REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Lapkričio 12 d. 17:02

Karių rezervo sienos apsaugai dar neprireikė

Vilnius

KAM nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


193961

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad Lietuvai dar neprireikė sienos su Baltarusija apsaugai pasitelkti rezervinių pajėgų.

„Mūsų žinioje esantys rezervai, rezerviniai daliniai (jeigu juos reikėtų panaudoti)... mes jų dar nepanaudojome, nes tokių situacijų Lietuvos pasienyje kol kas nesusiklostė“, – teigė ministras po penktadienio pavakarę vykusio Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio.

„Tiek kariuomenė, tiek sienos apsaugos tarnybos kartu su kitomis institucijomis, kurios yra sustiprinusios sienų apsaugą, imasi visų veiksmų, kad nei mažesnės, nei didesnės nelegalių migrantų grupės nepatektų į Lietuvos teritoriją“, – sakė A. Anušauskas, komentuodamas įtemptą situaciją Baltarusijos pasienyje su ES valstybėmis.

Politiko teigimu, situaciją eskaluoja migrantus prievartą pasienyje telkiantis Baltarusijos režimas.

„Eskalavimas vyksta iš anos pusės, siekiant politinių dividendų arba siekiant, kad ES nesiimtų naujų sankcijų dėl tokios agresyvios laikysenos ir veiklos, pažeidžiant žmonių teises“, – pridūrė jis.

„Nei Lietuva, nei Lenkija, nei NATO ir ES valstybės nėra suinteresuotos šios situacijos eskalavimu. Vienintelis žmogus, kuris nori eskaluoti šią situaciją, šiuo atveju yra Lukašenka. Jį, matyt, palaiko Rusijos prezidentas Putinas“, – teigė ministras.

Šimtai migrantų jau kelias dienas yra įstrigę Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje, esant beveik minusinei temperatūrai, o pagalbos organizacijos perspėja apie gresiančią humanitarinę katastrofą.

Vakarų valstybės kaltina Baltarusijos vyriausybę, kad ši juos vilioja į šalį ir verčia kirsti Lenkijos sieną, keršydama už anksčiau įvestas sankcijas Minskui dėl susidorojimo su opozicija.

ELTA primena, kad nuo lapkričio 10 dienos vidurnakčio pasienio ruože su Baltarusija, 5 kilometrus nuo jo bei neteisėtų migrantų apgyvendinimo objektuose buvo įvesta nepaprastoji padėtis. Nepaprastąją padėtį įvesti nuspręsta, reaguojant į sudėtingą situaciją Lenkijos pasienyje, kai šimtai migrantų bandė šturmuoti valstybės sieną.


ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA