REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Vasario 16 d. 16:42

Karo medicinos tarnybos teritorija Kauno centre galėtų būti atverta svarbiomis progomis

Kaunas

Asociatyvi Unsplash.com nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


165358

Kauno savivaldybei raginant atverti Karo medicinos tarnybai priklausančią teritoriją miesto centre, Krašto apsaugos ministerija teigia, jog ji galėtų būti atvira švenčių ir svarbių progų dienomis, tačiau kaip karinei teritorijai jai taikomi specialūs apribojimai.

„Karo medicinos tarnybos teritorija yra karinė, jai taikomi specialūs apribojimai, teritorija išliks reikalinga krašto apsaugos sistemos reikmėms, tačiau ją planuojama atverti visuomenei valstybinių švenčių ir kitomis svarbiomis progomis, tuomet čia  galės lankytis miestiečiai ir Kauno svečiai“, – BNS pateiktame atsakyme teigia ministerija.

Pasak ministerijos, Karo ligoninės kompleksas, išsidėstęs palei Vytauto prospektą ir Griunvaldo gatvę Kauno naujamiestyje, yra vienas svarbiausių militarinės Kauno istorijos paveldo objektų. Šiuo metu čia įsikūrusi Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos teritorija, joje saugomi Vytauto Didžiojo karo muziejaus fondai, čia yra dr. Jono Basanavičiaus paminklas, šioje teritorijoje savo saugyklas ir restauratorių dirbtuves turi ir Vytauto Didžiojo karo muziejus.

„Čia esančiose patalpose yra saugomas vienas vertingiausių Lietuvos archeologijos rinkinių, istorinių uniformų kolekcijos, meno rinkiniai, dalis ginklų rinkinio, istoriniai baldai. Baigus pastatų remontus,  kurie finansuojami ES lėšomis, dalis saugyklų taip pat bus atvertos visuomenei, vyks edukacinės programos“, – teigia ministerija.

Kauno savivaldybės vadovams priekaištaujant, jog teritorija reprezentatyvioje miesto vietoje yra uždara ir apleista, Krašto apsaugos ministerija pabrėžia, jog ji yra tvarkoma ir prižiūrima pagal turimus resursus ir galimybes, o ateityje į renovuojamus pastatus bus perkeliami kariai, atliekantys tarnybą Karo medicinos tarnyboje.

Ministerijos duomenimis, Karo medicinos tarnyba į šią teritoriją įsikėlė 1855 metais, kai buvo pastatytas specialiai ligoninei skirtas dviejų aukštų mūrinis pastatas – dabartinis Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos pagrindinis korpusas. Tada ši ligoninė buvo pavadinta Kauno karo ligonine. Statant pagrindinį korpusą buvo pradėtas sodinti ir ligoninės parkas, kuris yra išlikęs iki šių dienų.

Dabar Karo medicinos tarnyba yra atsakinga už visų Lietuvos karių sveikatos priežiūrą. Čia gydomi kariai, teikiamos antrinio lygio paslaugos.

COVID-19 pandemijos metu tarnyboje teikiamos planinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Čia testuojami dėl COVID-19 susirgimų bei gydomi nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos ir profesinės karo tarnybos kariai, taip pat ir tie, kurie serga lengva COVID-19 forma. Tarnyboje vyksta ir kasmetiniai ir periodiniai  karių sveikatos patikrinimai. 

Karo medicinos tarnybos teritorijoje yra įsikūręs ir Karo medicinos mokymo centras. Jis rengia karo medicinos gydytojus, karo medicinos gydytojo padėjėjus, paramedikus, štabo medicinos karininkus, karo medicinos rezervo karininkus, medicinos instruktorius. Taip pat vykdo tęstinį individualų karo medicinos rezervo mokymą, vykdomos karo medikų pratybos.  

Kauno savivaldybė jau ne vienerius metus siekia šią teritoriją ir prie jos esantį parką, šiuo metu apjuostą tvora, atverti, sutvarkyti ir pritaikyti visuomenės reikmėms.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis yra svarstęs, jog visą teritoriją būtų galima perduoti miestui, kuris mainais galėtų pasiūlyti kariuomenei kitą objektą, tinkamą jos veiklai.

BNS

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA