REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2021 m. Balandžio 11 d. 13:42

Kaunas išnaudojo visas vakcinas – vėl skiepys nuo antradienio

Kaunas

Sigito Kazlausko (ELTA) nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


171222

Kauno ledo rūmuose įsikūręs vakcinavimo centras šią savaitę, net ir dirbdamas mažesniu nei 50 proc. pajėgumu, išnaudojo vakcinų atsargas, todėl, kaip teigia savivaldybė, sekmadienį ir pirmadienį medikai priversti daryti pauzę.

Vos per 5 dienas paskiepyta daugiau kaip 17 tūkst. žmonių. Nauja siunta – 7 tūkst. „Pfizer“ dozių – nuo antradienio bus skirta masinei 65+ amžiaus senjorų vakcinacijai. Jau sudarinėjama jų eilė – užregistruoti skiepams savo artimuosius gali bet kuris iš namiškių.

Kauno miesto savivaldybės duomenimis, nuo antradienio iki šeštadienio didžiausiame šalyje vakcinavimo centre Kauno ledo rūmuose apsilankė daugiau kaip 16,5 tūkst. kauniečių. Dar beveik 700 sunkiau judančių ar slaugomų žmonių paskiepyta namuose. Tokio aktyvumo užteko, kad vos per penkias dienas būtų išnaudoti bemaž visi šios savaitės vakcinų rezervai. Likutį sudaro tik keli šimtai skiepų.

„Priešvelykinis planas pasiteisino. Per šventes sudarėme galimybę Kauno poliklinikos medikams atsikvėpti, o iškart po to kibome į darbus, kad išnaudotume visas Kaune gautas vakcinas. Dabar tenka padaryti kelių dienų pauzę. Pirmadienį Kauną turi pasiekti apie 7 tūkstančiai „Pfizer“ dozių, todėl nuo antradienio visas jas norime paskirti 65 metų ir vyresniems gyventojams. Registracija atvira visiems šios amžiaus grupės žmonėms, o vietų skaičius palengva mažėja“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, ragindamas visus miesto senjorus bei jų artimuosius suskubti pasinaudoti neeiline galimybe.

Kauniečių susidomėjimas skiepais pastaruoju metu akivaizdžiai auga, pažymima Kauno miesto savivaldybės pranešime. Šią savaitę skiepytis kviesti visų prioritetinių grupių atstovai: senjorai, švietimo darbuotojai, pilnamečiai abiturientai, sergantieji lėtinėmis ligomis, specialiųjų tarnybų atstovai ir net kelių didžiųjų įmonių darbuotojai.

Nuo kitos savaitės bent kelioms dienoms visas dėmesys bus sutelktas vien tik į prioritetinės 65+ amžiaus grupės žmones. Būtent jiems numatyta paskirti visą artimiausiu metu Kauno miestui numatytą vakcinų kiekį – 7000 „Pfizer“ („Comirnaty“) dozių.

Tokio sprendimo prieita atsižvelgus į šalies prezidento ir Vyriausybės atstovų nuogąstavimus, esą senjorų vakcinacija turi vykti sparčiau.

Užsiregistravusieji per šį savaitgalį, „Pfizer“ skiepų sulauks ateinantį antradienį ir trečiadienį.

„Jau kuris laikas raginame kauniečius su specialiai tam skirta kampanija „Paskiepyk senelį“. Lygiai taip kiekvienas galime pasirūpinti ir savo močiutėmis, tėvais ir motinomis. Šiandien turime geriausią progą tai padaryti, nes visas vakcinavimo procesas artimiausiomis dienomis bus dedikuota specialiai tik vyresnio amžiaus žmonėms. Todėl labai svarbu dalinti šia žinia, kalbėtis su senjorais ir padaryti viską, kad greitu metu jie jaustųsi kur kas saugesni“, – pridūrė V. Matijošaitis.

Kauno mieste suskaičiuojama beveik 60 tūkstančių gyventojų, sulaukusių 65 metų ir vyresnio amžiaus. Paskutiniais duomenimis, jų paskiepyta daugiau kaip pusė – per 33 tūkstančius.

„Bendras vakcinavimo efektyvumo rodiklis Kaune šią savaitės užtikrintai perkopė 20 proc. ribą – pirmojo skiepo sulaukė daugiau kaip penktadalis visų miesto gyventojų. Abidvi skiepų dozes gavę ir imunitetą įgiję per 9 proc. kauniečių“, – nurodoma Kauno miesto savivaldybės pranešime.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA