REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2024 m. Kovo 27 d. 18:13

Kartu per draugystės tiltus

Šiauliai

Ingrida Jočienė, Jurgita Balčiūnaitė-ČėsnienėŠaltinis: Etaplius.lt


296309

Kovas yra sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ. Tad šių metų kovo 18-22 dienomis Šiaulių lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ tradiciškai buvo organizuojami renginiai ir veiklos, skirtos stabdyti patyčias ir kitokį nedraugišką elgesį.

Visi grupių vaikai buvo pakviesti kartu simboliškai nutiesti draugystės tiltus. O tiltų būta išties įvairių: skirtingų savo ilgiais ir aukščiais, panašių spalvomis ir formomis. Pasitelkdami STEAM idėjas, vaikams pavyko sujungti tiltus ir taip parodyti, jog nepaisant skirtybių, esame draugiški ir vieningi. Dar kartą įstikinome, jog be draugo pagalbos sukurti draugystės tiltus būtų buvę kur kas sudėtingiau.

Savaitės pradžioje pedagogės papuošė darželio galerijas pavasario dvelksmu ir kvietė tėvelius kartu su vaikais išgirsti įkvėpiančius ir padrąsinančius žodžius – afirmacijas – tegul vaikai juos girdi kasdien iš suaugusiojo lūpų.

Grupėse lankėsi socialinė pedagogė ir kvietė vaikus į diskusiją apie patyčias, organizavo prevencinę veiklą „Varniukas, kuris buvo kitoks“. Pasirodo, kartais nebūtina būti stipriam ir drąsiam, kad tave visi mylėtų, užtenka geros širdies. Taip pat kartu su pedagogais vaikai prisijungė prie Tarptautinės socialinės akcijos, skirtos Pasaulinei Autizmo supratimo dienai paminėti „Šalia mūsų, ne už sienos“. Vaikų pagaminti ženkliukai skleis tolerancijos žinią Šiaulių miesto gyventojams.

Štai kovo 21-ąją dieną, mūvint skirtingas kojines ir taip išreikšdami palaikymą Dauno sindromą turintiems asmenims, vyresnieji darželio ugdytiniai buvo pakviesti į renginį, kurio metu vaikai išgirdo pasaką apie gerumą, stebėjo improvizaciją „gerumo žiedai“, diskutavo kaip atpažinti draugišką elgesį bei patys suvaidino situacijas „pagalbos prašymas ar skundimas“. Drauge pavyko nutiesti draugystės tiltus ir padovanoti draugui „meškino“ apsikabinimą. Visos veiklos buvo orientuotos į patyčių prevenciją, siekiant užkirsti Kelią nedraugiškam elgesiui, kartu ugdant vaikų pozityvius bendravimo ir emocijų pažinimo įgūdžius. Visa tai buvo užtvirtinta kaimynų diena - juk keliauti į svečius su savo gamintomis dovanėlėmis pas kitus vaikus yra tikra atrakcija. Ši bendrystės diena sustiprino ryšius ir įkvėpė pedagogus tolimesnėms prasmingoms veikloms, bei leido vaikams artimiau pažinti savo darželio vaikus.

Džiugu, kad į šias prasmingas veiklas įsitraukė visa bendruomenė, nes tik kartu galime nutiesti tvirtus draugystės tiltus, kurie apjungia mus.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA