įvertinus dėl pandemijos pasikeitusius keliautojų prioritetus ir kelionių įpročius, 2021-aisiais įdiegtas ir naujas įrankis vietos bei užsienio turistams sudominti. Tai – skaitmenizuotų „It‘s Kaunastic“ serijos maršrutų puslapis www.kaunastika.lt, kuriame keliautojai patogiai, visur ir visada, gali turėti Kauno maršrutus skaitmeniniu formatu, telefone ar planšetiniame kompiuteryje.

Praėjusiais metais, Kaunas užsienio turistus kvietė pasinerti į „Kaunastic Summer“ (liet. Kaunastiška vasara) ir pasidžiaugti mieste esančiais kultūriniais, istoriniais, maisto ar laisvalaikio atradimais.

Kaunas tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ yra pelnęs daugiau apdovanojimų: 2017-aisias – „Sėkmingiausios turizmo vietovės”, o 2018-aisiais, VšĮ „Kaunas IN“ įvardinta šalyje „Sėkmingiausiu turizmo informacijos centru”.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA