REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 17 d. 18:39

Kaunas pelnė tarptautinį pripažinimą už spartų augimą

Kaunas

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


204981

Miestų bei regionų verslo galimybes pasauliniu mastu vertinanti „Financial Times“ ekspertų komanda paskelbė reitingą „Europos ateities miestai ir regionai“ (angl. fDi European Cities and Regions of the Future 2022/2023). Jame Kaunas užėmė aukštas pozicijas net trijose kategorijose iškart ir atsidūrė solidžioje Jungtinės Karalystės, Šveicarijos bei Bulgarijos miestų kompanijoje.

„Kad Kaunas auga, suteikdamas vis naujas galimybes verslams, kauniečiams nebėra naujiena. Tačiau vis didėjantis tarptautinis dėmesys ir pripažinimas miestui už nuolatines pastangas yra akivaizdus patvirtinimas, jog dirbame teisinga linkme. Kartu tai ir papildoma motyvacija siekti naujų aukštumų stiprinant verslo plėtrą ir gerinant gyvenimo kokybę Kaune“, – apie pelnytą solidų įvertinimą kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Solidūs įvertinimai

Džiaugtis iš tiesų yra dėl ko: Kaunui „fDi Intelligence“ komanda skyrė net tris apdovanojimus. Pirmoji pergalė Kauno regionui skirta už gebėjimą puikiai paskirstyti turimus resursus (angl. Cost effectiveness). Čia Kaunas iškovojo 5-ąją vietą mažųjų miestų kategorijoje ir aplenkė tokius regionus kaip Skopjės (Š. Makedonija), Sofijos ir Varnos (Bulgarija) bei Sremo (Serbija), atitinkami užėmusius šeštą, septintą, aštuntą ir devintą vietas.

aa-0153.jpg

Antrasis laimėjimas – Kauno miestui atitekęs įvertinimas už tiesioginių užsienio investicijų (TUI) strategiją (angl. FDI Strategy). TOP dešimtuko 9-joje vietoje atsidūręs Kaunas nedaug atsiliko nuo tokių miestų kaip Donkasteris (J. Karalystė), Braga (Portugalija) ar Liublinas (Lenkija).

Nepastebėta neliko ir talentų pasiūla bei gyvenimo kokybė (angl. Human Capital and Lifestyle) dinamiškame ir darniame Kauno mieste. Šioje kategorijoje Kaunas seka Nikosijos (Kipras), Oksfordo (J. Karalystė) bei Lozanos (Šveicarija) miestų įkandin ir užima 10-tąją vietą. Šioje kategorijoje miestai buvo vertinami pagal jose esančią mokymo įstaigų ir studentų koncentraciją, galimybes įgyti aukštąjį išsilavinimą, socialinio progreso indeksą, gyventojų gyvenimo trukmę ir kitus panašius rodiklius.

Tarptautinis dėmesys

Kaunui pastarieji metai buvo itin dosnūs tarptautiniu dėmesiu. Vasario pradžioje Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose (angl. Central and Eastern Europe (CEE)) Kaunas nominuotas kategorijose „Metų proveržis“ (angl. Emerging City of the Year) bei „Metų geriausia universiteto ir verslo partnerystė“ (angl. Best University-Business Cooperation of the Year). O štai 2021 rugpjūtį „fDi Intelligence“ reitinge „Ateities technologijų miestai“ (ang. Tech Cities of the Future 2021/22) Kaunas užėmė trečiąją vietą efektyvaus resursų valdymo kategorijoje bei užsitikrino vietą geriausias investavimo strategijas taikančių miestų dvidešimtuke.REDAKCIJA REKOMENDUOJA