REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugpjūčio 30 d. 21:00

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos: turtingiausių sąrašas

Vilnius

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


96957

Artėjant naujiems rinkimams į Seimą Žiemgalos, Žirmūnų ir Gargždų vienmandatėse apygardose aiškėja, kurie kandidatai užgyvenę daugiausia turto.

Pagal privalomą registruoti turtą lyderė yra savarankiškai Žiemgalos apygardoje kandidatūrą išsikėlusi Rūta Bilkštytė, kurios šeimos turto vertė yra nurodoma siekianti 212 tūkst. eurų. Pirmaujanti R. Bilkštytė iš visų apygardų kandidatų yra ir pagal vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertę – pastaroji siekia 153 tūkst. eurų. Jos šeimos piniginės lėšos, skelbiama Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto portale, siekia 57 tūkst. eurų. Kandidatė turi paskolų už 37 600 eurų.

Eilėje pagal privalomo registruoti turto vertę toliau rikiuojasi Lietuvos centro partijos kandidatas į Seimą Gargždų apygardoje – Kristupas Krivickas, kurio šeimos turto vertė siekia 210 tūkst. eurų, vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertė – 3 300 eurų, o piniginių lėšų K. Krivickas nurodo turįs 20 tūkst. eurų. Tiesa, kandidatas yra suteikęs 8000 eurų paskolų bei pats turi pasiėmęs 64 708 eurų paskolų.

Save Žirmūnų apygardoje išsikėlusios Rimos Olberkytės privalomas registruoti turtas siekia 197 531 eurą. Kandidatei suteikta 78 499 eurų vertės paskolų.

Toje pačioje Žirmūnų apygardoje iškelto Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Gintauto Palucko šeimos privalomasis registruoti turtas siekia 196 tūkst. eurų, o vertybinių popierių, meno kūrinių bei juvelyrinių dirbinių vertę kandidatas deklaracijoje nurodė siekiančią 40 tūkst. eurų. G. Paluckas taip pat yra sukaupęs 5000 eurų piniginių lėšų bei turi pasiėmęs paskolų už 73 624 eurų.

Žirmūnų vienmandatėje apygardoje Lietuvos socialdemokratų darbo partijos iškelto kandidato į Seimą Eduardo Šablinsko privalomo registruoti šeimos turto vertė siekia 170 500 eurų, vertybinių popierių, meno kūrinių bei juvelyrinių dirbinių – 46 tūkst. eurų, o piniginių lėšų E. Šablinskas deklaruoja sukaupęs 16 tūkst. eurų.

Mažiausiai turto sukaupusi nurodo Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė Žirmūnų vienmandatėje apygardoje Ieva Budraitytė – ji yra deklaravusi turinti 5000 eurų piniginių lėšų.

ELTA primena, kad kandidatai į Seimą privalo pateikti turto ir pajamų deklaracijas. Nauji rinkimai į Seimą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje vyks rugsėjo 8 d.,to, kai į Europos Parlamentą buvo išrinkta šioje apygardoje į Seimą patekusi Aušra Maldeikienė. Kartu rinkimai vyks Žiemgalos, kurioje vietą atlaisvino parlamentaras Vitalijus Gailius, po Savivaldos rinkimų tapęs meru, ir Gargždų, kurią po Savivaldos rinkimų atlaisvino Seimo narys Bronius Markauskas, vienmandatėse apygardose.

Iš viso šiuose rinkimuose į šalies parlamentą kandidatuoja 27 asmenys. Žiemgalos apygardoje – 6 kandidatai, Gargždų – 10, o Žirmūnų vienmandatėje apygardoje – 11 kandidatų.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA