REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 24 d. 21:22

Kaišiadorių Algirdo Mykolo Brazausko parkas išrinktas Kauno regiono magnetu

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


151505

Spalio 22 d., įvyko iškilminga Regionų magnetų konkurso apdovanojimų ceremonija, kurios metu dar 2017 m. įgyvendintas Kaišiadorių Algirdo Mykolo Brazausko parko rekonstrukcijos projektas paskelbtas Geriausiu VRM finansuojamu regioninės plėtros projektu 2014–2020 m. Piliečių balso kategorijoje. Kaišiadoriečių ir miesto svečių pamiltas parkas aplenkė tokius Kauno apskrities savivaldybių projektus kaip Kauko laiptų zonos sutvarkymas Kauno mieste ar Prienų miesto viešųjų erdvių sutvarkymo projektas.

„Manau, kad apdovanojimas suteiktas ne veltui, nes matome, kad rekonstruotas parkas tikrai traukia visus (ypač vasarą) nuo mažiausio iki vyriausio, jame vyksta daug renginių, juo džiaugiasi gimnazistai, gyventojai ir miesto svečiai“, – socialiniame tinkle Facebook rašė Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.
Nauja finansinė perspektyva – dar viena galimybė
Tuo tarpu VRM vadovė Rita Tamašunienė ne tik pasveikino su pergale, bet ir atkreipė dėmesį, kad artėja nauja ES finansinė perspektyva. Mąstant strategiškai ir veikiant kryptingai, prasidėsiantis projektų finansavimo laikotarpis gali tapti puikiu šansu sukurti dar geresnes prielaidas Kaišiadorių krašto klestėjimui.
,,Sveikinu ir džiaugiuosi Kaišiadorių laimėjimu. Akivaizdu, kad miesto gyventojams ir svečiams šis parkas labai patinka, o sutvarkyta erdvė tapo patrauklia vieta, kur galima smagiai praleisti laiką. Projekto įgyvendinimas – tai ilgas ir nelengvas kelias, tačiau svarbiausi yra rezultatai to kelio pabaigoje. Artėja nauja finansinė perspektyva ir tai – dar viena galimybė įgyvendinti Jūsų pačias įdomiausias idėjas. Svarbiausia, nesustoti ir turėti bendrą gražesnio, inovatyvaus miesto viziją, kuris pritrauks naujas investicijas, o tuomet miestas gali tapti tikru regionų magnetu, kur bus gera gyventi ir dirbti“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
Vertina komandinį darbą
Priimdamas Kaišiadorių miestui skirtą apdovanojimą, meras Vytenis Tomkus pasistengė atkreipti visuomenės dėmesį į labiausiai prie projekto įgyvendinimo priidėjusių savivaldybės darbuotojų indėlį.
„Visi kaišiadoriečiai džiaugiasi darbo vaisiais, tačiau ne visi žino, kokie šaunūs žmonės idėją pavertė kūnu. Už įgyvendintą projektą dėkoju Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistėms Violetai Grajauskienei, Juditai Kmeliauskienei, vedėjai Ramutei Taparauskienei, Statybos, infrastruktūros ir urbanistikos skyriaus specialistei Vitai Kupčiūnienei ir vedėjui Rimantui Želviui, taip pat Česlovui Nevierai ir visiems, prisidėjusiems prie sėkmingo šio projekto įgyvendinimo“, – sako Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.
Prisimenant nuveiktus darbus
Nuo pat pradžių Kaišiadorių Algirdo Mykolo Brazausko parko rekonstrukcija siekta pagerinti miesto įvaizdį, skatinti gyventojų užimtumą, padidinti viešosios erdvės funkcionalumą. Parke laiką leidžiantys kaišiadoriečiai veikiausiai neprieštarautų, kad minėtų tikslų pavyko pasiekti.
Tam, kad idėja virstų kūnu, reikėjo įrengti sveikatai ir poilsiui naudingus stacionarius įrenginius, atnaujinti žaliuosius plotus, fontaną ir mažosios architektūros sprendinius, sutvarkyti apšvietimą, įrengti vaikų žaidimo, sporto bei poilsio aikšteles, atlikti kitus reikšmingus darbus.
Visiems šiems darbams buvo reikalingas finansavimas, todėl viena iš didžiausių pergalių – sėkmingas projektui įgyvendinti skirtų lėšų pritraukimas. Savivaldybei pavyko iš Europos regioninės plėtros fondo pritraukti 85 proc. finansuoti tinkamos sumos. Negana to, Lietuvos Respublika, be iš anksto numatytos 7,5 proc. finansuoti tinkamos sumos, dėl greitesnio nei sutartyje numatyto projekto įgyvendinimo gavo papildomą 2,5 proc. nuo finansuoti tinkamos sumos paskatą. Todėl iš viso net 95 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų buvo padengta išorės lėšomis. Be to, dėl efektyvių viešųjų pirkimų pavyko sutaupyti per 130 000 Eur. Galutinė rekonstrukcijos kaina siekė 816 972,32 Eur, iš kurių net 776 123,69 Eur finansuota ES ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis. Ši istorija byloja, kad dėl sutelkto ir efektyvaus darbo gali gimti išties puikūs projektai.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas Audris NarbutasREDAKCIJA REKOMENDUOJA