PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Vasario 26 d. 10:15

Kandidatai į Anykščių merus – atviri, darbštūs, dievobaimingi

Utena

Anykščių AnykštaŠaltinis: Etaplius.lt


73528

Anykščių rajono meru pretenduoja tapti šeši kandidatai.

Artėjant Kovo 3- iajai – rinkimų į savivaldą dienai - „Anykštos“ redakcija ėmėsi iniciatyvos supažindinti skaitytojus su kandidatų į Anykščių rajono merus moralinėmis ir politinėmis vertybėmis.
Kandidatų paprašėme raštu atsakyti į tuos pačius klausimus:

1. Išvardykite tris Jums esmines vertybes.
2. Ką Jums reiškia būti drąsiam?
3. Kaip reaguojate į konkurenciją?
4. Ar esate atviras sau ir kitiems? Ar esate melavęs?
5. Aristotelis yra sakęs: „Platonas yra mano draugas, bet tiesa dar didesnis draugas“. Ką manote apie šį posakį?
6. Kokias būdais sukontroliuojate emocijas (pykčio, susierzinimo)?
7. Kokį savo charakterio bruožą įvertintumėte kaip trūkumą?
8. Kokiais kriterijais remsitės formuodamas komandą?
9. Koks bus Jūsų pirmas darbas, jeigu būsite išrinktas meru?
10. Koks žmogus Jums yra autoritetas, pavyzdys?
11. Kokią knygą skaitėte du kartus?
12. „Už“ ar „prieš“ dvigubą pilietybę?

Sigutis Obelevičius, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija, šios partijos narys, 59 metai:

1. Darbštumas, tolerancija, humoro jausmas.
2. Aš nesu kažkoks super drąsus supermenas. Būti drąsiam man reiškia nebijoti iššūkių, siekti tikslų, nepaisant išorės pasipriešinimo.
3. Filosofiškai. Konkurencija - pažangos variklis, jeigu nori būti geriausias, konkurencija stumia stengtis, tobulėti.
4. Apie tai sprendžia kiti žmonės, man regis, kad esu atviras. Tikrai taip, nuo pat vaikystės, kaip ir kiekvienas sveiko proto vaikas, žmogus. Jeigu žmogus sako, kad jis niekada nėra melavęs, jis akiplėšiškai meluoja.
5. Aristotelis buvo protingas filosofas. Bet, manau, jis neteisus, nes tiesa – reliatyvi sąvoka, kas vienam yra nenuginčijama tiesa, kitam gali atrodyti visiška nesąmonė, o tikri draugai – didžiulė vertybė, duota gyvenimo.
6. Nesu labai emocionalus, todėl galiu tvardytis nerėkaudamas, nedaužydamas kumščiu į stalą, užtenka mintyse nusikeikti, o vakare išmaukti bokalą alaus...
7. „Minkštumas“, man sunku bartis, sunku žmogų bausti...
8. Profesionalumas – pirmiausia, toliau - pasitikėjimas žmogumi, patirtis, tinkamos charakterio savybės.
9. Priesaika. Toliau - komandos formavimas. Paieška turto vystytojų dėl daugiabučio statybos, „globalių Anykščių“ projekto įsukimas, fondo nemokamam senjorų dantų protezavimui steigimas ir t.t.
10. Stasys Lozoraitis, prof. Česlovas Kudaba, prof. Elena Šapokienė, prof. Vytautas Landsbergis.
11. Tado Ivanausko „Lietuvos paukščiai“.
12. Labai nevienareikšmiškas vertinimas, nes dviguba pilietybė turi ir pliusų, ir pavojų (pvz. Visagino, Vilnijos gyventojai), nesu apsisprendęs, bet labiau linkstu į „už“.

Lukas Pakeltis, Lietuvos Liberalų sąjūdis, šios partijos narys, 33 metai:

1.Atsakomybė, laisvė, nuoširdumas.
2.Tai reiškia tvirtą savo vertybių gynimą net tada, kai visi aplinkui nusisuka ar nepritaria. Tai reiškia tikrą, o ne apsimestinę galimybę būti savimi.
3.Ilgainiui į konkurenciją reaguoju kaip į galimybę tobulėti. Susidūręs su konkurencija, iš pradžių natūraliai ja niekas nesidžiaugia, tačiau protingi žmones ja pasinaudoja tam, kad patys taptų stipresni ir aplinkinius darytų stipresnius.
4. Manau, kad esu neabejotinai atviras, visų pirma - sau. Tik būdamas atviras sau, gali būti atviras ir kitiems. Tik atvirumas sau leidžia žmogui pripažinti klaidas, iš jų pasimokyti ir tobulėti.
5. Labai teisingas ir, deja, nūdienos visuomenėje vis sunkiau įgyvendinamas posakis. Žmonės dažnai žino tiesą, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių stengiasi ją ignoruoti.
6. Reakcijos atidėjimu. Stengiuosi susierzinęs spontaniškai nepriiminėti sprendimų ir nedaryti išvadų. Ta pati situacija po keleto valandų gali atrodyti jau visai kitaip.
7. Ko gero, per didelį atlaidumą. Buvo atvejų, kai politikoje pernelyg lengvai atleidau už klaidas, o pasirodė, kad be reikalo – jokio nuoširdumo nebuvo nė iš tolo. Gerai tai, kad tokias pamokas išmokstu.
8. Principingumu vertybėms, pažadams ir Anykščių perspektyvai. Esu atvirai deklaravęs ir ne kartą asmeniškai įrodęs, kad postai mane mažiausiai domina.
9. Sutelkti nepaprastai susiskaldžiusius žmones bendram darbui. Kviesiu visus pakilti virš „myliu/nemyliu“ situacijos ir susitarti dėl Anykščių.
10. Neabejotinas autoritetas ir pavyzdys yra amžiną atilsį tėveliai. Turiu iššūkį nugyventi gyvenimą ne mažiau garbingai nei jie.
11. Paauglystėje gal kokius tris kartus skaičiau „Grafą Montekristą“.
12. „už“.

Kęstutis TUBIS, visuomeninio komiteto „Anykščių krašto labui“ vadovas, 58 metai:

1. Šeima, sveikata, sėkmė.
2. Drąsa nebijoti daryti to, kas nauja, nežinoma, ir tai, kas būtina. Išsakyti tiesą ir savo nuomonę bet kokiu atveju.
3. Mūsų kultūroje konkurencija yra labai paplitęs būdas kompensuoti baimę, pasirodyti nieko vertam. Paradoksalu, tačiau būgštavimai dėl savo sugebėjimų visiškai nepriklauso nuo to, kaip žmogui sekasi realiame gyvenime. Manau, konkurencija visiems naudinga, verčianti žengti į priekį ir kartais perlipti per savo principus norint kažko pasiekti. Aš asmeniškai į konkurenciją žvelgiu su šypsena, nes tai galimybė įvertinti save, savo pranašumus konkurento atžvilgiu.
4. Aš esu atviras ne tik sau, bet ir visiems kitiems. Laikiausi principo, kad betarpiškas bendravimas ir atvirumas yra raktas į pasitikėjimą. Vaikystėje, manau, visi vienaip ar kitaip esam pamelavę, tačiau tai buvo tik vaikystėje. Suaugusiųjų melo kojos trumpos.
5. Geras posakis.
6. Manau, ilgametis darbas policijoje „užgrūdino“ mąstyti šaltai įvairiose situacijose ir užgožti emocijas, kurios yra žalingos. Su pykčiu ar susierzinimu susiduriame visi be išimčių, tačiau suvaldyti jas sekasi ne visiems. Emocijos prie gerų sprendimų nepriveda, tad kiekvienoje situacijoje bandau priimti sprendimus nesivadovaudamas emocijomis.
7. Perfekcionizmas.
8. Kompetencija ir pasiryžimu dirbti Anykščių labui.
9. Padėkoti rinkėjams ir tęsti darbus.
10. Tėvai, Jonas Kadžionis, Petras Liubartas.
11. Knygas skaitau vieną kartą. Įdomias vietas pasižymiu, vėliau jas peržiūriu.
12. Esu „už“ dvigubą pilietybę.

Dalis Vaiginas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, nepartinis, 66 metai:

1. Atsakomybė, lyderystė, sąžiningumas (žmogiškumas).
2. Aš manau, kad drąsa, tai lyderystės pagrindas, o būti drąsiam man reiškia būti laisvam, nebijoti priimti spendimų ir žinoti, kad už juos reikės prisiimti atsakomybę. Drąsa atveda į sprendimus, tik drąsus žmogus imasi idėjų įgyvendinimo, o nauji, iniciatyvūs sprendimai gilina žinojimą, pažinimą, skatina plėtrą.
Būti drąsiam – tai nebijoti pasakyti tiesą. Drąsus žmogus paprastai nebijo kliūčių savo kelyje, jis sugebės susidoroti su visais iškilusiais sunkumais ir neiškels rankų, susiklosčius kad ir kebliausiai situacijai.
3. Visada stengiuosi reaguoti teigiamai, nes konkurencija skatina judėjimą pirmyn, didesnį žinojimą ir kt. teigiamus pokyčius. Gebėjimas parodyti konkurencinę dvasią padeda siekiant numatytų tikslų. Tokiu būdo bruožu pasižymintis žmogus visada turės motyvaciją, kuri taps varomąja jėga žengiant į priekį bet kurioje veiklos srityje.
4. Manau, kad taip, bent jau stengiuosi. Mūsų profesijos žmonės privalo būti atviri, nes ligoniui pasakyti tik dalies diagnozės mes negalime. Iš vaikystės „atsinešiau“ šį bruožą, mano tėvai skatino būti atvirą tiek sau, tiek aplinkiniams.
Yra pasitaikę pameluoti, bet tai buvo seniai. Manykime, kad tam jau sukako senaties terminas.
5. Gyvenime visos nuomonės teisingos, jeigu įrodomos.
6. Paprasčiausias būdas išlieti emocijas - tai tiesiog išsakyti tai, ką tuo metu jauti, kalbėti apie emocijas, kurias išgyveni arba stengtis „išmesti“ iš galvos neigiamas mintis, kurios ir sukelia neigiamus jausmus. Mano gyvenimiška patirtis man leidžia nesunkiai jas suvaldyti, kad kiti nebūtų paveikti neigiamos emocijos.
7. Darboholizmas.
8. Kompetencija, patirtimi, asmeninėmis savybėmis.
9. Padėkoti visiems anykštėnams, kurie atėjo į rinkimines apylinkes, tiems, kurie balsavo ir neliko abejingi, nes mes visi kuriame Anykščių gerovę.
10. Romos vyskupas ir Romos Katalikų Bažnyčios vadovas popiežius Pranciškus.
11. Džordžo Orvelo „Gyvulių ūkis“ bei Frederick M. Azar, S. Terry Canale, James H. Beaty „Campbell's Operative Orthopaedics“.
12. „Už“.

Vaidutis Zlatkus, Darbo partija, šios partijos narys, 50 metų:

1. Šeima, atvirumas, ištikimybė.
2. Sakyti tiesą žmonėms, nors ji ir nemaloni, bet tai yra tiesa. Atsakyti žmogui „ne“, o ne „vynioti žodžius į vatą“.
3. Tai vienas iš stimulų žmogui tobulėti ir siekti savo tikslų, galimybė įrodyti savo gebėjimus. Svarbu, kad konkurencija būtų korektiška ir naudinga siekiant tikslo.
4. Esu atviras tiek, kiek manau, kad reikia, ir tai nepaliečia kitų žmonių gyvenimo, o melo kojos trumpos, todėl stengiuosi to išvengti.
5. Tiesa yra tiesa, o tarp draugų reikia rasti tikrus draugus, kuriais gali remtis ir pasitikėti.
6. Stengiuosi to neparodyti ir nenukreipti savo neigiamų emocijų kitų atžvilgiu. Negalima dirbti ir bendrauti vadovaujantis jomis, nes tai atneša tik neigiamus rezultatus.
7. Per didelis pasitikėjimas kitais žmonėmis, kuriuos mažai pažįstu.
8. Pagal žmogaus sugebėjimus ir kompetencijas dirbti ir bendradarbiauti komandoje, parodant realius rezultatus, nežiūrint jo politinių pažiūrų.
9. Suformuoti brandžią, sugebančią dirbti komandą, prisistatyti rajono žmonėms ir bendruomenėms, giliau susipažinti su jų problemomis, išsakyti savo tikslus ir siekius.
10. Valdas Adamkus, dėl jo diplomatiškų sugebėjimų ir itin aktyvaus atstovavimo Lietuvai.
11. Juozo Baltušio „Su kuo valgyta druska“. Skaičiau tikrai daugiau nei du kartus.
12. „Už“, nes tai atveria žmogui daugiau galimybių.

Dainius Žiogelis, Lietuvos Socialdemokratų partija, šios partijos narys, 44 metai:

1. Tikiu ir vertinu vyrišką garbės žodį, nemėgstu melagių ir tinginių. Manau, kad visos gyvenimui reikalingos vertybės yra užrašytos dešimtyje Dievo įsakymų, jei pasaulis jų laikytųsi, jokio kitokio teisinio reglamentavimo nereikėtų.
2. Drąsu yra siekti užsibrėžto tikslo ir įgyvendinti idėjas ir norus, bet dar drąsiau - visada pripažinti klaidas, kad ir kokios nemalonios ir skaudžios jos bebūtų.
3. Manau, kad sveika konkurencija yra vienas iš demokratijos principų. Demokratija žaviuosi ir nematau kitos geresnės valstybės valdymo formos.
4. Esu gal net per daug atviras, kartais pasakau daugiau negu reikėtų. Vaikiško melo tėvams tikrai buvo. Džiaugiuosi, kad nereikia meluoti šeimai, aplinkiniams ar teisėsaugai.
5. Nors yra sakoma, kad pasaulyje tiesa yra, bet tik kvailiai jos ieško, bet aš vis tiek tiesa ir teisybe tikiu ir ne vienam esu padėjęs ją surasti.
6. Vienuose mokymuose mokė, kad reikia atsisukti į langą, žiūrėti į tolį, septynis kartus giliai įkvėpti ir tik tada priimti sprendimus, tai tikrai padeda.
7. Esu karštoko būdo, emocingai ginu įsitikinimus ir savo nuomonę. Trūkumas rinkimams – negaliu meluoti ir žadėti to, ko negaliu padaryti.
8. Tai nebus partiniai, draugysčių ar giminysčių principai. Į rinkimus einame nepasidaliję jokių postų ar prižadėję juos kam nors. Esu visuomeniškas, įvairių visuomeninių organizacijų narys, gana ilgai dirbantis Anykščiuose ir pažįstantis platų ratą žmonių, pasitikiu profesionalais, tad iš visų pretendentų kviesiuosi geriausius.
9. Prieš keturiolika metų tapau Anykščių maisto ir veterinarijos tarnybos viršininku, pirmas darbas buvo suvienyti kolektyvą, kad darbuotojai pradėtų tarpusavyje sveikintis, nebijotų iniciatyvų, atvirai reikštų savo nuomonę ir tarnautų gyventojų interesams.
Nuo to reikėtų pradėti ir savivaldybėje, visus suvienyti kryptingam darbui ir tikslų siekimui, trūkstamos komandos paieškoms. Darbuotojus vertinu pagal profesionalumą ir pasiektus rezultatus, kažkokio išskirtinumo visuomeninėms ar politinėms pažiūroms niekada netaikiau ir netaikysiu.
10. Kaip Lietuvos kūrėjas, savivaldybininkas, politikas, mano kraštietis, Vasario 16 - tosios akto Signataras Steponas Kairys, kaip moralinis autoritetas visuomenei – Tėvas Stanislovas.
11. Balio Sruogos „Dievų mišką“.
12. Tik „už“.