REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Skirtingos Spalvos2022 m. Spalio 11 d. 08:12

Kampanija „Įgalink” kviečia darbdavius nugalėti baimę bei susipažinti su moralės samprata

Lietuva

Skirtingos SpalvosŠaltinis: Etaplius.lt


248238

Jau spalio 13 d. prasidės socialinės iniciatyvos VšĮ „Skirtingos Spalvos“ inicijuotos socialinės kampanijos „Įgalink“ mokymai. Jų metu bus įgyvendinamas kampanijos tikslas - darbdaviams suteikta teorinė bei praktinė informacija apie negalią turinčių žmonių įdarbinimą. Įmonės į savanoriška auka paremtus mokymus gali registruotis iki spalio 12 d.

VšĮ „Skirtingos Spalvos“ iniciatorius Dalius Stankevičius skatina į kampaniją „Įgalink“ atkreipti dėmesį ne tik negalią turinčius žmones jau įdarbinusius ar įdarbinti ketinančius darbdavius: „Mokymuose, ypač trečiajame bei ketvirtajame cikluose, kalbėsime apie versle egzistuojančias baimes, kylančius moralės klausimus, dalinsimės tikrai motyvuojančiomis verslų sėkmės istorijomis. Tiesa, mokymai orientuoti ne tik į negalią turinčio žmogaus įdarbinimą ir integraciją, bet suteiktos žinios bus pritaikomos kasdienėse, žmogiškose darbo praktikose. Tikiu, kad kampanijos metu galėsime paaugti ne tik kaip verslas, bet svarbiausiai, kaip žmogus.“

Trečiasis mokymų ciklas – darbovietės socialumas

Trečiojo mokymų ciklo metu – spalio 27-ąją – bus koncentruojamasi į darbovietę, jos baimes bei moralinės vertybės sampratą. Pranešimą apie psichologinį stabilumą darbe ir baimes, stabdančias bet kokių veiksmų inicijavimą skaitys psichiatras prof. Arūnas Germanavičius. Žiniomis

apie žmogaus moralę, įmonių diegiamas vertybes darbuotojams bei formuojamą visuomenės supratimą kaip bendrauti su negalią turinčiu žmogumi pasidalins

Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas bei Kauno Arkos bendruomenės vadovas Gedas Malinauskas.

Susipažinti su visa kampanijos „Įgalink“ mokymų programa galite čia: www.skirtingosspalvos.lt/igalink.

Ketvirtasis mokymų ciklas – patirtys ir sėkmės istorijos

Lapkričio 3-ąją darbą susirasti žmonėms su negalia padedantis projektas Unikalus gyvenimas atstovai Rita Juškytė, Ieva Jazavitienė, Aurelija Ivanauskaitė bei Martynas Vitkus skaitys pranešimą apie pirmuosius darbo pokalbius, nenumatytas situacijas, tinkamą bendravimą su negalia gyvenančiu žmogumi. Ketvirtąjį ciklą užbaigs praktinis bei teorinis pranešimas apie socialinės atsakomybės strategijos diegimą ir jos palaikymą įmonei, taip pat sėkmės istorijas bei darbines patirtis apie negalią turinčius žmones. Pranešėja – RIMI strateginė personalo valdymo partnerė Evelina Dirmaitė.

Uždaromasis kampanijos renginys

Uždaromasis renginys lapkričio 10-ąją suburs visus mokymų dalyvius paskutiniam susitikimui, kurio metu bus dalinami ir mokymų išklausymo sertifikatai. Pranešimą apie tikrą vadovų lyderystę ir siekį darbuotojams matyti tinkamą pavyzdį skaitys tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis“ žmonių ir kultūros departamento vadovė Renata Augustaitienė. Aviro rato diskusijai su žmonėmis, gyvenančiais su skirtingomis negaliomis kvies diskusijos moderatorius, „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjas Dalius Stankevičius. Diskusijoje dalyvaus visuomenininkas Martynas Vitkus, autizmo asociacijos Lietaus vaikai narys Tomas Eicher-Lorka bei sportininkas Mindaugas Baltuška.

Į kampanijos „Įgalink“ mokymus dalyviai gali registruotis nuo rugsėjo 20 iki spalio 12 d. Dalyvavimas mokymuose – savanoriška auka. Kampanijos mokymai vyks keturis ketvirtadienius iš eilės, Vilniuje (Technopolis ir Business Garden konferencijų salėse): spalio 13, 20, 27 bei lapkričio 3 dienomis. Visą kampaniją „Įgalink” organizatoriai vainikuos uždaromuoju renginiu, kuris įvyks lapkričio 10 d., kuomet žmonės gyvenantys su negalia dalinsis savo sėkmės istorijomis ir dar kartą dalyvius įkvėps eiti #RyškausPokyčioLink. Taip pat mokymuose dalyvavusioms įmonės ar suinteresuotiems asmenims bus įteikti pažymimieji mokymų „Įgalink” sertifikatai. Organizatoriai informuoja, jog esant dideliam dalyvių susidomėjimui, mokymai gali persikelti į nuotolinę mokymų platformą.

Ši kampanija yra įgyvendinama drauge su „Socialinės apsaugos ir darbo ministerija”, „Užimtumo tarnyba” „Vytauto Didžiojo universitetas”, nevyriausybinėmis organizacijomis „Asmeninių asistentų asociacija”, „Unikalus gyvenimas” bei „Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga”. Finansine parama prie kampanijos įgyvendinimo prisideda AB „Linas Agro Group” ir UAB „MPS Baltic”.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA