REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2023 m. Rugsėjo 25 d. 17:18

Kaip tinkamai pasirūpinti veido oda prasidėjus rudeniui?

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas žiniasklaidai


278416

„Vasarai pasibaigus reikėtų peržiūrėti kosmetinės turinį. Šiltuoju metu svarbiausi buvo apsaugantys ir drėkinantys veido odą produktai. Tačiau rudenį reikia ir kitų, stipresnių priemonių“, – sako „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudienė. Anot jos, termometro stulpeliams vis leidžiantis žemyn, o saulei slepiantis už debesų reikėtų ieškoti odos atsinaujinimą skatinančių, senėjimą stabdančių priemonių. Specialistė atskleidžia, kaip rūpintis veido oda, kad ji atrodytų jaunai.

„Vasara – buvo tikras iššūkių metas mūsų veido odai. Ją veikė kaitri saulė, sūrus jūros vanduo, vėjas. Tam, kad būtų galima išsaugoti jaunai atrodančią odą šiltuoju sezonu daugiausia dėmesio sulaukė priemonės su SPF apsauga, intensyviai drėkinantys produktai. Rudenį nereikėtų atisakyti nei apsaugos, nei drėkinimo. Tačiau atvėsus orams odai reikia ir turtingesnės tekstūros priemonių. Mat vien tik drėkinimo gali nepakakti“, – pataria J. Liaudinienė.

Produktuose ieškoti trijų sudedamųjų dalių

Keičiantis sezonams veido odos priežiūros rutinos žingsniai išlieka panašūs. Tačiau keičiasi produktų tekstūros. Anot specialistės, norint išsaugoti odos jaunystę šaluoju metų laiku reikia ieškoti priemonių, kurių sudėtyje yra peptidų, vitamino B3, resveratrolio.

„Rudenį nereikia pamiršti pagrindinių odos priežiūros produktų: prausiklio, serumų, veido ir paakių kremų. Visgi jų sudėtyje rekomenduojama ieškoti peptidų, kurie sulėtina odos senėjimo procesą. Taip pat odos jaunystei išsaugoti reikalingas vitaminas B3. Jis veikia kaip antioksidantas, vienodina odos atspalvį, šviesina odą. O jei odos priežiūros priemonėse yra ir kapsuliuoto resveratrolio galima tikėtis, jog priemonė didins atsparumą išorės veiksniams, lygins odos atspalvį, padės mažinti smulkias linijas ir raukšles“, – ko ieškoti produktų sudėtyse vardina J. Liaudinienė.

Trys žingsniai ryte ir vakare

Visgi nereikia krūvos priemonių, nuo kurių net plyšta kosmetinė, sako specialistė. Pasak jos, svarbiausia turėti tas, kurios iš tiesų veikia, išmanyti, kaip tinkamai tas priemones naudoti, ir išlaikyti pastovumą.

„Ryte reikia atsiminti tris žingsnius: valymas, drėkinimas ir apsauga. Pirmiausia – taisyklingas veido prausimas bei jo drėkinimas. Paakių ir veido kremą svarbu tepti ant gerai nuvalytos odos, mat kitaip gali užsikimšti poros. Ryto rutiną reiktų užbaigti produktu su SPF filtru. Nors saulė jau nėra tokia kaitri, spinduliai vis tiek veikia odą ir daro įtaką jos senėjimui, – pataria specialistė. – Vakare rutina šiek tiek keičiasi. Po valymo reiktų pasirūpinti odos atnaujinimu ir tik tuomet drėkinimu. Vakare maloniau pradėti nuo lengvesnės tekstūros produktų ir pereiti prie tirštesnių. Todėl nuprausus veidą jį rekomenduojama tepti atnaujinamuoju naktiniu eliksyru, o tuomet patepti kremu.“

Taip pat specialistė rekomenduoja kelis kartus per savaitę namuose atlikti veido šveitimo procedūras, naudoti drėkinamąsias kaukes, serumus: „Ruduo – puikus metas padėti veido odai atsistatyti, atsinaujinti. Todėl reikėtų leisti sau pasimėgauti ilgiau trunkančiomis procedūromis, veido masažais. Be to, galime į odos priežiūros rutiną sugrąžinti stipresnes priemones, pavyzdžiui, retinolį, kuris skatina veido odos ląstelių regeneraciją bei atsinaujinimą.“

Produktai pagal odos tipą

Svarbu produktus rinktis ne tik pagal sezoną, bet ir pagal odos tipą, tikina J. Liaudinienė. Tai padės siekti norimų rezultatų.

„Yra produktai, kurie universalūs ir tinka įvairių tipų odai. Dažnai tai būna priemonės su SPF, paakių kremai, serumai ar naktiniai eliksyrai. Tačiau renkantis veido valymo priemones ar kremus svarbu atkreipti dėmesį į tinkamumą skirtingiems odos tipams. Normaliai ar sausai odai skirtos priemonės dažniausiai bus kreminės tekstūros, jos nesausina odos, ją maitina. Mišriai ar riebiai odai skirtos priemonės būna gelinės tekstūros ir yra skirtos sureguliuoti riebalų išsiskyrimą“, – sako J. Liaudinienė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA