REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 8 d. 16:09

Kariuomenė: pasienyje grėsmė nėra fiksuojama, ruožai – nuolat stebimi

Lietuva

(Paulius Peleckis/BNS)

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


263908

Lietuvos kariuomenės žvalgybos vienetai pasienio ruožuose nefiksuoja padidėjusios grėsmės, situacija – nuolat stebima.

„Šiais metais Lietuva sulauks daug tarptautinės bendruomenės dėmesio dėl vyksiančio NATO viršūnių susitikimo. Sulig pavasariu atbunda ir šia tema pradeda darbuotis mums nedraugiškos jėgos, kurios siekia savo tikslų“, – feisbuke šeštadienį teigia kariuomenė.

„Tai matome iš dezinformacijos ir įvairių provokacijų tendencijų, konstruojamo karinio ir hibridinio aktyvumo. Tokiose situacijose testuojamas ir mūsų visų atsparumas melagienoms bei reakcija į, tarkime, dešimties tankų judėjimą pasienyje“, – pažymima pranešime.

Portalas „TVP World“ penktadienį pranešė, jog remiantis nepriklausomos stebėjimo grupės „Belaruski Gajun“ duomenimis, ketvirtadienio naktį Baltarusija prie sienos su Lietuva dislokavo mažiausiai keliolika tankų ir kitos karinės technikos.

Lietuvos kariuomenė pažymi, jog bet kokį karinės technikos priartėjimą prie sienų vertinama rimtai, tačiau veiksmais pasienyje yra siekiama provokuoti ir įbauginti.

Pastebima, kad vienetas, matomas prie Lietuvos sienos, veikė savo atsakomybės ruože. Kariuomenė taip pat nurodo, jog tokio dydžio vienetas „ne pretenzija į rimtus ketinimus“.

„Dešimt tankų klausimas sprendžiamas prieštankinio būrio su (BNS –prieštankinių raketų sistema) „Javelin“ pajėgumu, per trumpesnį laiką, nei išverda velykiniai kiaušiniai. Taigi tema neturi vietos prie šventinio stalo“, – teigia kariuomenė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA