REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 4 d. 13:31

Kalbėta apie kelių prioritetus ir baseino darbo laiką Plungėje

Plungė

Plungės r. savivaldybės nuotr.

EtapliusŠaltinis: Plungės rajono savivaldybė


293847

Į posėdį rinkosi Plungės rajono savivaldybės kolegija, kuriai pirmininkauja Savivaldybės meras Audrius Klišonis. Aptarti du klausimai: žvyrkelių asfaltavimo eiliškumas ir baseino darbo laikas.

Pirmąjį klausimą kolegijai pristatė Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistas Modestas Budrys. Anot jo, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) yra pateikusi trijų mūsų rajono kelių, kuriuos planuojama asfaltuoti 2024–2028 metais, sąrašą. Pavedimas savivaldybei – tuos kelius surikiuoti į eilę.

Kaip sakė Savivaldybės meras Audrius Klišonis, praėjusį periodą sąraše buvo 9 keliai ir visi jie buvo sutvarkyti. Šįkart tik trys, tačiau vis tiek reikia nuspręsti, kokia eile juos asfaltuoti. LAKD sudaryta eilė: kelias Žlibinai–Žarėnai, tada – Truikiai–Babrungėnai, galiausiai – Staneliai–Paukštakiai.

Mero siūlymas – į pirmąją vietą iškelti kelią Truikiai–Babrungėnai, kartu su kuriuo būtų įrengtas ir pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris taptų visų laukiama jungtimi tarp Plungės ir 24 km tako, juosiančio visą Platelių ežerą. Tokiam eiliškumui pritarė ir kolegijos narys Algirdas Pečiulis. Anot jo, prioritetinis turėtų būti kelias į Babrungėnus, juolab kad apie jungtį, kuria dviračiais būtų galima pasiekti Platelius kalbama jau daug metų.

„Anksčiau ar vėliau, bet iki 2028 metų visi trys keliais turėtų būti išasfaltuoti. Esmė tik – kuris pirmiau“, – sakė Savivaldybės vadovas. Mero pasiūlytam eiliškumui kolegija neprieštaravo.

Kitas aptartas klausimas – dėl baseino pirčių darbo laiko ir baseino darbo vasaros metu. Šį klausimą kolegijai pristatė Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas.

Kaip paaiškino direktorius, baseino pirtys veikia kasdien nuo 17 val., trečiadieniais ir savaitgaliais – visą dieną. Dirbama taip, kaip yra nusprendusi Savivaldybės taryba, tačiau akivaizdu, kad dienų, kai jungiamos pirtys, skaičių reikia didinti, nes norinčiųjų jose pasikaitinti – vis daugiau, tad tenka ilgokoje eilėje pastovėti. „Reikia, kad pirtys dirbtų dar vieną dieną, tada tolygiau pasiskirstytų lankytojų srautas. Papildomos išlaidos tam – apie šimtas eurų. Suma nėra didelė, svarbu, kad spėtume pirtis aptarnauti. Orams šylant, poreikis mažės, gal galėsime grįžti į dabartinį ritmą, bet šiuo metu pirčių užimtumas didelis ir reikia papildomos dienos“, – kalbėjo Alvydas Viršilas. Kolegija tam pritarė.

Kitas klausimas – baseino veikla vasaros metu. Pasak direktoriaus, bent mėnesiui, tarkim, liepą baseiną būtų galima uždaryti. Tada ir lankytojų mažiau, o ir darbuotojai paatostogautų. Kiti imtųsi generalinio tvarkymo: pakeistų vandenį, išvalytų patį baseiną ir visas patalpas ir t. t. Kokia kitų miestų praktika šiuo klausimu? Alvydo Viršilo teigimu, ji skirtinga. Yra kurie užsidaro tik porai savaičių, o kiti ir visą vasarą nedirba. Pritarta: vasarą, greičiausiai – liepą, baseinas keturias savaites bus uždarytas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA