REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 23 d. 09:04

KAM: pirmieji kariai į atkuriamą Rūdninkų karinį poligoną įžengtų jau gegužę

Vilnius

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


229046

Į sparčiau atkuriamą Rūdninkų karinį poligoną Šalčininkų rajone pirmieji kariai galės įžengti jau gegužės mėnesį, trečiadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Krašto apsaugos ministerija įstatymo projektą dėl karinio Rūdninkų poligono steigimo registravo pirmadienį. Karinis poligonas čia veikė sovietmečiu, dabar šioje vietoje treniruojasi Viešojo saugumo tarnyba.

„Pritarus projektui, pirmieji kariai į poligoną galėtų įžengti jau gegužės mėnesį, o ne po dvejų metų, kaip planuota anksčiau“, – trečiadienį informavo ministerija.

Kaip teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmai Ukrainoje parodė, kad projektai, kuriuos Lietuva buvo numačiusi įgyvendinti per kelis metus, „turi būti įgyvendinti jau dabar“.

„Atsižvelgdami į esamą situaciją, padidintą gynybos biudžetą, spartiname visus įmanomus procesus, kurie prisidėtų prie Lietuvos kariuomenės stiprinimo“, – teigia A. Anušauskas.

Ministerija tvirtina, kad atkūrus Rūdininkų karinį poligoną būtų užtikrintas augantis Lietuvos kariuomenės ir į valstybės gynybos sistemą integruotų NATO sąjungininkų kovinis rengimas bei veiksmingas Aljanso gynybos ir atgrasymo strategijos įgyvendinimas.

„Šiuo metu svarbiausia yra mūsų visų saugumas ir solidarumas, todėl tikimės piliečių supratingumo ir pasitikėjimo valstybe. Rūdninkų poligonas pasirinktas atlikus nuodugnius tyrimus ir pripažintas tinkamiausia vieta – tiek dėl nesančių ten gyvenviečių, tiek dėl minimalių įmanomų kaštų, nes poligonas bus atkuriamas, o ne statomas nuo pradžių“, – sako ministras.

KAM skelbia, kad poligono administracinių ir kariniam rengimui reikalingos infrastruktūros objektų steigimas ir aptarnavimas sukurs iki 100 darbo vietų.

Tvirtinama, kad besiribojančiose seniūnijose, ne tik Šalčininkų rajone, išaugs maitinimo, laikino ir nuolatinio apgyvendinimo, statybos, teritorijų priežiūros poreikis.

„Poligonų plėtra pritrauks šalies ir užsienio investicijas į regioną, skatins vietinį verslą, vietos produkcijos ir paslaugų vartojimą, stiprins socialinį dialogą su bendruomenėmis. Tai rodo poligonų vystymo patirtis Pabradėje, Rukloje ir kitose Lietuvos bei kitų pasaulio šalių teritorijose“, – tvirtina KAM.

Poligono steigimas, siekiant padaryti kuo mažesnę įmanomą žalą čia esantiems gamtos draustiniams,  derinamas su Aplinkos ministerija, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir kitomis suinteresuotomis šalimis.

Įstatymo projektui dar turės pritarti Vyriausybė, vėliau jis turės būti priimtas Seime.

Lietuvoje didžiausi yra Pabradės ir Gaižiūnų poligonai, bet stiprėjant Lietuvos kariuomenei ir augant sąjungininkų karių skaičiui jų ima nebepakakti.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA