REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 27 d. 14:19

Karantino dienoraštis. Šešta savaitė. Vievio sveikatos priežiūros centro direktorė: Dievas davė proto

Vilnius

Mindaugo Šimkūno nuotr.

Etaplius SistemaŠaltinis: Etaplius.lt


127829

Šeštą savaitę savivaldybėje nustatyti du koronavirusu­ už­si­krėtę asmenys. Tai Vievio svei­ka­tos priežiūros centro darbuotojai. Už­sikrėtimai nustatyti medikų planinio patikrinimo metu. Kaip rašoma savivaldybės informaciniame pranešime, medikai dirbo Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, todėl to­kios žinios galėjo signalizuoti apie dar vieną ligos židinį jautrioje įstaigoje.

Bet kaip sakė VSPC direktorė Danutė Baliūnienė, laimingas atsitiktinumas ar pats Dievas apsaugojo ligoninę. Vienas užsikrėtęs asmuo yra techninis darbuotojas, neturėjęs tiesioginio kontakto su pacientais, kita – atostogaujanti darbuotoja, nesilankiusi įstaigoje nuo balandžio 6 d. Slaugytoja patikrinimui buvo iš­kviesta iš atostogų.
Iki ketvirtadienio popietės sa­vivaldybėje mėginius pridavę buvo beveik visi sveikatos įstaigose dirbantys darbuotojai, visi ligoninių pacientai ir abiejų užsikrėtusių asme­nų aplinkos žmonės. Atsakymų negauta keliems mėginiams, bet gautieji visi buvo neigiami. Medikai dabar tikrinami antrą kartą. Ketvirtadienį savivaldybėje mėginiai buvo paimti iš socialinių darbuotojų.

Ligos
Šis pasaulio iššūkis – naujai atsiradusi liga – stabdo viso pasaulio žmonijos aktyvų gyvenimą. Toje sumaištyje, atrodo, pamirštamos ne tik visos kitos ligos, bet ir įvairių ligų sukėlėjai. Vienas toks ligų sukėlėjas – nervai. O nervus vienas kitam gadinti tikrai mokame. Pavyzdžiui, savivaldybės tarybos už neva šiurkščius tarnybos pažeidimus iš darbo atleista savivaldybės kontrolierė susirgo. Balandžio mėnesio tarybos posėdyje opozicija su savo pareiškimais daug sveikatos sugadino valdantiesiems. Susinervinęs meras nebesugalvojo tarybai paaiškinti, kad apsaugos priemonių karantino pradžioje trūko, todėl pirko iš tų tiekėjų, kas pasiūlė pigiausiai. Ligų prisišauk­ti galima ir dėl neišvežtų šiukšlių, ir dėl šiukšlinimo. Savaitgalį miesto konteineriai buvo perpildyti buitinėmis ir rūšiuojamomis šiukšlėmis. Bet šiuo atveju kaltinti būtų galima ne vien Elektrėnų komunalinį ūkį dėl šiukšlių neišvežimo, bet ir neatsakingus žmones. Į miesto konteinerius pavasarį vežamos atliekos nežinia iš kur: iš nuosavų namų, kolektyvinių sodų ir iš kitur. Bet geriau jau tegul veža į konteinerius, nei išmeta miš­kuose. Svarbu tik, kad nepapultų COVID-19 sergančių žmonių panaudotos apsau­gos priemonės ir nuo atliekų ne­už­si­krėstų sąžiningai besisaugantys žmo­nės. Sveikatos­ sutrikdymų ­ne­trūks­ta ir dėl kon­fliktų artimoje ap­lin­­koje, tad pagalbos skambučių pareigūnai daugiau sulaukia dėl smurtavimo, nei dėl susirgimų naująja liga.

Tvarka bus
Prie mano kiekviename numeryje aprašomos dambos Elektrėnų mieste, tarp policijos ir bažnyčios, kur savaitgaliais būriuojasi žvejai ir palieka šiukšles, tvarkos dar nėra. Šeštadienį policija pravažiavo pėsčiųjų taku, išvaikė žvejus nuo pakrantės tako pusėje, bet kitoje dambos pusėje, nuo „Vaikų pasaulio“, žmonių nejudino. Ten kaip tik viena kompanija kažką šventė iki pat vakaro. Fotografavau juos, gąsdinau, kad paskųsiu, jei nesusirinks savo šiukšlių. Pažadėjo susirinkti, bet pažado neįvykdė. Administracijos direktorius ir Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Gediminas Ratkevičius pažadėjo, kad administracijos darbuotojai, galintys surašyti protokolus, padarys reidus, nelaukdami karantino pabaigos. Gal jie privers žmones susirinkti savo šiukšles? Elektrėnų policijos pareigūnai taip pat pažadėjo vis dažniau užsukti į Rungos g. 2 namo laiptines, kur jau kelias savaites būriuojasi neblaivūs jaunuoliai, po savęs palikdami šiukšles, nuorūkas, net švirkštus. Nežinia, ar tarp šių jaunuolių negalėtų būti sau saugią slėptuvę surandantys po seniūnijas besiaučiantys vagys?

Švenčių nebus
2020-ieji Elektrėnams turė­jo būti ypatingi dėl miesto ir savivaldybės ju­biliejų, bet tokiais tapo dėl pasaulį apėmusios pandemijos. Dėl karantino­ jubiliejus liko antrame plane ir nėra aišku, ar išvis įvyks šventiniai renginiai.
Paskelbtas karantinas dėl COVID-19 ir numatyti draudimai bei apribojimai iš esmės pakeitė įprastą gyvenimą ir planus dėl jubiliejinių metų. Neįvyko šventinis tarybos posėdis, kuris buvo numatytas balandžio 5 d. ir turėjo būti skirtas Elektrėnų savivaldybės 20-čiui. Paskelbto piešinių konkurso „Elektrėnai – mano žiburių miestas“, skirto Elektrėnų miesto 60-ajam gimtadieniui, terminas pratęstas dėl karantino, pakeistos piešinių pateikimo sąlygos.
Elektrėnų miesto gimtadienio­ šventė numatyta liepos 4–6 d. Ji įvyks, jei bus leisti masiniai žmonių susibūrimai ir renginiai. Be to, reikėtų įvertinti aplinkybę, kad paskelbto karantino laikotarpiu šventės pasiruošimo darbai yra sustoję, todėl gal šventę teks nukelti vėlesniam laikui. O redakcija atsiprašo savo skaitytojų už ploną laikraštį. Norime pasiteisinti, kad dėl informacijos trūkumo ir griežtų karantino taisyklių darbuotojams žymime prastovas. Planuojame nuo gegužės pirmosios pradėti dirbti pilnos apimties ir grąžinti informaciją, kuri dėl ­karantino liko neišspausdinta. Ačiū ­už supratimą ir būkime visi sveiki.

Julija KirkilienėREDAKCIJA REKOMENDUOJA