REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 14 d. 11:28

Kariuomenės „Spartan“ šeštadienį į Lietuvą pargabens 35 Lietuvos piliečius

Pasaulis

Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

EtapliusŠaltinis: BNS


280690

Lietuvos kariuomenės lėktuvas „Spartan“ šeštadienį iš Antalijos į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Zokniuose turėtų pargabenti 35 Lietuvos piliečius, nurodė Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC).

Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) praneša, kad šeštadienį 14 val. iš Antalijos į Šiaulius kyla 35 keleiviai, tarp kurių – 5 vaikai, gabenantis Lietuvos kariuomenės lėktuvas „Spartan“. Lėktuvas Lietuvoje preliminariai nusileis Vilniaus oro uoste apie 20.05 val.

Centro teigimu, daugiau norinčių evakuotis iš Izraelio į Turkiją Lietuvos piliečių neatsirado.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovės Paulinos Levickytės, iš Antalijos į Zoknius išskrisiančių lietuvių gali būti ir mažiau.

„Dar nėra aišku, ar visi skris. Būna, kad paskutinę minutę jie persigalvoja, nes „Spartan“ skrydis yra labai ilgas“, – BNS šeštadienį teigė P. Levickytė.

Jos teigimu, būtent dėl to iš Turkijos į Lietuvą norą grįžti kariuomenės orlaiviu pareiškė tik 35 iš 95 šią savaitę juo iš Izraelio į Turkiją evakuotų Lietuvos piliečių.

Anot P. Levickytės, esant poreikiui NKVC padės pargabentiems Lietuvos piliečiams iš Zoknių grįžti į gyvenamąsias vietas – apie pagalbos poreikį šiuo metu informaciją renka Lietuvos ambasada Turkijoje.

NKVC pažymi, kad Izraelyje likę lietuviai pagalbos galės kreiptis į ten esančią Lietuvos ambasadą, kuri galės pateikti informaciją apie planuojamus skrydžius.

Šiuo metu evakuacinius skrydžius planuoja Latvija, Belgija bei kitos valstybės.

Penktadienio vakarą trečiojo evakuacinio skrydžio metu Lietuvos kariuomenės lėktuvas „Spartan“ iš Izraelio į Turkiją išgabeno 24 keleivius.

Pirmą evakuacinį skrydį „Spartan“ atliko trečiadienį, tąkart į Antaliją iš Tel Avivo atskraidinti 29 keleiviai, tuo metu per antrąjį skrydį penktadienio naktį iš Izraelio į Turkiją atgabenti 42 žmonės.

Kariuomenės „Spartan“ Turkijoje planavo budėti iki spalio 15 dienos, jeigu prireiktų evakuoti daugiau žmonių.

„Spartan“ pasitelktas grupuotei „Hamas“ praėjusį savaitgalį netikėtai užpuolus Izraelį.

„Hamas“ praėjusį savaitgalį įsiveržė į Izraelio teritoriją, vykdė raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo tūkstančiai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.REDAKCIJA REKOMENDUOJA