PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Gruodžio 17 d. 09:18

„Kalėdiniame bėgime“ Vilniuje laukiamas rekordinis dalyvių skaičius ir šventinių kostiumų maskaradas

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


23589

Sekmadienį apie 3000 bėgikų šventes pasitiks aktyviai ir linksmai. Bėgdami Vilniaus senamiesčio gatvėmis, „Kalėdinio bėgimo“ dalyviai ne tik varžysis, bet ir gerą nuotaiką skleis pasipuošę nuotaikingais kostiumais.

Sostinėje žadamas ne tik gausus būrys sportiškai nusiteikusių Kalėdų Senelių, snieguolių, elfų ar kitų akį traukiančių personažų. Šventinio bėgimo dalyviai bus pastebimi ir dėl skleidžiamos nuotaikos: bėgs su dainomis ir kur kas kūrybingesnėmis kostiumų idėjomis. Bėgikų visoje distancijoje lauks keturios muzikinės stotelės - Odminių skvere, Maironio g. prie Onos bažnyčios, Rotušės aikštėje ir Vilniaus gatvėje prie Radvilų rūmų.

Prie 12 km starto linijos stos olimpietė Vaida Žūsinaitė, ultra ir bekelės bėgikas Vaidas Žlabys. 3 km drauge su „Aplenkime vėžį“ komanda bėgs krepšininkas Rimantas Kaukėnas. Bėgikus sveikins ir 12 km starto šūvį iššaus Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

Šiemet šio bėgimo globėju tapęs Prezidentas Valdas Adamkus džiaugėsi gausiu būriu aktyvių žmonių ir ragina tokiais išlikti visus metus.

Renginio startas - Vinco Kudirkos aikštėje.

Renginio metu nuo 10 val. iki 14 val. Vilniaus senamiesčio gatvėse bus ribojamas eismas.

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ informavo, kad sekmadienį nuo 8 iki 14 val. galimi laikini 1G, 10, 11, 33, 53 maršrutų autobusų ir 2, 3, 6, 12, 14, 20 maršrutų troleibusų vėlavimai. Nuo 8 val. iki 14.30 val. nevažiuos Kalėdų traukinukas.

Senamiesčio gyventojams informacijai dalinamos skrajutės. Mieste kabinamos lenteles ant gatvių apšvietimų stulpų, palei būsimą trasą statomi informaciniai stendai su bėgimo schema. Renginio dieną ant pagrindinių pravažiavimų užstatytų tvorelių bus iškabintos informacinės lentelės apie ribojimo trukmę bei nurodytas kontaktas, kuriuo paskambinusiems gyventojams organizatoriai padės greičiau kirsti trasą bėgikų srautams išsiskirsčius.

Po renginio transporto organizavimas vyks įprasta tvarka.

Šiemet prie starto linijos planuoja stoti apie 3000 dalyvių - tai didžiausias dalyvių skaičius per visus 42 varžybų organizavimo metus.

Šiais metais „Kalėdinis bėgimas“ prisideda prie iniciatyvos „Sveikučiai“ už judančius, sveikus ir linksmus vaikus, kuriame 6-11 metų vaikai kviečiami bėgti skatinant mažinti vaikų antsvorį ir nutukimą.

Registruodamiesi į pasirinktą distanciją, dalyviai taip pat gali išpildyti „Rimanto Kaukėno paramos grupės“ globojamų Adelės ir Pauliaus svajones arba paremti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus globojamus vienišus senelius.

Pirmosios varžybos 1976 metais buvo surengtos tam, kad bėgimo entuziastai bendraminčių būryje galėtų atšvęsti Naujuosius metus. Jose dalyvavo 77 bėgikai. Varžybų idėja nepakito ir šiandien. Šimtai bėgimo entuziastų paskutinį kartą metuose susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto - pasivaržyti.

Pagrindinė varžybų distancija yra 12 kilometrų. Šis skaičius simbolizuoja 12 mėnesių.

Viena šalčiausių dienų buvo, kai varžybos vyko 1979 metais. Tuo metu spaudė 30 laipsnių šaltukas.

ELTA