REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Sausio 29 d. 10:38

Kariai išlydėti į Jungtinių Tautų operaciją

Panevėžys

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


27565

Panevėžyje vyko Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto antrosios pamainos karių, išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, išlydėjimo ceremonija.

„Šiemet minime Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Šia proga turime daug priežasčių švęsti, džiaugtis ir didžiuotis. Viena iš jų – Lietuvos kariai. Lietuva visada buvo drąsių karių žemė. Ir jūs esate mūsų pasididžiavimas, užsitarnavę pelnytą tiek Lietuvos žmonių, tiek tarptautinės bendruomenės pagarbą. Didžiuokitės, kad esate Lietuvos kariai. Tegul laikas misijoje padovanoja jums vertingų patirčių, o galimybė panaudoti karybos žinias dar labiau sustiprina Jūsų motyvaciją ir ryžtą. Linkiu Jums kuo didžiausios sėkmės misijoje ir lauksime sugrįžtant! Tepadeda Jums Dievas“, - išlydėdamas karius sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Ceremonijos metu Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys išvykstančios pamainos vadui įteikė Lietuvos valstybės vėliavą, o visiems į operaciją išvykstantiems kariams - simbolinių suvenyrų.

Antrąją Pajėgų apsaugos vieneto pamainą sudaro 34 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės. Jie operacijos rajone pakeis keturių mėnesių tarnybą baigiančius KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karius ir tarnaus Vokietijos kontingento sudėtyje. Lietuvos kariai operacijoje atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Gao provincijoje Malio rytinėje dalyje.

Lietuva, be Pajėgų apsaugos vieneto ir Nacionalinio paramos elemento karių, JT vadovaujamai operacijai taip pat skiria 5 Lietuvos karius, kurie tarnauja operacijos vadavietėse Bamake ir Timbuktu. Operacijoje MINUSMA Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvauja.

Panevėžio miesto savivaldybės informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA