REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2023 m. Balandžio 21 d. 13:53

Kas yra vartojimo paskola automobiliui ir kokie jos privalumai?

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


265084

Vartojimo paskola automobiliui – puiki išeitis, kai naujos transporto priemonės reikia čia ir dabar. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime paskolos automobiliui privalumus, kuo ji skiriasi nuo automobilių lizingo, ką reikėtų apsvarstyti prieš skolinantis ir kaip išsirinkti geriausią paskolos pasiūlymą.

Kada verta rinktis vartojimo paskolą automobiliui?

Paskola automobiliui – tai greito finansavimo alternatyva norintiems automobilį įsigyti greitai ir be pradinio įnašo. Pasirinkę šį finansavimo būdą, norimą automobilį įsigysite iš karto be papildomų investicijų, o paskolą grąžinsite per pasirinktą terminą.

Paskola automobiliui vs. autolizingas: pagrindiniai skirtumai

Paskola automobiliui ar automobilių lizingas – dažnas klausimas, kylantis žmonėms, ieškantiems papildomo finansavimo naujo ar naudoto automobilio įsigijimui. Kad galėtumėte priimti geriausią sprendimą, svarbu žinoti tiek vieno, tiek kito finansavimo būdo privalumus bei trūkumus. Aptarkime tai plačiau.

Vartojimo paskola – daugiau lankstumo

Vartojimo paskola automobiliui – greitesnis ir paprastesnis būdas gauti finansavimą. Užpildę paraišką, jūs be papildomo pradinio įnašo gausite reikiamą sumą (ji gali būti kiek didesnė ar mažesnė nuo bazinės automobilio kainos – tai priklauso nuo jūsų).

Nėra jokių apribojimų automobilio amžiui – nesvarbu, ar renkatės dešimties metų ar dar senesnį automobilį. Bene didžiausias privalumas yra tai, jog nuo įsigijimo datos esate vienintelis ir visateisis automobilio savininkas.

Vartojimo paskolą automobiliui patariama rinktis tuomet, kai norite įsigyti senesnį automobilį ir jums nereikalinga didelė pinigų suma (iki 20 000 eurų), taip pat, jei nenorite papildomai mokėti už KASKO draudimą.

Privalumai:

- Skolinantis nereikia pradinio įnašo.

- Galite rinktis ir senesnį ar naudotą automobilį.

- Paskolą galima grąžinti anksčiau laiko be papildomų mokesčių.

- Nebūtina automobilį drausti brangesniu KASKO draudimu, jei to nenorite.

- Nuo pat įsigijimo datos esate vienintelis ir visateisis automobilio savininkas.

- Galite skolintis didesnę pinigų sumą nei automobilio kaina ir gautus pinigus panaudoti papildomoms išlaidoms padengti (naujoms padangoms, remontui, registracijai ir pan.).

Trūkumai:

- Mažesnė pinigų suma, kurią galite skolintis automobiliui (dažniausiai iki 20 000 eurų).

Automobilių lizingas – daugiau papildomų sąlygų

Bene pagrindinis privalumas renkantis automobilio lizingą – mažesnės palūkanos, tačiau reikėtų įvertinti ir tam tikrus papildomus niuansus. Pavyzdžiui, dažniausiai numatoma minimali suma, nuo kurios galima skolintis (paprastai – nuo 5 000 eurų), taip pat automobilis turi būti pakankamai naujas (ne senesnis nei 10–15 metų, dažniausiai – iki 5 metų senumo).

Svarbu nepamiršti, kad automobilis priklauso lizingo bendrovei iki tol, kol išmokėsite visą pasiskolintą sumą, tačiau grąžinti ją galite ir anksčiau, be papildomo mokesčio. Apibendrinant, automobilio lizingą patariama rinktis tuomet, kai norite įsigyti naujesnį automobilį ir esate pasiruošę investuoti į brangesnį KASKO draudimą.

Privalumai:

- Galite skolintis didesnę sumą.

- Paskolą galima grąžinti anksčiau laiko be papildomų mokesčių.

- Mažesnės paskolos palūkanos.

Trūkumai:

- Didesnė pradinė skolinimosi suma – dažniausiai nuo 5000 eurų.

- Automobilis priklauso lizingo bendrovei tol, kol nesumokate visos sumos.

- Dažniausiai yra privalomas KASKO draudimas, kuris yra ženkliai brangesnis už įprastą civilinį draudimą.

- Privalomas pradinis įnašas.

- Ribojamas automobilio amžius – dažniausiai automobilis privalo būti iki 10-15 m. senumo.

Kad skolindamiesi nesuklystumėte: ką svarbu apsvarstyti?

Sprendimas skolintis – atsakingas žingsnis, todėl prieš jį žengiant reikia apsvarstyti tam tikrus kriterijus, kad automobilio paskola netaptų finansine našta. Toliau aptarsime 3 pagrindinius klausimus, kuriuos turėtumėte apmąstyti prieš imdami paskolą automobiliui.

Kokio dydžio vartojimo paskola jums reikalinga?

Prieš renkantis vartojimo paskolą automobiliui būtina įvertinti norimos paskolos dydį bei laiką, per kurį galėtumėte ją grąžinti – nuo to priklausys jūsų mėnesio įmoka. Tai itin lengva padaryti naudojantis internetine paskolos automobiliui skaičiuokle. į įrankį įvedus reikiamą sumą ir pageidaujamą grąžinimo laikotarpį, sistema automatiškai sugeneruos preliminarios mėnesinės įmokos dydį.

Kokį automobilį pirksite ir kokiu tikslu jį naudosite?

Prieš pasiimant paskolą automobiliui, naudinga žinoti, kokio konkrečiai automobilio norite, kokia jo rinkos kaina ir kokiu tikslu jį naudosite. Automobilio naujumas bei kaina paprastai nulemia ir kokio tipo finansavimą – vartojimo paskolą ar lizingą – verta rinktis. Taipogi, jei tai bus vienintelis jūsų automobilis ir jį naudosite kasdien, verta atkreipti dėmesį į jo ekonomiškumą. Jei automobilis bus naudojamas, pavyzdžiui, verslo kelionėms ir jums svarbi įvaizdinė transporto priemonės dalis, rekomenduojame pagalvoti apie naujesnę transporto priemonę.

Kokios yra jūsų finansinės galimybės?

Svarbus kriterijus, kurį verta išsigryninti prieš pasiimant paskolą automobiliui, yra jūsų arba jūsų šeimos finansinės galimybės. Turite būti tikri, kad automobilio paskola netaps finansine našta ir nekeis įprastos jūsų šeimos buities. Įsivertinant savo finansines galimybes reikėtų nepamiršti papildomų išlaidų – kuro, automobilio remonto ar draudimo išlaidų. Taip pat reikėtų iš anksto apgalvoti, kokio dydžio pradinį įnašą galite (ar negalite) skirti.

Kaip išsirinkti iš visų paskolos automobiliui pasiūlymų?

Paskolos tiekėjų šiuo metu tiek daug, jog išsirinkti geriausią rinkos pasiūlymą gali būti išties sunku. Renkantis paskolos tiekėją, rekomenduojama atsižvelgti į jums aktualiausius kriterijus, pavyzdžiui: konsultacijos galimybę, automobilio paskolos suteikimo sąlygas, paskolos gavimo laiką, papildomas sąlygas ir pan. Pavyzdžiui, skolindamiesi iš „TF Bank“, paskolą gausite vos per vieną darbo dieną, o paskolą be jokio sutarties mokesčio galėsite sudaryti tiesiog internetu, be to, paskolą galėsite grąžinti anksčiau be jokių papildomų mokesčių ar pasinaudoti automobilio kredito atostogomis (trukmė 1 mėn., 1 kartą kartą per sutarties laikotarpį).REDAKCIJA REKOMENDUOJA